Active Beauty
Ružové vlasy: prečo milujeme pastelové odtiene vo vlasoch

Pastelový sen

Ružové vlasy: prečo milujeme pastelové odtiene vo vlasoch

Účesy v pastelových odtieňoch ružovej, lila či tyrkysovej sú už roky absolútne v kurze. Nič pre vás? Tak my na to: ale áno! Prečo by ste mali toto leto pouvažovať nad technikou pastelovej balejáže.

Je čas na ružové vlasy! Najmä na jar a v lete sú pastelové odtiene vlasov vďaka svojmu jedinečnému looku čerešničkou na torte.  Avšak tento rok už soft shades odtieňmi nebude žiariť celá naša koruna krásy, namiesto toho nám do vlasov vyčaruje pastelové pramene nová technika: pastelová balejáž. Podobne ako pri obľúbenej balejáži, aj pri jej pastelovej verzii sa farby nanášajú do vlasov pomocou štetca – akurát tu prirodzené tóny nahrádzajú pastelové odtiene. 
 
Rosé, marhuľová alebo levanduľová: cukríkový letný účes doladený týmito odtieňmi jednoducho musíte vyskúšať. Ak si chcete zafarbiť vlasy svojpomocne, určite si vezmite k srdcu nasledovné:

Farbenie vlasov naružovo: na toto si prosím dajte pozor

 
  • Nahodiť si pastelový trend zvládnete aj doma. Napríklad s tónovacími šampónmi od dm. Pozorne si prečítajte návod na balení a riaďte sa inštrukciami na príbalovom letáku krok po kroku!
 
  • Dôležité pre všetky dámy, ktoré sa rozhodli zafarbiť si vlasy naružovo svojpomocne: východisková farba vašich vlasov je rozhodujúcim kritériom! Na blond a svetlých vlasoch bude želaný farebný pastelový efekt najvýraznejší. Aby bol želaný výsledok brilantný aj na tmavšom základe, vlasy je potrebné najprv zosvetliť – ideálne by ste sa mali zveriť do rúk odborníka v dm kaderníckom štúdiu.
 
  • Aby pastelové odtiene zdobili vlasy čo najdlhšie, mali by ste im dožičiť patričnú starostlivosť. Doprajte vašej korune krásy, v ideálnom prípade, raz- až dvakrát týždenne ošetrujúcu masku či kúru na vlasy.

5 dôvodov, prečo tak milujeme ružové vlasy a pastelové pramienky

 

1. Očarujúci highlight

Ružové vlasy a aj iné pastelové variácie vlasov budú jednoducho vždy pútať pozornosť a šíriť dobrú náladu. A to nielen na festivaloch a tomu podobných akciách – na tie si kvôli koronakríze musíme ešte trochu počkať. A už aj kvôli tomu: nás dokážu pastelové farby, ktoré krásne oživia vlasy v týchto niekedy pochmúrnych časoch, urobiť viditeľne šťastnejšími.

2. Stelesňujú každý look

Pastelovou balejážou zvýraznené pramene dokážu neskutočne rozžiariť mnoho rozličných lookov. Ružové vlasy môžu byť stále iné, líšia sa v závislosti od farebného odtieňa a od štýlu, jemné ženské či punkové, romantické či v štýle grunge. Chladné tóny pôsobia cool, teplé nuansy skôr hravo.

3. Kľudne aj ako styling na bežný deň

To najlepšie z oboch svetov: pramienky vo farbe cukrovej vaty sú síce parádne nápadné, no napriek tomu sa dokonale hodia aj na všedný deň. Intenzita farby môže variovať od jemnej a púdrovej až po výraznú a krikľavú a ak máte chuť a náladu, môžete ju kedykoľvek opäť rozdúchať – alebo aj nemusíte. A nakoľko sa farba nanáša len na dĺžky, ružové vlasy si kedykoľvek jednoducho môžete nechať odrásť.

4. Aj pre nerozhodné osôbky

Viazať sa vôbec nie je nutné: pestré farby na vlasy nemusia byť v žiadnom prípade permanentné. S tónovacími šampónmi na vlasy, farbami na vlasy v spreji 1-day alebo farebnými kriedami na vlasy si prídu na svoje aj tie z nás, ktoré túžia po pestrých prameňoch a končekoch, no nechcú sa im upísať natrvalo. Vlasy naružovo si teda viete ľahko zafarbiť aj samé.   

5. Vhodné pre každú dĺžku vlasov a aj každú vekovku 

Komu sa hodia ružové vlasy? Len mladým babám? Nezmysel! Pastelové nuansy – či už ružová, lila alebo tyrkysová – sa úžasne hodia aj ženám v strednom veku. Pink, Helen Mirrenová a ostatné ženy, ktorým tieto farby učarovali, sú toho živým dôkazom. A ani účesom sa medze nekladú: krátky strih alebo dlhé romantické vlasy, pastelové odtiene vyzerajú na každej dĺžke vlasov jednoducho úžasne.