Active Beauty
Pánska kozmetika: 5 tipov na starostlivosť o pokožku

Starostlivosť o mužskú pokožku

Pánska kozmetika: 5 tipov na starostlivosť o pokožku

Hello, Mr. Beau! Pánska kozmetika zažíva svoj boom. Dvakrát sa prešplechnúť vodou, oholiť sa a hotovo? Tak to bolo možno niekedy. Stále viac a viac mužov si dá záležať na svojom upravenom zovňajšku a prikladá dôležitosť aj na mieru šitým procedúram v kozmetických štúdiách.  

Časy, kedy bola kozmetika výlučne ženskou záležitosťou, sú dávno preč. Pre čoraz viac mužov je dôležitý ich atraktívny zovňajšok, vzhľad na úrovni ako aj starostlivosť o pleť a aj celé telo. Zo skúsenosti, muži čoraz častejšie siahajú po produktoch, ktoré ich rozžiaria, vďaka ktorým omladnú či budú krajší. A nedeje sa tak len za dverami vlastného domu, potvrdzuje odborníčka na beauty oblasť a manažérka kvality pre dm, Madelaine Sommerlatová. „Počet mužov, ktorí sa nechávajú skrášľovať v profesionálnych kozmetických štúdiách, stále stúpa. V dnešnej dobe to už nie je žiadna novinka, skôr rutinná záležitosť.“   

Pánska kozmetika: 5 druhov chybičiek krásy a ako na ne, milí páni 

Väčšina mužov je orientovaná na jasné riešenia problémov. A spadajú tam veru aj problémy súvisiace so vzhľadom. Svoje o tom vie Madelaine Sommerlatová: „Zatiaľ čo mnohé dámy k nám prichádzajú s konkrétnymi predstavami, muži hľadajú vyslovene radu odborníka. Pýtajú sa odborníkov na kozmetiku či kaderníkov a kaderníčok, čo odporúčajú pre ich pleť, bradu či aký účes si zvoliť, a treba pritom povedať, že páni si radi vyskúšajú aj nové procedúry.“  

 1. Tipy pre pánov na starostlivosť o nečistú pleť   

Problém: Vyrážky  
Špecifiká mužskej pleti prevažne určuje hormón testosterón. Je okrem iného zodpovedný za zvýšenú produkciu kožného mazu. Následkom takejto nadprodukcie potom môže byť lesklý vzhľad pleti, ako aj nečistoty a akné. 

Riešenie: Hĺbkové čistenie pórov  

Rutinná starostlivosť o pleť sa začína čistením, pleť tak dôkladne zbavíme nečistôt a mazu. Umývací pleťový gél je ideálne vhodný pre všetky typy pleti a zanechá na pleti osviežujúci pocit. Ak sa páni stane, že budete mať naponáhlo, tento čistiaci gél skvele nahradí aj penu na holenie. Následne pokožku jemne osušte.    

2. Husté až huňaté obočie u mužov  

Problém: Obočie divoko zarastá a je spojené  

Divoké až huňaté obočie môže vyzerať neupravene a človek v ňom nechcene pôsobí akoby bol  zamračený a nahnevaný.  

Riešenie: vytrhať chĺpky a obočie zostrihnúť  

Upravené obočie dodá tvári pekné kontúry. Na vytrhanie chĺpkov medzi viečkom a obočím a na koreni nosa sa ideálne hodí pinzeta so šikmou špičkou. Pri trhaní napnite pokožku prstami, aby samotný úkon menej bolel. Aby ste obočiu zachovali prirodzený tvar, odporúča sa odstraňovať len chĺpky mimo obočia, ktoré sú akoby naviac. V ďalšom kroku kefkou vyčešte chĺpky obočia smerom dohora a v prípade, že je obočie príliš dlhé, zostrihnite ho malými nožničkami.  

3. Esteticky rušivé chĺpky u mužov na nesprávnych miestach  

Problém: Ochlpenie na bruchu a chrbte  

Mnoho mužov pokladá ochlpenie na bruchu a chrbte za esteticky rušivé. Najmä v lete, keď plavky a tričká, ktoré lichotia vypracovaným mužským krivkám odhaľujú viac oblasť ramien a chrbta. 

Riešenie: odstránenie chĺpkov  

Najjednoduchšia cesta, ako sa zbaviť chĺpkov na chrbte a bruchu, je oholiť ich. Nevýhodou holenia však je, že prvé strnisko na vás vykukne už niekoľko hodín po oholení. Zato pri depilácii teplým voskom alebo cukrovaním chĺpky odstránite aj s korienkom. Hladkú pokožku si môžete užívať od dvoch do troch týždňov. Ak by ste však chceli chĺpky odstrániť natrvalo, vyskúšajte metódu IPL. Pri tejto bezbolestnej metóde, pracujúcej na princípe svetelných impulzov, ktoré korienok chĺpku zničia, je potrebných na zbavenie sa ochlpenia, v závislosti od typu chĺpku, zhruba osem sedení.  

Tip: kozmetické štúdiá pánom ponúkajú špeciálne odstraňovanie chĺpkov z brucha a chrbta.   

 4. Páni, trápia vás unavené oči či tmavé kruhy pod očami?  

Problém: Kruhy pod očami 

Nedostatok spánku, príliš veľa alkoholu, fajčenie či nevyvážená strava za sebou môžu zanechať výrazné stopy. Keďže pokožka pod očami je mimoriadne tenká a citlivá, malé žilky a cievky sa stanú rýchlo viditeľné a vytvárajú pod očami nevzhľadné tiene.    

Riešenie: prípravky na starostlivosť o oči a očné okolie a korektor 

V rámci dennej starostlivosti o oči existujú špeciálne krémy na oči, ktoré sa postarajú o dostatočnú hydratáciu. Chladivé gély zmierňujú opuchy, aktívne zložky ako napríklad kofeín sa zas postarajú o bdelý pohľad. Tmavé tiene sa dajú nenápadne prekryť korektorom. Dôležité je: korektor je vždy potrebné aplikovať jemným vklepkaním do pokožky, neroztierajte ho. 

5. Suchá pokožka v oblasti úst  

Problém: Popraskané suché pery  

Pekné a atraktívne pery nie sú len výsadou žien, zakladajú si na nich samozrejme aj muži. Pery však nemajú potné a ani mazové žľazy, čo znamená, že nie sú chránené žiadnou tukovou vrstvou. Vietor a chlad či nedostatok vitamínov ich potom rýchlo vysušujú a pery môžu dokonca popraskať.  

Riešenie: Balzam na pery  

Balzam na pery zásobuje túto citlivú časť tela dôležitými vitamínmi a živinami. Zložky ako jojobový olej, včelí vosk alebo bambucké maslo majú blízko tuku vlastnému telu a preto sa mimoriadne hodia na starostlivosť o pokožku. Ak chcete, milí páni, zvýrazniť svoju farbu pier, siahnite po tónovacom balzame na pery, ktorý farbu pier posunie do béžového odtieňa, čím základný odtieň jemne zosvetlí.