Vlastnoručne vyrobený gél z aloe vera 

Aloe vera pozostáva až 98,5 % z vody, ktorá sa ukladá vo forme gélu v listoch. Existuje zhruba 500 rôznych druhov rastlín aloe vera, ale k liečivým druhom patrí len aloa pravá (Aloe barbadenis). Blahodarne pôsobiaca zázračná šťava sa nachádza práve v jej listoch a je základnou surovinou na vlastnoručnú výrobu hydratačných kozmetických prípravkov.
 
Ako vyrobiť gél z aloe vera – ide to veľmi ľahko:

Z rastlinky aloe vera, ktorá by mala mať aspoň tri roky, odrežte pri stonke ostrým nožom list a vložte ho odrezaným povrchom do pohára na zhruba 90 minút: z listu tak môže vytiecť žltkastá horká tekutina obsahujúca aloín, ktorá by mohla podráždiť pokožku. Z odrezanej strany listu ešte odstráňte zhruba tri centimetre, zbavíte sa tak aj prípadných zvyškov aloínu. Teraz list rozrežte a vydlabte z neho gél. Gél z aloe vera nalejte do (sterilnej!) nádoby. V chladničke elixír krásy vydrží zhruba dva týždne a ak ho obohatíte o trochu vitamínu E v oleji, tak si ním môžete rozmaznávať pokožku aj celé tri mesiace.

Náš tip: ak je pre vás príprava chladivého gélu veľmi náročná, širokú škálu týchto úžasných produktov nájdete aj v predajniach dm.