Menu

Výhodný make-up: skvelý look za málo peňazí

Kvalita nemusí byť vždy o cene.

Home » Krása » Výhodný make-up: skvelý look za málo peňazí - 01.2021

Za dobrú radu môžete častokrát zaplatiť veľa! No určite to neplatí o make-upe. Pretože dm ponúka široký sortiment užitočných doplnkov krásy. K tomu aj triky, ako správne make-up aplikovať. Úplne zadarmo. A to je úžasne!

Samozrejme, že make-up veľa nestojí! Napokon dobre vyzerať nie je o tom, koľko máte v peňaženke. Je to o vašej šikovnosti. Ani profesionálni vizážisti nemíňajú na kozmetické prípravky a potreby kopec peňazí. Naopak: presne vedia ako hospodáriť, aby bol make-up cenovo výhodný a zároveň vyzeral kvalitne. A takéto produkty nájdete v dm. Zvyšok prezradíme:

Tipy, ako výhodne ušetriť

Najprv prst, potom hubka: správna postupnosť pri nanášaní podkladovej bázy

Pomocou hubiek a štetcov na make-up  nanesiete podkladovú bázu na pleť dokonale rovnomerne. Čo mnohí nevedia: pri make-upe je veľmi dôležité, či ho nanášate v správnej postupnosti. Ak nanesiete podkladovú bázu ihneď na hubku, tá ju nasiakne a zbytočne tak prídete o drahocenný materiál. Čo je lepšie: podkladovú bázu najprv prstami rozotrite na pokožku a až následne použite na doladenie hubku či štetec.

Došla vám maskara? To snáď nie!

Keď má byť líčenie dokonalé, maskara proste nesmie chýbať! A práve preto, že maskaru  používame tak často, veľmi rýchlo sa nám minie. Aspoň si to teda myslíme. Čierna farba v tube obvykle rýchlo schne a my ju potom nedokážeme dostať na kefke von. Musíme teda rýchlo kupovať novú maskaru? Nie! Ak naozaj chcete, aby bola celková cena make-upu výhodná, máme pre vás tento trik – skúste do tuby nakvapkať jednu alebo dve kvapky umelých sĺz (zvlhčujúce kvapky do očí) alebo roztok na kontaktné šošovky, kefkou následne premiešajte. Budete sa naozaj čudovať, koľko farby je zrazu  v tube. Neuveriteľné!

Výber správnej farby: farebné kvapky doladia každý podtón

V zime je naša pokožka svetlejšia ako v lete. To je jasné. Preto by sme mali venovať pozornosť výberu vhodného tónu podkladovej bázy, aby náš celkový look nepôsobil umelo. To však zákonite nemusí znamenať, že musíme míňať kopec peňazí na rôzne farby primerov či podkladových báz. Ak teda máme uvažovať ekonomicky, je lepšie siahnuť po špeciálnych farebných kvapkách. Pigmenty odrážajúce svetlo sa cielene primiešavajú do podkladových báz tak, aby sa ich farebný tón postupne prispôsobil každému tónu pleti. Takto to mimochodom funguje aj v prípade BB krému.

Multifunkčná paletka: aby bol make-up cenovo výhodný a zároveň geniálny

Predajne dm ponúkajú skvelé paletky na líčenie, sú multifunkčné a zároveň nestoja veľa. Náš tip: vyberte si paletku očných tieňov, ktorá obsahuje pigmentované tiene v odtieňoch červenej, hnedej a telovej. Tak šikovne zabijete dve muchy jednou ranou. Červené tiene totiž môžete použiť nielen na oči, ale aj na pery ako podklad na dosiahnutie matného vzhľadu. Hnedé tiene sú zas vhodné nielen ako očné tiene, ale aj ako vhodný prostriedok na podčiarknutie kontúr. A na rozžiarenie určite potrebujete svetlé telové farby. Hotovo. Ušetrené.

Hore
OKViac informácií