Active Beauty
Balerína nechty - najkrajšia manikúra na rok 2024

Balletcore chic

Balerína nechty - najkrajšia manikúra na rok 2024

Decentné a elegantné zároveň - také sú trendy nechty v štýle balerína. Mašle, sleek drdol a cvičenie pri baletnom bare, estetika s názvom „balletcore“ sa dnes teší veľkej obľube. Vysvetlíme vám, ako na tento look v bledoružovej, ktorý je vhodný aj na bežné nosenie.

Starostlivosť o nechty a ich príprava

  • Podkladová vrstva, to je alfa a omega manikúry v štýle baleríny. Aby bol výsledný look krásne decentný, chce to dobre upravené nechtové lôžko.
  • Nechtové lôžko ošetríme výživným olejom. (Produkty starostlivosti o nechty od dm nájdete tu.)
  • Pozdĺž nechtového lôžka nanesieme prípravok na odstránenie nechtovej kožičky a necháme ho na lôžku pôsobiť. Prípravok môže byť tekutý, krémovej konzistencie alebo v podobe tyčinky. Kožička po ňom povolí a vieme ju ľahko zatlačiť späť.
  • Po ošetrení si umyjeme ruky, aby sme z nich odstránili všetky zvyšky kožičky alebo oleja.

Balerína nechty: Správny tvar nechtov

Pre typický look tohto štýlu je najdôležitejší práve tvar nechtov. Mnohé dámy nosia balerína nechty veľmi dlhé. Túto dĺžku zvyčajne možno dosiahnuť len aplikáciou tvarovacieho gélu. Typický tvar však možno dosiahnuť aj v prípade prírodných nechtov. Stačí, ak nechty pilníkom úplne zarovnáme. Potom už len nechty upravíme po bokoch pilníkom tak, aby boli pri špicoch mierne užšie.

Tip odborníka: Pilníkom treba pracovať vždy len jedným smerom. Pri upravovaní nechtov pohybovaním pilníkom sem a tam sa nechty zdrsňujú, strácajú stabilitu a ľahšie sa štiepia či dokonca lámu.

Nanášanie laku na nechty

Potom, ako prírodné nechty ošetríme a upravíme do požadovaného tvaru, nalakujeme ich. Vyberieme si spevňujúci podkladový lak a nanesieme ho v tenkej vrstve na nechty. Ak je niektorý necht mimoriadne nerovný, odporúča sa siahnuť po laku, ktorý dokáže vyplniť ryhy.

Výber farby

Manikúra v štýle balerína – to je svetloružová, nude, perleťová a biela. Jedna správna farba jednoducho neexistuje. Odporúčame nasledujúce varianty:

  • Bledoružový lak a na vrch perleťový lak s trblietkami.
  • Mliečnobiely lak a na vrch perleťový lak s trblietkami.
  • Jemný ružový lak a na vrch mliečne biely lak.
  • Priehľadný lak a na vrch perleťový lak s trblietkami.

Balerína nechty: nailart

Mašličky, srdiečka, motýliky, perly či hviezdičky, tieto roztomilé dizajnové doplnky charakterizujú „ballerina nails“. Niektoré z tých zložitejších je najlepšie nechať si urobiť v nechtovom štúdiu. Iné si s istou dávkou trpezlivosti možno vyčarovať aj vo vlastnej réžii. Mašličky a srdiečka sa dajú namaľovať jemným štetcom na make-up a akrylovým lakom alebo lakom na nechty. Perly a hviezdičky sú často k dispozícii na pultoch drogérií ako nálepky na nechty, ktoré sa na nechty pripevnia malou kvapôčkou lepidla na nechty.

Samolepiace

Nálepky na nechty „Blooming Up“ od trend !t up

Kúpiť na mojadm.sk

Polopriehľadná textúra

Lak na nechty „Dream In Soft Glaze - 010 Hailey Baby” od Catrice

Kúpiť na mojadm.sk

So zrkadlovým povrchom

Lak na nechty „13 mademoiselle“ od essie

Kúpiť na mojadm.sk