Active Beauty
Valentínsky darček pre mužov: s týmto trafíte do čierneho!

Pre každého muža

Valentínsky darček pre mužov: s týmto trafíte do čierneho!

Samozrejme, nepotrebujeme príležitost na to, aby sme svojmu milovanému ukázali, ako velmi ho máme radi. A pravdepodobne tvrdí, že nic nechce. Napriek tomu je udalost, ako je Valentín, skvelou príležitostou, ako ho rozmaznávat a jednoducho mu povedat "dakujem". A najlepšie na tom je, že tieto valentínske darceky pre mužov nevyžadujú vela námahy a napriek tomu prinášajú velkú radost.

1. Valentínsky darcek pre mužov? Co tak cas strávený vo dvojici?

Existuje pre partnera na Valentína lepší darcek, ako spolocne strávený cas so svojou partnerkou? Vašej fantázii sa pritom medze rozhodne nekladú. Máme pre vás niekolko nápadov:

Vecera

Na to, aby ste si dopriali spolocne strávený cas, nepotrebujete niekam odcestovat alebo nacriet extra hlboko do penaženky. Už aj spolocná vecera doma (co tak ukuchtit jeho oblúbené jedlo?) sa postará o skvelú atmosféru a tiež o prejav uznania svojej polovicke – a nezáleží na tom, ci partnera prekvapíte už hotovou vecerou pri svieckach alebo si spolocne užijete aj cas v kuchyni, kedy skvelé jedlo pripravíte. A možno sa dokonca pustíte aj do nových receptov, ako je napríklad polievka z cervenej repy ci chutné vegánske menu.

Alebo co tak nieco podniknút?

Ci už to bude nieco dobrodružné, romantické alebo relaxacné – pre každý pár existuje tá správna aktivita a k tomu prislúchajúci správny poukaz. Skvelé na tom je, že sa máte spolocne na co tešit, aktivity vo dvojke spájajú a verte, že spolocné témy pri rozhovoroch nebudú poznat hraníc. A príjemný vedlajší efekt? Vytažíte z nich aj vy!

Poukaz

Zdá sa vám poukaz ako príliš nudný variant? Avšak rozhodne nie je, práve naopak! Neexistuje dôvod, preco by mali darcekové poukážky byt len kúskom papiera bez nápadu: Dámy, ktoré sa rozhodnú obdarovat svojho drahého darcekovou poukážkou, svojho partnera dobre poznajú a vedia presne, po com túži. A zároven tým darujete partnerovi aj trošku volnosti pri výbere konkrétneho darceka. Ak sa vám javí darceková poukážka príliš obycajná, jednoducho ju ozvláštnite obalom. Pretože práve vdaka dobre zvolenému sprievodnému darceku sa obdarovaný môže ešte viac tešit na to, co ho caká. Obdarovávate partnera exkluzívnym profesionálnym ošetrením pleti? Preco teda svojmu milovanému na to správne navnadenie nepribalit k poukazu aj masážne oleje (napríklad na partnerskú masáž), ktoré využije v pohodlí domova? Alebo príjemný cas strávený v kúpeloch? Wellness balícek s mäkulinkým županom, relaxacným sprchovým gélom a peknou knihou dokáže rozhodne správne naladit.

Rozhovory

V stresujúcej rutine každodenného kolotoca si ich žial užívate len sporadicky a aj to len krátke – spolocné rozhovory o všetkom a o nicom. A je úplne jedno, ci ide o rozhovory o vašom vztahu, o rodine, o vašom okruhu priatelov, o psovi alebo o hre, ktorú ste naposledy videli v divadle: komunikácia je klúcom ku štastiu! Ale je vôbec možné obdarovat mužov na Valentína rozhovorom? No samozrejme, že áno, napríklad takým „talk boxom pre páry“ a kopcom spolocne stráveného casu. Karty v takejto hre nabádajú na rozhovor a ktovie, možno sa o svojom partnerovi dozviete nieco úplne nové.

