Menu

Hello yellow!

Prilákajte slnko na svoj balkón.

Home » Inšpirácia » Hello yellow! - 07.2018

Žltá je farbou radosti, optimizmu a svetla. Niet divu, že experti na najnovšie módne trendy radia, aby sme jej zaistili stále miesto v záhradách a na balkónoch. Výrazný a svieži odtieň žltej Pantone Meadowlark a citrónový odtieň Lime Punch sú jasnými favoritmi tejto sezóny. Dajú sa výborne kombinovať s bielou alebo inými žiarivými farbami, skvele však vyzerajú aj samostatne. Rozžiarte nimi svoju záhradu či balkón s pomocou kuchynského riadu, košíkov, stoličiek alebo vankúšov. Akoby ste cítili dotyk slnečných lúčov, však?

Ako žltú najlepšie kombinovať

Nemajte strach. Nemusíte všetko v záhrade razom vymeniť za žlté. K tejto farbe sa budú výborne hodiť aj vaše obľúbené dekorácie v iných odtieňoch.

Žltá a biela: Aj taká nevýrazná farba akou je biela pôsobí vedľa citrónovej žltej sviežejšie a omnoho živšie. Táto kombinácia sa preto perfektne hodí na letné dekorácie.
Žltá a odtiene modro-fialovej. Žltá je veľmi výrazná farba a potrebuje k sebe rovnocenného partnera – najmä v kvetinových záhonoch. Preto siahnite buď po kvetoch alebo doplnkoch (kvetináč, krhla, zvonkohra) v zladených farbách.
Žltá a metalická: Metalické odtiene a mramor v kombinácii so žltou pôsobia teplejšie a hlbšie. Neónová žltá naopak vyzerá trendy a originálne. To isté platí aj pre sivú!
Žltá a ratan: Tento pletený materiál je letnou klasikou a žltá je nesporným symbolom slnka. Preto niet divu, že spolu tvoria dokonalú letnú kombináciu, z ktorej vyžaruje radosť.
Žltá a vzory: Ak nechcete kombinovať priveľa farieb, ale šikovne priestor zvýrazniť, siahnite po žltej so vzorom. Čo tak napríklad vankúše so žltými prúžkami, poháre s neónovo žltým vrúbkovaním alebo vázy so slniečkovo žltými bodkami? Tým docielite maximálny efekt žltej farby aj pri striedmom dávkovaní. Pokojne môžete dominantnú žltú skombinovať aj so vzormi v iných farbách.

Žlté inšpirácie

Bývanie v žltej

  • Žltá rozžiari nielen interiér, ale aj jeho obyvateľov. Výborne sa hodí na steny všetkých obytných miestností, najmä však do detskej izby.
  • Žlté steny pôsobia sviežo a radostne.
  • Hodia sa aj do malých miestností: Opticky ich zväčšia a vytvoria hrejivú atmosféru.
  • Rannú únavu poľahky zaženú žlté kúpeľňové doplnky. Uteráky alebo župany v žltej farbe sú ideálnym začiatkom dňa.
  • V spálni s touto farbou pracujte opatrne. Pôsobí totiž stimulačne povzbudzujúco.
Hore
OKViac informácií