Menu

Vlas tu & vlas tam

Pri týchto strihoch je rozmanitosť garantovaná.

Home » Krása » Starostlivosť o vlasy » Vlas tu & vlas tam - 02.2017

Krátke alebo padajúce do čela. Divoké alebo uhladené. Pri účesových trendoch na rok 2017 je žiadaná predovšetkým rozmanitosť: dnes sú vlasy zvlnené, zajtra extémne vyrovnané. Preklikajte sa cez trendy sezóny.

Pixie-Cut.
Clavi-Cut.
Ofina.
Romantický look.
Sleek Hair.

Pixie-Cut

Ak by sme mali vybrať trendy účes roku 2017, bol by to Pixie-Cut. Aj keď Pixie po anglicky znamená víla, nemá tento look s vlnenou hrivou vôbec nič spoločné. Napriek tomu s ním ženy vyzerajú extrémne žensky a silno. Pixie-Cut je krátky strih, pri ktorom sa kombinujú rôzne dĺžky vlasov: na jednej strane dva až tri milimetre, na hornej časti hlavy až do desiatich centimetrov. Dlhá štica umožňuje veľa stylingových možností. Tento účes nie je pre nikoho, kto sa rád schováva za svojimi vlasmi. Nemá sa totiž za čo schovať. Pixie-Cut je prejav ženskej sily, odvahy a sebadôvery.

Clavi-Cut

Tentoraz sú polodlhé. A to znamená vlasy až po kľúčnu kosť. Čo sa kedysi považovalo za vyrastajúci prechodný účes, dnes sa nazýva Clavi-Cut (clavicle je po anglicky kľúčna kosť) a jeho dĺžka je optimálna pre všetky typy tváre. Takzvaný Clavi-Cut sa nosí natočený alebo uhladený. Dôležitý je ľahko meniteľný strih, ktorý ponúka mnohé stylingové možnosti. Jemné vlasy sa strihajú v celku, aby sa opticky vytvoril väčší objem. Vlnité vlasy sa vďaka špeciálnemu stupňovaniu dostanú ešte viac do pohybu. Oproti rovným vlasom predošlej sezóny sa v roku 2017 strihajú vlasy vzadu kratšie a vpredu sa nechajú dlhšie.

Ofina

Ofina si znovu vydobyla svoje popredné miesto. Strihajú ju tak, ako sa komu páči, všetky dĺžky sú povolené. Môže byť postupná, príliš dlhá alebo úplne krátka, rozstrapkaná alebo asymetrická. Pri looku Do-it-yourself prídu na rad aj strapce na čele. Celkom rovná sa nosí len zriedka, mala by vyzerať neporiadne, tak ako keby ste práve zatriasli hlavou. Ofina omladzuje rovnako ako každý účes. Hodia sa k nej strihy do postupky a textúrované strihy.

Romantický look

Dlhé alebo polodlhé, zľahka vlnité vlasy lichotia každej žene. Pri veľkom trende romantického vzhľadu je v popredí prirodzený pohyb vlasov. Ten sa docieli špeciálnymi strihmi, ktoré zvýrazňujú vlny. Vlasy sa nosia „undone“, čiže učesané nie príliš dohladka. Neporiadne vlasy, ktoré vyzerajú, akoby ste práve vyliezli z postele, môžete spevniť špeciálnymi textúrovými sprejmi alebo natočením. Veľmi pekné sú aj vlasy v Undone-Look, ak sú zľahka zviazané do uzla. V romantickej lige si zahrajú aj všetky zapletané účesy, ktoré túto sezónu porazia každého. Ak ešte neviete zapletať vlasy, mali by ste si to nacvičiť. Romantické obrazy často dotvárajú stužky, kvety a ďalšie vlasové doplnky. Comeback, s ktorým by sme tak rýchlo nerátali, sú krepové vlasy. Či už na celých vlasoch, alebo len čiastočne, znovu by sa malo krepovať.

.

