Active Beauty
Hula hoop: 5 dôvodov, prečo sa naučiť cvičiť s obručou

Aloha!

Hula hoop: 5 dôvodov, prečo sa naučiť cvičiť s obručou

Privoňali ste už k cvičeniu s hula hop, avšak nešlo vám to? S týmito tipmi už havajskému pocitu z cvičenia nebude nič stáť v ceste.
Určite to poznáte, keď sa dívate na iných ako cvičia s hula hop. Vyzerá to tak jednoducho a úžasne, že sa máte chuť pridať, však? Tak ste si to raz vyskúšali, no nešlo vám to a výsledok bol, že ste to proste vzdali. Myslíte si, že na to, aby ste dokázali krúžiť obručou okolo pása, potrebujete špeciálne akrobatické zručnosti? Tak potom ste sa začítali do správneho článku! Ponúkame vám praktické tipy, ako zvládnuť hula hop tréning pre začiatočníkov a vysvetlíme vám, prečo pri takomto cvičení bezpodmienečne aj zotrvať.


Tipy pre hula hop začiatočníkov


Aloha! Ako nabrať z cvičenia ten správny havajský feeling? Často sa vám stáva, že vám pri cvičení s obručou hula hop zavadzia samotná obruč alebo dokonca vy sami. Tu nájdete najdôležitejšie tipy, ako sa s hula hop dostať konečne do švungu!

Správna hula hop obruč

Vylovili ste niekde v pivnici prastarú obruč alebo ste rýchlo zhrabli obruč, ktorú ste našli v detskej izbe medzi hračkami? Takéto „vybavenie“ akurát začiatočnícke tréningy sťaží. Na trhu sú nové hula hop obruče, ktoré sú špeciálne koncipované na cvičenie hula hop. Výber je pestrý, aj čo sa farebnosti týka: okrem farby sa obruče líšia aj veľkosťou, hmotnosťou aj tvarom. Avšak po ktorej teraz siahnuť?

Všetko závisí od veľkosti
Čo do cvičenia s hula hop, najlepšie je začať s obručou s čo najväčším priemerom. Len pre orientáciu: ak obruč postavíte vedľa seba, mala by vám siahať zhruba po pás. Ak je obruč hula hop príliš malá, pre začiatočníkov by to znamenalo, že sa rýchlo vyčerpajú. Pretože čím menšia je obruč, tým viac otáčok musí človek urobiť. Väčšia obruč je teda pre začiatočníkov vhodnejšia, vyžaduje si totiž vykonanie menšieho počtu otáčok za minútu.

Obruče a ich hmotnosť
Ľahšia obruč rovná sa jednoduchšie cvičenie? Aj to je len mýtus. S obručami, ktoré sú trošku ťažšie, sa cvičí jednoduchšie, pretože vďaka svojej váhe obruč lepšie rotuje a nespadne tak rýchlo na zem, čo je veľká výhoda pre začiatočníkov. Kto už má viac skúseností a čo to si odtočil, môže pri hula hop cvičení striedať obruče rôznych veľkostí.

Alternatíva pre tých netrpezlivejších
Začiatky sú totálne ťažké a do krútenia s obručou sa nie a nie dostať? Avšak ste presvedčení, že cvičenie s hula hop je pre svoje pozitívne účinky pre vás to pravé orechové? Existuje aj inteligentná obruč s nastaviteľným obvodom v štýle hula hop, na ktorej je pripevnená šnúrka alebo retiazka so závažím, napríklad loptičkou. Takto sa dá profitovať z rovnakého typu pohybu, avšak bez večnej frustrácie, že obruč stále dookola padá na zem.

Ako si teda osvojiť ten správny pohyb a techniku?

Najdôležitejšie je napnúť brušné svaly. Obruč hula hop si potom uchopte vo výške pása, rukou obruč odrazte do požadovaného smeru a potom už len pomocou ľahkých krúživých pohybov pása obruč otáčajte. Krúživému pohybu tela si možno napomôcť tak, že jednou nohou vykročíte mierne dopredu. Ak pre vás nie je takýto návod postačujúci, najlepšie bude, ak si pozriete videonávod na Youtube alebo sa prihlásite na kurz cvičenia s obručou hula hop.

A čo pozitívne účinky cvičenia s hula hop?

Pri cvičení s hula hop sa tónujú všetky svalové skupiny. Mimoriadne namáhané sú brušné svaly, čo za predpokladu kontinuálneho cvičenia vedie k štíhlejšiemu a silnejšiemu stredu tela a tiež k lepšiemu držaniu tela. Cvičenie optimálne posilňuje aj panvové dno. Podobne ako pri tanečných športoch, aj pri cvičení s hula hop sa vyplavujú endorfíny, takže toto cvičenie dokáže skvele naviesť človeku pohodu a tiež prispieva k akceptácii vlastného tela. Hula hop cvičenie je druh športu, ktorý je vhodný pre rôznych ľudí: pre ľudí s nadváhou, pre deti a tiež pre trochu starších ľudí, ktorí sú na tom ešte dobre s pohyblivosťou.

Ak už toto nie je dostatočná motivácia...
Odteraz teda žiadne výhovorky a šup si zacvičiť s hula hop!