Active Beauty
Ako si vykúzliť pehy: 5 make-up trikov

Ahoj, bodky!

Ako si vykúzliť pehy: 5 make-up trikov

Na sociálnych sieťach sa takéto pehy nazývajú aj fake freckles, v preklade falošné pehy. Najmä v lete sú pehy skloňovanou témou. Kým niektorí ľudia majú za cieľ zbaviť sa ich, iní hľadajú spôsoby, ako si malé bodky na tvár namaľovať tak, aby vyzerali čo najvernejšie. Líčenie pieh nie je len super rýchle, ale ešte aj zábavné.

Päť tipov, ako si nalíčiť pehy

Fake freckles – tipy a triky pred samotným maľovaním

Pri maľovaní bodiek platí jedno: Čím nepravidelnejšie sú namaľované, čo sa týka veľkosti aj hustoty, tým prirodzenejší bude vizuálny výsledok. Dobré na tom je, že všetky nami predstavené metódy sa dajú ľahko zotrieť a pehy, ak sa vám jednoducho nepáčia, zmiznú z tváre mihnutím oka.

Ak je vaším cieľom prirodzený letný look, líčenie okrem pieh by rozhodne nemalo byť veľmi výrazné, žiadne krikľavé farby. Očné tiene a rúž v nenápadných marhuľových, zlatých alebo bronzových tónoch krásne rozžiaria pleť aj bez toho, aby kradli pozornosť pehám.

Aj očný make-up môže byť pokojne o niečo nenápadnejší: Namiesto maskary hlbokej čiernej farby zaexperimentujte radšej s hnedými odtieňmi a možno vyskúšajte aj pastelové líčenie v štýle „smokey eyes“. A aby sa vám krásne leskli aj pery, najlepšie je na ne použiť len ošetrujúci jemne tónovaný balzam. Vo všeobecnosti však platí jedno: Namiesto studených farieb stavte radšej na teplé nude nuansy.

Čo sa týka základu make-upu, podkladovú bázu naneste na tvár len veľmi striedmo. Na niektoré miesta môžete samozrejme použiť aj korektor. Pehy potom môžete naniesť len tam, kde ich chcete mať – ak sa vám žiada skôr decentný look, namaľujte si pehy len okolo nosa. A ak ste skutočná fanúšička pieh, môžete ich pridať aj na líca a na čelo.

Dôležité je, aby boli pehy posledným krokom líčenia, nesmú ich totiž prekryť žiadne ďalšie skrášľovacie produkty.

Ako líčiť pehy: Takto!

Ak teraz niekomu napadne, že malé hnedé bodky, po ktorých túžite, si musíte dať vytetovať (áno, robí sa to aj tak), tak to sa vôbec nemusíte báť, takto ďaleko by sme samozrejme nezašli. Namiesto toho si radšej dáme rande s kozmetickou taštičkou a ukážeme vám, ktoré produkty – z ktorých jeden alebo dva už zaručene doma máte – môžete použiť, aby ste si splnili svoj sen o pehavom looku.

1. Ceruzka na obočie: Na dosiahnutie prirodzeného výsledku je ideálne použiť najmä ceruzky na obočie v svetlejšom a v o niečo tmavšom odtieni. Začnite pri chrbte nosa – tu sa zvyknú zväčša nachádzať aj prirodzené pehy – a bodky potom nechajte jemne prechádzať po lícach a čele, tam by mali byť pehy o niečo nenápadnejšie.
Tip: Na dosiahnutie realistického výsledku pritlačte ceruzkou slabšie alebo silnejšie. Rovnako ako skutočné pehy, aj fake-ové pehy by mali byť namaľované v rôznych veľkostiach a tiež nepravidelne rozmiestnené.

