Active Beauty
Máte doma deviataka?  Zbystrite pozornosť

Duálne vzdelávanie

Máte doma deviataka? Zbystrite pozornosť

Deviataci, ktorí sa dnes rozhodujú, kam na strednú školu, majú unikátnu možnosť študovať formou duálneho vzdelávania v oblasti obchodu a získavať tak cenné skúsenosti. Duál je totiž vyváženou kombináciou teoretických vedomostí a praxe.
Isté pracovné miesto po skončení školy. Platená prax a s tým spojená finančná nezávislosť. Interaktívne vzdelávanie s množstvom zaujímavých workshopov. Toto a ešte omnoho viac benefitov čaká deviatakov, ktorí sa rozhodnú pre stredoškolské vzdelávanie pod vedením dm drogerie markt na jednej z 15 škôl v rámci celého Slovenska. Môžu si vybrať z odborov Obchodný pracovník, Predavač alebo Obchodná akadémia.


Pestré vzdelávacie aktivity s dm

Vo vzdelávaní nechýba pestrosť. Prváci sa vždy stretnú na podujatí Spoločný deň, kde im je predstavená spoločnosť dm, jej vedenie, filozofia, kultúra a princípy spolupráce. Študentov čaká tiež divadelný workshop ZáŽiTo(k) pod vedením profesionálnych režisérov Silvestra Lavríka a Aleny Weisel Lelkovej. Scenár divadelného predstavenia ako aj samotnú tému vytvárajú dualisti v spolupráci s režisérom počas spoločného týždňa. Po štrnástich dňoch, kedy ich príprava pokračuje na individuálnej úrovni, sa stretávajú a predstavia svoje dielo pozvaným hosťom.

Okrem toho sa všetci študenti bez ohľadu na odbor alebo ročník môžu spolupodieľať na vytváraní študentského časopisu dmDUÁL a tiež na tvorbe obsahu instagramového profilu @dm_dual. Je to ďalšia zručnosť, tentokrát z oblasti marketingu, ktorú môžu zúročiť v budúcnosti. Majú možnosť zapájať sa do konkrétnych procesov a aktivít redakčnej rady. Veľmi dôležitou súčasťou vzdelávania v tomto ročníku štúdiu je workshop Ako rozvíjať svoje JA. Ide o dlhodobý koncept celostného vzdelávania a rozvoj osobnosti pod vedením skúsených odborníkov v danej problematike.
 


Výhody duálneho vzdelávania s dm

Vzdelávanie mladých ľudí je jednou zo strategických tém spoločnosti dm drogerie markt. Už od prvého ročníka majú študenti možnosť veľmi intenzívne prepájať teóriu s praxou. „Stávajú sa súčasťou pracovného kolektívu, cez ktorý sa učia dobrým pracovným návykom, 
tímovej spolupráci, organizovaniu času a riešeniu nečakaných situácii. Získavajú odborné a sociálne kompetencie, nevyhnutné komunikačné zručnosti. Vďaka praxi sa učia hospodáriť s vlastnými finančnými prostriedkami. Sú vedení k samostatnosti, preberaniu zodpovednosti 
a systematickej práci. Po ukončení duálneho vzdelávania dostávajú žiaci automaticky ponuku práce v dm, ale konečné rozhodnutie je na nich,“ vysvetľuje Marcel Blaščák, manažér duálneho vzdelávania. Okrem kvalitného vzdelávania zameraného na odborný a osobnostný rozvoj podporuje dm dualistov aj finančne – podnikovým a prospechovým štipendiom, úhradou nákladov spojených so stravovaním počas praxe aj vyučovania v škole, ubytovaním na školskom internáte či dopravou.


Zaujalo vás duálne štúdium s dm? Stačí 5 krokov:

  1. Prihlásiť sa na SOŠ, s ktorou dm spolupracuje v rámci duálneho vzdelávania.
  2. Vyplniť online registračný formulár na www.dm-dual.sk a zaslať ho.
  3. Stretnúť sa s oblastným manažérom spolu s rodičmi v konkrétnej dm predajni.
  4. Prejsť ústnym pohovorom a zabojovať o dm podporu na pohovore, ukázať svoj talent.
  5. Získať potvrdenie o podpore dm počas štúdia a priniesť ho na prijímačky.

Zoznam škôl a viac informácií o duálnom vzdelávaní nájdete na dm-dual.sk.