Menu

Výzdoba stola: Takto bude sviatočný stôl vyzerať na Vianoce slávnostne

Keď sa na stole stretne babkin strieborný príbor a nový svietnik.

Home » Inšpirácia » Bývanie » Výzdoba stola: Takto bude sviatočný stôl vyzerať na Vianoce slávnostne - 12.2019

Uvoľnená časť adventu začína, keď sa rodina a priatelia na Štedrý večer zídu pri pekne prestretom stole. Preto by sme mali veľa času venovať nielen plánovaniu sviatočného menu, ale porozmýšľať aj o dekorácii stola. A čo ak sa v poslednej chvíli ešte vynoria problémy? Tak vám poskytneme prvú pomoc v podobe tipov a trikov.

Začnime s ozdobami:

Vždy dobre poslúži rodinný porcelán a tiež nadčasové poháre a textílie, ktoré vyžarujú eleganciu. To všetko možno kombinovať podľa vlastného cítenia štýlu. Ľudia zameraní na trendy pri riade tento rok vsádzajú na pastelové odtiene a kombinujú ich so slamenými hviezdami. Minimalisti naopak dodajú šmrnc klasickému porcelánu s ručne vyrobenými ozdobami z vetvičiek jedle a individuálnymi menovkami. Okrem toho sa môžu mená napísať aj na papierové hviezdičky, ktoré sa nalepia na špáradlá a zapichnú sa do korkov nastriekaných na strieborno.

Viac trblietania a lesku poskytnú zlaté doplnky, ktoré sa môžu kombinovať s tmavými servítkami alebo stolovými ozdobami. Dôležité je stôl nepreplniť – koniec koncov má zostať dostatok miesta na vianočné jedlo.

A čo ak niečo nevyjde?

Pri malých nehodách pomôžu tieto triky:

Voskový fľak na obruse: Vosk zo sviečok odstránite žehličkou a pijakom – alebo recyklovateľnými kuchynskými utierkami Saugstark & Sicher (pozor: až keď fľak stuhne, inak sa dostane hlbšie do tkaniny!).

Stopy po vodnom kameni na pohári: Poháre ponorte na pár minút do vlažnej vody s niekoľkými strekmi octovej esencie alebo viacerými čajovými lyžičkami kyseliny citrónovej. Potom ich dobre umyte kefkou. Alternatívne možno poháre vyčistiť aj zubnou pastou. Potom ich dobre umyte.

Fľaky na koberci: Na fľaky z červeného vína okamžite nasypte soľ, potom jednoducho povysávajte. S mastnými fľakmi zatočíte pomocou prášku značky Holste, ktorý na ne opatrne nasypete alebo navlhčíte troškou vody a potom jednoducho fľak vytrite. Potom povysávajte alebo umyte.

Pachy: Prihorel vám koláč a hostia stoja predo dvermi? Osviežovače textilu značky Denkmit a vôňe do miestností značky Profissimo sa postarajú o to, aby návšteva z chaosu v kuchyni nič nezacítila. I napriek tomu by ste ale mali vyvetrať.

Hore
OKViac informácií