Sleek Hair

Sleek Hair nie je v podstate nič iné ako extrémne vyžehlené vlasy, čiže presný opak romantického looku. Je jedno, aký účes alebo akú dĺžku nosíte. Platí len, že čím dlhšie máte vlasy, tým viac času zaberie starostlivé žehlenie. Tento look je minimalistický a moderný a má istý glamour faktor a široký výber stylingových možností. Vlasy môžete nosiť s cestičkou v strede, úplne naboku alebo s cikcakovitým vzorom. Veľmi pekné sú aj zapracované uhladené efekty, ktoré sa dajú vytvoriť pomocou gélu.

Pomôžte si našimi tipmi:

BUCH TIPP Vosková frizúra

Gél na vlasy BALEA dodá vašim vlasom lesk a spoľahlivú priľnavosť. Vo vlasoch ho jednoducho rozotriete a je vhodný ideálne pre flexibilné a kreatívne stylingy. Vlasom dodá peknú štruktúru a k tomu sa postará o ich hydratáciu.

BUCH TIPP Prirodzené kučery

Starostlivosť o kučeravé vlasy od BALEA PROFESSIONAL Locken Styling Cream zabezpečí krásne definované a očarujúce kučery. Vaše vlasy zostanú vo forme, budú posilnené a získajú prirodzený lesk. Dokonca skrotí aj nepoddajné a vlnité vlasy a zásobí ich vlhkosťou. Antistatické zloženie zabraňuje poletovaniu vlasov a postará sa o to, aby vaše zostali presne tam, kde chcete.

Farby vlasov: ešte viac trendov

 

Nielen účesy podľahli trendom – farba vlasov urobila presne to isté.

Prirodzenosť a individualita sa na našich hlavách podpíšu vo veľkej miere. Špeciálne techniky farbenia podporujú tento trend.

Nie len účesy, ale aj farby vlasov podľahli určitým farebným tendenciám. V tejto sezóne nasledujú veľký trend. „Späť k prirodzenosti“. Extrémne farebné experimenty patria do minulosti. Farby by mali žiariť a ligotať sa, avšak bez neprirodzeného pôsobenia. Ide preto o posilnenie vlastného typu a jeho predností. Žiadaná je pri tom individualita. Hrejivý lesk sa ťahá ponad všetky bežné farby vlasov, od blond cez hnedú až k červenej. Pri blond tónoch budú uprednostnené jemné medené, zlaté a rosé odtiene. Aj hnedé tóny sú jemné, teplé a prirodzené. Hnedé vlasy sa perfektne hodia na nové farbiace techniky, pri ktorých ide o mramorovanie a efekty svetlej a tmavej farby. S takzvanou „Freehand-Technik“ sa vytvárajú napríklad prirodzené farby vlasov s iskrivým farebným odleskom.

Ďalší vlasový trend si zakladá na obľúbenej balayage téme, a nazýva sa “Root Blurring”. Pri ňom ide o ponechanie ešte prirodzenejších prechodov farieb pozdĺž celej dĺžky vlasov až k vlasovým korienkom. Veľkou témou je taktiež vlasový kontúring. Tu sa používa hra so svetlom a tieňom v okolí tváre pre dosiahnutie väčšej žiarivosti.

V roku 2017 ide predovšetkým o podporenie vlastnej farby vlasov pomocou kolorácie a špeciálnych farbiacich techník.

Známe nositeľky trendy lookov

Tieto dámy ukázali, ako sa to robí:

Či už Pixie, Clavi-Cut alebo ofina, každý účes má svojho predstaviteľa.

😊

Ein von Kaley Cuoco 😋 (@kaleycuocoofficial) gepostetes Foto am

#Twiggy ✨✨

Ein von Twiggy Daily (@twiggydaily) gepostetes Foto am

I FEEL like this has a connection with the WUTB music video because it just came out of nowhere, but look at her omg😍 #Adele

Ein von Adele Fanpage (@adele.always) gepostetes Foto am

#Freckles on a #Friday 📷 @chriscolls

Ein von Poppy Delevingne (@poppydelevingne) gepostetes Foto am

#olsentwins

Ein von @olsentwins gepostetes Foto am

Hore
OKViac informácií