Chlorella ako výživový doplnok 

Chlorella je bohatá na mikroživiny, pozostáva z 50 až 60 percent bielkovín a obsahuje dôležité aminokyseliny. Riasa je tiež jedným z mála rastlinných zdrojov vitamínu B12, takže táto super riasa môže byť obzvlášť prospešná pre vegánov. Celkovo mikroriasa chlorella ponúka nasledujúci balík živín: 
 
  • vitamíny skupiny B
  • rastlinný proteín
  • antioxidanty ako vitamín E a beta-karotén
  • esenciálne mastné kyseliny
  • ​veľa minerálnych látok a vlákniny 
 

Superpotravinu chlorellu nájdete v dm vo forme osviežujúcich nápojov a ako prášok a kapsuly. Odborníčka na výživu Lisa Weinhappl dodáva: „Ako výživový doplnok obsahuje chlorella aj železo." 

Dôležité: Uistite sa však, že chlorellu konzumujete iba v malom množstve. Ak je dávka príliš vysoká, môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie a závraty

Rozdiel medzi chlorellou a spirulinou 

Obe riasy sa považujú za superpotraviny a sú výživovými doplnkami. Najviditeľnejším rozdielom je farba rias: chlorella je výrazne tmavšia ako spirulina. Dôvodom je podiel chlorofylu, ktorý je v mikroriase chlorella vyšší. Spirulina je naopak bohatšia na bielkoviny. 

Ďalší tip od odborníčky na výživu Lisy Weinhappl: „Chlorellu je možné použiť aj ako prídavok do kaše a pripraviť tak nádherné zelené raňajky.“ A zelená, ako vieme, zlepšuje náladu.