Active Beauty
Takto vydrží lak na nechtoch dlhšie: 6 jednoduchých krokov

DRŽÍ A DRŽÍ A DRŽÍ

Takto vydrží lak na nechtoch dlhšie: 6 jednoduchých krokov

Ešte ste si len nechty nalakovali a už sa vám aj zlupujú? To sa vôbec nemusí diať: tieto tipy a triky pomôžu, aby lak vydržal dlhšie. A k tomu: toto sú farby lakov na nechty na jeseň 2021.


Indie Nails milujeme presne tak, ako umelecké nechtové dizajny – a túto jeseň budeme mať prsty naozaj pestré, oslnivé a kreatívne. Viac o farebných nechtových trendoch na jeseň 2021 sa dozviete nižšie.   
 
Čo však dokáže pri lakovaní nechtov skutočne rozčúliť? Trafili ste: natrápili sme sa, no po krátkom čase sa lak znova odlupuje. Dá sa s tým niečo robiť? Áno! Pomôže týchto 6 trikov.
 

Vďaka týmto 6 krokom vám lak na nechtoch vydrží dlhšie


1. Dôležitá je príprava
Aby celkový dojem z nechtov na konci procedúry nepokazila kožička okolo nechtov, naneste na nechty odstraňovač nechtovej kožičky. Nechajte prípravok na nechtoch chvíľku pôsobiť a potom zmäknutú kožičku jednoducho zatlačte manikúrovými drievkami. Tip na suché nechty: troška oleja na nechty a budú opäť krásne pružné.

2. Zdokonalenie základu
Aby lak na nechtoch dobre držal, základom je dobre upravený povrch nechtov. Pri príprave by ste mali nechty vyčistiť vatovým tampónom a odlakovačom. V tomto kroku nechty zbavíte hlavne nečistôt a mastných zvyškov. Podkladový lak teda následne ochráni nechty nielen pred presvitaním farby, nechty tiež dodatočne spevní a vyhladí nerovnosti a ryhy na povrchu nechtu.


3. Správne nechty nalakovať

A takto na to: umiestnite štetec do stredu nechtu a naneste naň lak v smere ku končeku prsta. Štetcom potom potiahnite aj do strán, dva až trikrát k špičke nechtu – hotovo! A tip na široké nechty: na oboch stranách plochy nechtu nechajte nenalakovaný pásik – nechty tak budú vyzerať opticky užšie.


4. S farbou radšej šetriť!

Ak sa jedná o správne nanášanie laku, platí okrem iného nasledovné: menej je viac! Snažte sa, aby ste na štetec nenabrali príliš veľa laku. Dve tenké vrstvy laku na sebe sa postarajú o dostatočné krytie. Ak si nanesiete lak príliš nahrubo, v krátkej dobe hrozí, že sa začne odlupovať! Po prvej vrstve počkajte aspoň 10 minút, kým úplne vyschne.   


5. Lak je dobré zapečatiť

Vrchný lak nielenže zapečatí manikúru, ale postará sa aj o dlhšiu trvácnosť laku. Ak nanesiete každý druhý deň na nechty vrchný lak alebo olej na nechty, odlupovanie nechtov trošku oddialite.


6.Nechať dobre vyschnúť

Dajme tomu, že posledný bod procedúry si vyžaduje istú dávku trpezlivosti, ak ňou však disponujete, odmenou vám bude dlhšia výdrž laku na nechtoch: lak by mal schnúť najmenej 20 až 25 minút. Špeciálne rýchloschnúce kvapky môžu túto dobu čakania výrazne skrátiť.   

 

Tieto farby lakov na nechty sú na jeseň 2021 in

 

Metalické laky na nechty s aplikáciami

 
Metalické odtiene na nechtoch sú elegantné a pôvabné sami o sebe, napríklad taký Lak na nechty shine, last & go od Essence. Či už v striebornej, zlatej, medenej alebo v pestrých farbách, trblietavý lak jednoducho nikdy nesklame. Dokonalým doplnkom na takto štýlové nechty sú maličké kvietky alebo geometrické vzory, ktoré sú v ponuke na pultoch dm v podobe nálepiek na nechty.   
 

Ako na mramorové nechty

Takto krásne nechty sa dajú ideálne vyčarovať vodným mramorovaním. Pripravte si na to misku s vodou. Keďže mramorový efekt by mal zdobiť len nechty a nie aj prsty (alebo prípadne zadnú stranu umelých nechtov), oblepte prsty okolo nechtového lôžka, ideálne obojstrannou či textilnou lepiacou páskou alebo použite ako ochranu pred zafarbením kontúrovací gél, ktorý nanesiete štetcom okolo nechtov a na špičky prstov. Potom nechty nalakujte na bielo.
 
Teraz do misky na povrch vody nakvapkajte pár kvapiek rozličných lakov, ktoré budú na hladine vytvárať kruhy. Takto pokračujte aj ďalej a na hladinu vody a vrstvy laku dávkujte po kvapkách ďalší lak, vždy by to mali byť dve prípadne viac farieb. Potom cez pestré kruhy prechádzajte špicatým predmetom, napríklad špendlíkom, sponkou do vlasov alebo špáradlom. Takýmto spôsobom na hladine vytvoríte vzory.  
 
Tam, kde sa vzory vydarili najlepšie, potom tak rovno, ako sa dá, položte na vodnú hladinu nechty a jemne ich ponorte. Prsty nachvíľku nechajte ponorené vo vode a nehýbte nimi. Následne ich z vody vytiahnite a prebytočné zvyšky laku odstráňte vatovými tyčinkami. Nakoniec váš výtvor zafixujte vrchným lakom, napríklad Podkladovým sprejom na nechty Express Spray on od Catrice z dm.   
 

Minimalizmus pri krátkych nechtoch

Túto jeseň sú mimoriadne obľúbené aj minimalistické, krátke nechty, najlepšie opilníkované do guľatého tvaru. Do procesu kreovania skvelých nechtov by ste mali vždy zaradiť podkladový lak, ktorý jednak chráni nechty pred znehodnotením farby vybraného laku a jednak na nich vyrovná povrchové nerovnosti, napríklad Podkladový a vrchný lak na nechty Multivitamin od trend IT UP. Ak chcete skombinovať prirodzené s kreatívnym, môžete do svojho výtvoru pridať farebné bodky alebo čiarky. Mimoriadne pekné je tiež: ak ozdobíte bodkami len jeden alebo dva nechty.       
 

Lak na nechty s holografickým či shine efektom

Holografické efekty trblietkami rozžiaria nechty každej farby. Tento dizajn vytvára najmä v slnečnom svetle alebo pod umelým osvetlením kaleidoskopické efekty.