2. Očné tiene: Misia „freckles“ sa najjednoduchšie a najrýchlejšie realizuje so svetlohnednými očnými tieňmi za pomoci tenkého špicatého štetca. Ním sa potom nanesie produkt na pleť vo forme malých bodiek. Ak chcete opticky dosiahnuť prirodzený vzhľad, na tvár naneste bodky rôznych veľkostí.
Tip: Namiesto bežne dostupného štetca na nanášanie make-upu môžete na pehy použiť aj takzvaný „dotting tool“, t.j. štetec s malou guľôčkou na konci, ktorý umožňuje veľmi presnú aplikáciu. A ak s ním náhodou aj silnejšie zatlačíte, vôbec nehrozí, že bodka sa náhle zmení na linku – ako to môže byť v prípade variantu s klasickým štetcom.

3. Sprej na odrasty: Ďalšia možnosť, ako si nalíčiť pery, je sprej na odrasty. Odtieň, ktorý si zvolíte, by sa mal čo najviac približovať farbe vašich vlasov, aby ste dosiahli čo najprirodzenejší výsledok. Pred použitím spreja však najprv otestujte, či naň nezareaguje vaša pokožka. Trochu spreja si naneste najprv na zápästie. Ak pokožka na produkt v priebehu dňa nezareaguje, vašim DIY pehám už nebude nič stáť v ceste.
Tip: Samotné nanášanie pôjde rýchlo a aj jednoducho za pomoci masážnej kefky na pleť. Na ňu potom nastriekajte prípravok na vlasy, zo vzdialenosti asi 30 cm a kefku potom zľahka pritlačte na nos, líca a čelo. Čím silnejší tlak vyviniete, tým budú bodky krásy väčšie.

4. Fixka na pehy: Medzičasom sa na trhu objavili aj fixky na pehy, pomocou ktorých sa dajú na tvári vyčarovať dokonalé pehy a to vďaka ich postupne sa zužujúcemu hrotu. Ceruzky s plsteným hrotom, prípadne očné linky vyzerajú rovnako, avšak líšia sa vo farebnosti.
Tip: Potom, čo si namaľujete prvé bodky, môžete ešte čerstvú farbu použiť na ďalšie bodky a kvázi ich tam opečiatkovať. Farbu jednoducho nechajte pár sekúnd schnúť a potom ju končekmi prstov naneste na predtým namaľované miesta. Teraz priložte prsty na iné miesto na tvári a preneste na ňu už predtým nabrané bodky. Takto dosiahnete veľmi jednotný výsledok.

5. Henna: Jediným variantom, pri ktorom namaľované pehy z tváre nezmiznú hneď po umytí tváre, ale vydržia aj niekoľko dní, je namaľovanie bodiek hennou. Aj v takomto prípade by sa mal na pokožke najprv vykonať test znášanlivosti, aby pokožka na produkt nereagovala alergicky. Ak je aj po teste všetko v poriadku, produkt len vytlačte z tuby na pokožku, podobne ako sa to robí pri pečení s miniatúrnym vrecúškom na zdobenie tort a koláčov. Akonáhle nanesiete všetky bodky, počkajte približne 30 minút a pastu potom opatrne zotrite z tváre mäkkou kozmetickou utierkou – pri odstraňovaní henny však nepoužívajte vodu.
Tip: Na výsledok s hennovým variantom si najprv budete musieť trošku zvyknúť, pretože farebný výsledok je spočiatku pomerne dosť intenzívny. Určite sa uistite, že pred použitím ste si vybrali farebný tón, ktorý zodpovedá jednak tónu vašej pokožky a tiež vášmu želaniu. Otestujte si farbu najprv na hrdle – tak hneď zistíte, či výsledok zodpovedá vašim finálnym predstavám. A ak sa aj bodky podaria intenzívnejšie ako ste si predstavovali, môžete ich nenápadne zakryť troškou korektora alebo tónovacieho denného krému.

Produkty, ktoré vám pomôžu s pehami

Krémová textúra s harmančekom

Tekutá očná linka Sensitive zn. alverde NATURKOSMETIK

Kúpiť online na mojadm.sk

Zladené k farbe vlasov

Sprej na odrasty MAGIC RETOUCH zn. L'ORÉAL PARIS

Kúpiť online na mojadm.sk