Active Beauty
Vlny pomocou žehličky na vlasy: návod v 3 krokoch

Vlny pomocou žehličky na vlasy: návod v 3 krokoch

Vyčarovať pekné vlny žehličkou na vlasy nie je žiadna veda, ale iba otázka správneho návodu. Podľa týchto troch krokov sa veľmi ľahko podaria rôzne štýly pre každú dĺžku vlasov.

Nádherné vlny sa síce podaria celkom jednoducho aj cez noc. Ak ich však chcete mať rýchlejšie, potrebujete práve náš návod so žehličkou na vlasy v troch krokoch. Či jemné alebo husté vlasy, polodlhé alebo dlhé, začiatočník alebo profesionál: takto to funguje vždy.

 

Vlny žehličkou na vlasy: návod v 3 krokoch

  1. Príprava vlasov

Moderné žehličky na vlasy majú špeciálnu povrchovú úpravu (väčšinou z keramiky), ktorá vlasy zbytočne neničí. Aj tak však môže teplo vlasy poškodiť, preto by ste pred použitím mali aplikovať kvalitné prípravky na ochranu proti teplu. Plus: vlasy musia byť úplne suché, pretože inak by vlny dobre nedržali. Mimochodom, nie je potrebné vlasy predtým umyť. Kučery sa často podaria najlepšie až jeden deň po umytí.

  1. Tvorba vĺn

V druhom kroku sa urobí cestička a potom sa postupuje od jedného prameňa vlasov k druhému. Dôležité pritom je: pramene vlasov by mali byť široké tak na dva až tri prsty; nie menej ani viac. Okrem toho musia byť vlasy dôkladne učesané. Kvôli teplu by sa inak citlivé pramene na zauzlených vlasoch lámali.

A teraz začnite: žehličku na vlasy držte zvislo, uchopte ňou jeden prameň, žehličku otočte o 360 stupňov okolo vlastnej osi a pomaly ťahajte až ku končekom. To je celé tajomstvo! Držte pritom žehličku na vlasy čo možno najzvislejšie a ťahajte ju vo vodorovnej polohe smerom nabok, kým neprídete na končeky vlasov. Čím pomalšie budete ťahať, tým menšie budú kučery. Malý tip: pri dlhých vlasoch sa vám na záhlaví nepodarí ťahať žehličku na vlasy vodorovne smerom dozadu; na to sú ramená príliš krátke. Ale to nie je žiadny problém; ťahajte jednoducho nabok paralelne s ramenom. Je to jednoduchšie a rovnako efektívne.

  1. Správne zafixovanie

Aby vlny na vlasoch vydržali dlhšie, musíte ich dobre zafixovať. Za týmto účelom zrolujte pramene kým sú ešte teplé špirálovito do tvaru slimáka a pomocou sponky do vlasov ich napevno zafixujte na hlave. Predtým ako sponky opäť vyberiete, počkajte, kým vlasy úplne nevychladnú. Teraz môžete prstami vlny vyformovať a pomocou laku na vlasy zafixovať. Hotovo!

Náš tip:

Ak ešte nie ste vo formovaní kučier až takí dobrí, alebo sa len chcete nechať rozmaznávať, vo vlasovom štúdiu sa o vás postarajú najlepšie. Profesionáli vyčarujú nádherné vlny v každom žiadanom tvare a veľkosti – a vy sa môžete popýtať na nejaké tipy aj osobne.