Erotické hracky

Urobit pre partnera nieco dobré, nájst si na seba navzájom cas a venovat sa vztahu a znovu jednoducho preskúmat, co sa našej polovicke (a aj nám samým) naozaj páci za dverami spálne. Žial, realita vyzerá casto úplne inak: Po dlhom dni v práci sme rady, ak partnerovi vecer pred spaním vtlacíme na líce krátky letmý bozk. Niekedy však treba prejavit polovicke viac, treba prekonat každodennú rutinu a vpustit do partnerského života závan sviežeho vzduchu. Ked skúšame nieco nové, automaticky sa toho druhého pýtame, co má rád a co sa mu páci. Skvelá príležitost, ako to hned aj uplatnit v praxi, je kúpit mužovi na Valentína erotické hracky. Párový vibrátor a pleasure ring sú viac než len darceky, sú aj príslubom, že budete vedomejšie prežívat svoj spolocný sexuálny život.

Cas len pre seba

Co by na prvé pocutie mohlo zniet jemne rozporuplne, to paradoxne môže byt pre muža skvelý valentínsky darcek: Dopriat si cas pre seba, zastavit sa a odbremenit tak partnera, dopriat mu, aby mohol naozaj vypnút a oddýchnut si. Pretože harmónia nastáva naozaj len vtedy, ak si môžete s partnerom ci partnerkou spolocné chvíle naozaj vychutnat. Prevezmite na seba napríklad jeho povinnosti v domácnosti, ako je nakupovanie, varenie, vysávanie a iné, ktoré má na starosti bežne on a naozaj sa uistite, že pocas toho, ako ste sa chopili jeho povinností vy, váš partner naozaj len relaxuje a nerobí nic iné. A ako prídavok? Partner sa iste poteší soli do kúpela, vdaka ktorej si svoj cas vychutná ešte kvalitnejšie.

2. Vlastnorucne vyrobené darceky pre mužov

DIY a nedostatok casu sa koniec koncov navzájom nevylucujú – ponúkame vám šikovné nápady na valentínske DIY darceky pre každého muža.

Fotodarceky

Spolocný cas trvá dlhšie, ak ho zachytíme na fotografiách. Takto môžeme neskôr spomínat s partnerom a možno raz aj s (vnúcatami). Tieto fotografie na pamiatku - kreatívne a osobne navrhnuté - sú ideálne aj ako valentínsky darcek pre mužov: Jednoducho si vyberte svoje oblúbené fotografie, vytlacte ich a vložte do (DIY) rámceka alebo fotoalbumu.
Pre tých, ktorí nechcú pocas spolocných chvíl používat mobilné telefóny, je ideálny fotoaparát Polaroid alebo Instax. Dalšou výhodou je, že obmedzený pocet snímok na filme nám umožnuje vedome sa rozhodnút, co chceme zvecnit.

Domáce pralinky

Cesta k srdcu cloveka vedie cez žalúdok. Preco teda nedarovat svojej milovanej osobe malý sladký darcek? Výroba vlastnej cokolády znie zložitejšie, ako to v skutocnosti je. Internet ponúka množstvo rôznych receptov, a najlepšie je, ak si nájdete podla nárocnosti, ktorú zvládnete. Postacia napríklad datle, mandle, kokosový olej, kokosové lupienky, kakao a škorica - to znie dobre, však?

Osobný playlist

Niektorí z nás si možno pamätajú casy, ked sme pre svoje lásky a priatelov zostavovali vecne dlhé zoznamy skladieb na mixtapeoch! Teraz môžete svojmu manželovi na Valentína venovat zoznam skladieb na Spotify. Možno to nie je až taká romantika, ale váš milovaný ju môže hrat v každej situácii a má vás stále pri sebe.

3. Praktické valentínske darceky pre mužov

Niekedy nás potešia najmä praktické veci, ktoré skutocne potrebujeme. Zamyslite sa nad tým, aké sú jeho konícky a ci by sa mu pre ne hodilo nieco špeciálne. Naše návrhy by boli napríklad:

  • Športové vychytávky
  • Pomôcky pre home office
  • Starostlivost o tvár (mnohí muži si ju nekupujú sami)
  • Hudobné príslušenstvo (napr. gitarové bocnice, strunník, ...)
  • Nástroje do dielne
  • Kuchynské vybavenie ci riady na servírovanie