Active Beauty
Vianočná nálada: radosť a očakávanie

Opäť dieťaťom

Vianočná nálada: radosť a očakávanie

Vianoce sú už za dverami. Čo tak sa vrátiť do čias, keď ste boli dieťaťom? Čistá, ničím nezaťažená radosť z očakávania Ježiška. Takto si aj ako dospelí môžete opäť prinavrátiť ten mimoriadny pocit z čarovných Vianoc.
Chytila vás už vianočná nálada? Pamätáte si na ten pocit z detstva, keď ste sa nemohli dočkať, kedy konečne otvoríte ďalšie adventné okienko, aby ste sa ocitli zasa o krok bližšie k Vianociam? Alebo na tie vzrušujúce adventné nedele, kedy sa domovom šírila vôňa škorice, kardamónu a čerstvo upečených sušienok? Pravdepodobne sa vám to v pamäti vynorí len matne, pretože s pribúdajúcim vekom potreba maškrtiť jednoducho klesá.  
 
Avšak deň čo deň riešite bežne toľko vecí a namiesto vianočnej nálady máte v hlavne akurát tak zoznamy, čo nezabudnúť kúpiť na Vianoce? Práve preto sme pre vás pripravili 5 tipov, ako by ste sa mohli, aj napriek všetkým zoznamom, čo kúpiť a na čo nezabudnúť, oddať naplno tomu radostnému očakávaniu Vianoc.  
 

Sem s vianočnou náladou!


Kedy ste sa naposledy tešili na Vianoce? S našimi tipmi to bude jednoduché, aj keď Covid pandémia vrhá tieň ešte aj na tento rok.
 

Pomaly sa dostať do tej správnej nálady


Prvým krokom, ako sa dostať do tej správne sviatočnej nálady, je určite spomaliť: Jednoducho sa zhlboka nadýchnite, nechajte čas a svet len tak plynúť a vychutnávajte si vianočné čaro. To vás nabije energiou a silou. Možno dokonca v takom množstve, že budete mať aj na rozdávanie. Tu je 24 vecí, ktoré môžete v rámci Vianoc urobiť aj pre iných.   
 

Objavovať čaro mesta


Najkrajšie na predvianočnom období sú teplé svetielka, trblietavé ozdoby a vysvietené ulice a výklady, svietiace vianočné retiazky v oknách susediek a susedov a vôňa šíriaca sa z vianočných trhov. Najmä centrá miest sú plné žiarivej a magickej vianočnej nálady. Pre tentokrát si na večer nerobte žiadny program, jednoducho si vychutnajte prechádzku mestom: ideálne bez plánu či cieľa, proste len kráčať za žiarou svetielok. Alebo za vôňou pražených mandlí. Nechajte na seba pôsobiť teplo svetiel. Tak čo? Prichádza k vám už ten povestný radostný predvianočný pocit? A možno po potulkách mestom narazíte aj na darček alebo dva.
 

Filmový večer s kamoškami


Pozvite svoje priateľky a priateľov na príjemné adventné nedeľné popoludnie a zabudnite na všednosť bežného dňa a spolu s ním aj na všetko, čo vás do Vianoc ešte čaká urobiť. Pretože teraz je ten správny čas sústrediť sa len na príjemné vianočné filmy a seriály. Uvidíte, že takto sa do vianočnej nálady dostanete okamžite a dokonca v sebe začnete pociťovať to radostné očakávanie Vianoc.
 

Priniesť si vianočné čaro domov


Už dávno uvažujete nad tým, že si trošku poprerábate byt a nanovo ho vyzdobíte? Predvianočné obdobie ja na to ako stvorené. Tak teraz sa môžete skutočne vyblázniť a ozdobiť dom, záhradu a jednoducho všetko vianočnými svetielkami a halúzkami z jedličky. A ak si ešte vianočné dekorácie vyrobíte vlastnoručne, vianočná nálada a pocity u vás okamžite zaklopú na dvere.  
 

Rituály na navodenie vianočnej nálady


Vianoce sú o rituáloch a tradíciách. Možno sa ešte pamätáte na nejaké Vianoce z detských čias. Je čas tieto spomienky oživiť a zariadiť si Vianoce podľa vášho vlastného želania. Vždy ste zdobili vianočný stromček spoločne? Skvelý nápad! Možno nájdete nejaké špice a vianočné gule a rodinný rituál si prispôsobíte tomu svojmu. Prizvite k tomu aj priateľky a spoločne si vychutnajte úžasný sviatočný pocit prichádzajúcich Vianoc!