Active Beauty
Beauty inšpirácia: tieto trendy v účesoch a líčení na rok 2024 nás budú inšpirovať na jar a v lete

Trendová správa

Beauty inšpirácia: tieto trendy v účesoch a líčení na rok 2024 nás budú inšpirovať na jar a v lete

Výrazne načerveno nalíčené pery, trblietavé metalické nechty alebo romanticky vpletená saténová stuha vo vlasoch: sezóna krásy na jar a leto 2024 len tak žiari rozmanitými lookmi a detailmi. Predstavujeme vám tie najkrajšie trendy v účesoch a líčení.

Trend v líčení na rok 2024: pastelové očné tiene rovná sa sila

Na jar sa opäť rozjasňujú nielen dni, tomuto krásnemu obdobiu roka sa prispôsobujú aj farby v líčení a do farebnej palety líčidiel tým vnášajú širokú škálu pastelových odtieňov. Pastelové očné tiene, ako napríklad módna ľadovomodrá alebo púdrovoružová, sa teraz riadia novým princípom: odteraz sa nanášajú vždy len v jednom odtieni, avšak s o to väčšou gráciou a na celé viečko. Najlepšie je vždy doladiť čiernou maskarou.

Výrazné čerešňové pery: comeback klasiky

Žiarivá červená farba na perách je nielen skvelá alternatíva k doteraz trendovej ružovej barbie farbe, čerešničky sú aj neskutočne trendy pastvou pre oči. Táto farba nielenže pripomína chutné čerešne, signalizuje zároveň aj dobrú náladu a radosť zo života. Čerešňové pery majú ešte jednu výhodu a to veľmi jasnú: Vďaka čerešňovočervenej farbe vyzerajú naše zuby, keď vyčaríme na tvári úsmev, ešte belšie.

Mermaid-waves dorazili späť

Kučeravé účesy sú stále mimoriadne obľúbené a inšpirujú nás veľkým objemom. Na vytvorenie štýlu a la „mermaid-waves“ s dlhými vlnami by mali mať vlasy dĺžku ideálne po plecia. A ako vyčarovať look? No veľmi jednoducho. Do ešte jemne mokrých vlasov vpracujeme tužidlo na objem vlasov, vlasy potom vyfúkame v predklone a kulmou v nich vyčarujeme veľké vlny. Keď vlasy dôkladne vychladnú, upravíme ich kefou a zafixujeme lakom na vlasy. Mermaid-waves však vyzerajú skvele aj vo vlasoch dlhých po bradu: vlasové prípravky na ochranu pred teplom a gél vpracujeme do suchých vlasov, vlasy rozdelíme na stred a pramienok po pramienku potom tvarujeme do vĺn žehličkou. Nakoniec vlasy už len necháme vychladnúť a zafixujeme ich lakom na vlasy s flexibilnou fixáciou. A aby bola morská panna naozaj dokonalá, chce to už len vhodné líčenie, ktoré ladí s vlasmi, teda líčenie a la „Ariel“.

Trblietavé novinky: metalické nechty sa môžu trblietať ešte viac!

„Metallic Nails“ sú stále mimoriadne obľúbené. Metalické farby lakov na nechty ako je lesklá zlatá, trblietavá strieborná či iskrivá modrá, sú ešte stále trendy. S jemne futuristickým leskom zažiaria naše nechty ešte viac a zaručene pritiahnu každý pohľad. Trblietavý efekt možno ešte vyšperkovať metalickým púdrom, každá z nás si vyberie ten svoj podľa vkusu.

Romanticky zapletené: účesy so stuhami

Saténové stuhy sú jednoducho „must-have“, čo sa vlasových doplnkov týka, dokážu kreovať úplne výnimočné looky. Na módnej prehliadke Christiana Siriana v New Yorku pripomínal korzetový look so stuhami romantické účesy z dielne „Bridgerton“. Avšak saténovými stuhami či čelenkami sa s obľubou dozdobujú aj klasické účesy. Ako teda na to? Vlasy, dĺžky minimálne po plecia, najprv rozdelíme na cestičku na stred, potom po oboch stranách vlasy zapletieme do dvoch vrkočov a medzi ne upevníme vlásenkami stuhu, ktorú pomedzi ne prevlečieme a na koncoch vpletieme do vlasov.

Prirodzený glow so „C-shaped-blush“

Profíci zo sveta beauty teraz nanášajú rúž technikou „C-shaped-blush“: lícenka sa pri tejto technike nanáša širokým štetcom vytvarovaným do písmena C smerom od líc ku spánkom. „C-shaped-blush“ technika dodá pleti nielen zdravý a ružovkastý glow, ale zároveň aj krásne kontúruje líca a to veľmi prirodzeným a vkusným spôsobom.

Lesklý finish s „glossy-lips“

Ruka v ruke s comebackom estetiky 90. rokov vrátane tzv. „latte looku“ sa naše pery teraz budú lesknúť jemnučkou hnedou v odtieni latte macchiato. A ako tento krásny efekt latte pier dosiahnuť? Pery najprv obtiahneme kontúrovacou ceruzkou v nude farbe. Potom na pery nanesieme krémový rúž v ružovom alebo hnedom tóne. Ružový tón vyčaruje na perách viac prirodzenosti. A zvodný finish nakoniec príde v podobe nude lesku na pery.

Quiet luxury look: jemné tóny, gigantický efekt

Minimalistický, jasný, kvalitný: jemný módny trend „quiet luxusu" tento rok dobýva aj svet líčenia. Základom tohto prirodzene elegantného looku sú: čistá, žiarivá pleť, očné tiene v béžových tónoch, rúž v marhuľovej a pery v nude farbe.

French nails slávia svoj veľký comeback: špička nechtu nabielo

Naposledy sa tešili popularite začiatkom nového milénia, no teraz vďaka TikToku zažívajú svoj slávnostný comeback: túto sezónu definujú klasickú francúzsku manikúru krátke, mierne hranaté alebo oválne nechty, špičky nabielo a ako top coat jemná trendy farba „milky“.

Ako na french-nails svojpomocne? Takto:
Najprv si na manikúru pripravíme nechty: nechty upravíme pilníkom nakrátko a vytvarujeme ich do želaného tvaru.
Nanesieme lak na nechty: najprv na nechty nanesieme podkladový lak a necháme ho dôkladne zaschnúť, potom nanesieme základný lak v bielej farbe s mliečnym podtónom.
Ideme na biele špičky nechtov: po zaschnutí laku na nechty nakreslíme na špičky francúzskym perom tenkú bielu linku, na pomoc si vezmeme šablónu. Nakoniec nechty pretrieme dvoma vrstvami vrchného laku, pričom lak nanesieme na celú plochu nechtov.

Look „ballett core“ je trendom v líčení roku 2024

Ženský, jemný a romantický: ako už prezrádza jeho názov, trend „ballet core" je inšpirovaný baletným predstavením. Základom looku je elfská svetlá, ba až púdrová pleť. Oči a líca sú nalíčené s nádychom trblietavej ružovej, mihalnice skrášľuje výrazná hnedá maskara a pery zdobí krémový rúž v odtieni rosé. Look sa krásne doladí vlasmi vypnutými do vysokého drdola a „ballerina look“ je hotový.