Active Beauty
4 veľkonočné ozdôbky podľa @nesvadbovo

DIY návody

4 veľkonočné ozdôbky podľa @nesvadbovo

Je to pár rokov, odkedy našej ambasádorke Simone (nájdete ju na modrykonik.sk ako @nesvadbovo) učarovala filozofia minimalizmu. A zistila, že život je v mnohých oblastiach jednoduchší, upratovanie rýchlejšie a ona sa doma cítim pohodlnejšie.
U nich doma teda nenájdete v šuflíkoch množstvo dekorácií, ktoré by vyberali na pár dní v roku. Väčšinu odzôb na sviatky vyrobí zo sezónnych produktov a toho, čo nájde doma či v prírode. Ak ste na tom podobne alebo by ste chceli pri tvorení stráviť s deťmi pár príjemných chvíľ, tu nájdete inšpiráciu.


1. Papierové vajíčka

Tieto vajíčka sú vyrobené tzv. honeycomb metódou, teda metódou medových plástov, ktoré vzhľadom pripomínajú. Na ich výrobu potrebujete iba cca 20 kúskov vystrihnutých a napoly preložených papierov v tvare vajíčka, tavnú pištoľ (alebo silné lepidlo) a kúsok motúzu.

Postup je jednoduchý, najskôr lepíte k sebe jednotlivé kúsky pomocou dvoch prúžkov lepidla. Takto ich na seba všetky naskladáte a necháte vyschnúť. V druhom kroku zas navzájom lepíte dokopy vzniknuté stránky, tentokrát už stredom a opäť necháte poriadne vyschnúť. Nakoniec vajíčko celé roztiahnete a prvý a posledný kúsok navzájom spojíte pomocou dvoch prúžkov lepidla. Do stredu dáte šnúrku, pomocou ktorej vajíčko zavesíte na kúsok konárika. Alebo ich dáte do misky so sviečkou, prípadne ním obdarujete šibača. Nápadom sa medze nekladú. :)

2. Papierový vtáčik

Jednoduchšiu a časovo nenáročnejšiu dekoráciu snáď nezoženiete. Teda, odstrihnúť bahniatka či zlatý dážď a dať ich do vázy je asi rýchlejšie, ale tieto vtáčiky im idú v pätách. Stačí vystrihnúť dlhý a úzky pásik papiera. Na jednom konci vystrihnúť chvostík, na druhej hlavičku a zobáčik. A potom už iba približne 5 cm od hlavičky prehnúť, otočiť, vložiť chvostík do vzniknutej medzery a je hotovo.

Môžete rovno vytvoriť aj malé hniezdo, aby mal kde vtáčik odpočívať. Stačí vám na to starší kvetináč, kúsok látky, slama, vyfúknuté vajíčkové škrupinky a nejaký konárik. Kvetináč obalíte do látky, dovnútra vložíte slamu, zapichnete do nej konáriky, pridáte vajíčka a vtáčika umiestnite na konárik.

3. Servítkový zajačik

Aby malo sviatočné ráno svoje čaro, stačia drobnosti. Slávnostne prestretý stôl, v pozadí príjemná hudba a pohodová atmosféra vedia spraviť divy. Milou drobnosťou môže byť aj tento zajko, ktorého si poľahky vytvoríte z vajíčka (buď vyfúknutého, alebo uvareného natvrdo, ktoré môžete aj rovno zjesť). Stačí obrúsok zložiť na trojuholník, poskladať, vytvoriť pomocou šnúrky priestor na vajíčko a vytvarovať ušká. A je hotovo :)

4. Hniezdo z vajíčka

Opäť úplne minimalistická ale milá dekorácia. Do vajíčka vydlabete dierku, poriadne ho umyjete a vysušíte. Dovnútra dáte trošku slamy a pridáte prepeličie vajíčka, bahniatka, nevestin závoj či iné sušené kvietky. Zavesíte na stonku, vložíte do vázy či krhličky a ozdoba na jedálenský stôl je na svete.