Active Beauty
Korčuľovanie: Preto tento zimný šport milujeme

Ľadová kráľovná

Korčuľovanie: Preto tento zimný šport milujeme

Nový rok by sme veľmi radi odštartovali v športovom duchu. Keby však to cvičenie vo fitku nebolo tak monotónne a poplatky tak vysoké... naša rada: Korčuľovanie! Inšpiratívny zimný šport pre všetkých tých, ktorí chcú počas tréningu urobiť niečo pre seba a ešte sa pritom aj poriadne zabaviť..

Pre toto je ľadové korčuľovanie náš obľúbený zimný šport:

1. Dokonalé precvičenie celého tela

Hýbať sa, aby sme mali dokonalé telo, to veru nie je náš cieľ. My sa chceme cítiť naozaj dobre a chceme sa venovať nejakému športu, pri ktorom si precvičíme celé telo a budeme zdraví. Teda akési vítané vyváženie kancelárskej rutiny. Pri korčuľovaní trénujeme svoju vytrvalosť a posilňujeme náš kardiovaskulárny systém. Rovnováhu, ktorú je pri korčuľovaní nevyhnutné udržiavať, tiež nie je na zahodenie. Aby sme na ľade dokázali dobre korčuľovať, potrebujeme do pohybu zapojiť malé svalové skupiny, ktoré pracujú na tom, aby sme na ľade udržali vzpriamený postoj, aby sme sa čo možno najplynulejšie pohybovali po klzkej ploche a ideálne, aby sme sa na ľade nerozpľaštili ako žaba. Formujeme si tým brucho, nohy a zadok a tiež si precvičujeme svalstvo panvového dna. A len tak mimochodom, pri korčuľovaní nechtiac spálime aj niekoľko kalórií, ktoré sme si cez sviatky dopriali v podobe vianočných koláčikov...

2. Korčuľovanie je zábava

Pri korčuľovaní v sprievode hudby sa dodatočne vyplavuje aj serotonín a dopamín. Tie sa postarajú o to, že pohyb tu ide ruka v ruke so zábavou a „winterblues“ by pri tomto športe rozhodne nemalo mať žiadnu šancu. Najlepšie je prizvať si zopár kamošiek a vtedy naozaj aj zabudneme, že sa vlastne venujeme nejakému športu. A keďže korčuľovanie nám prináša radosť, zaručene budeme na ľad chodiť častejšie a nebudeme nútení presviedčať svoje lenivé ja, aby sa konečne premohlo a niečo pre seba spravilo.

3. Šport, ktorý je cenovo dostupný

Korčuliarky začiatočníčky si korčule jednoducho na mieste určenia môžu požičať. Ak chodíte na ľad často, môžete si kúpiť aj jazdené korčule, napríklad na bazoši. Avšak aj nové korčule sú v porovnaní s novými lyžiarkami pomerne lacnou záležitosťou. Na Slovensku je veľa klzísk a ani vstupné nie je prehnane drahé.

4. Look à la elegantná ľadová kráľovná

Ruku na srdce: My ženy rady vyzeráme dobre aj pri športe. Pri korčuľovaní si môžeme dovoliť aj viac lesku a šmrncu. Či už v podaní aktuálneho zimného looku alebo dokonalého zimného účesu pod prilbou, no jednoducho štýl ľadovej kráľovnej musí byť. Byť pekná je jedna vec, avšak bezpečnosť je nadovšetko. Aby sme si ochránili ruky, nevyhnutné sú hrubé a pevné rukavice. Prilbu zasa potrebujeme na ochranu hlavy a v začiatočníckej fáze sú veru prospešné aj chrániče na kolená...