Active Beauty
Červený melón: Prečo sa pridáva do kozmetiky?
Text: Astrid Doppler

Šťava života

Červený melón: Prečo sa pridáva do kozmetiky?

Vďaka obsahu množstva živín a vysokému obsahu vody je melón skutočnou superpotravinou. Okrem toho sa melónový olej a ďalšie extrakty z tohto power-ovocia, ako zložky ošetrujúcich produktov o telo a pokožku, postarajú o hydratovanú a krásne pružnú pokožku.

Ako produkty starostlivosti o telo a pokožku profitujú z melónu

Účinné látky, ktoré melón obsahuje, zásobia pokožku dostatkom vlhkosti. Obsahujú tiež antioxidanty, ktoré chránia pred pôsobením voľných radikálov a pomáhajú tak predchádzať predčasnému starnutiu pokožky. Rovnako aminokyseliny a nenasýtené mastné kyseliny z ovocia sú skutočnými profesionálkami v boji proti starnutiu a okrem toho dokážu zosvetliť aj pigmentové škvrny. Na dôvažok ešte stimulujú tvorbu kolagénu a dodávajú pokožke tak potrebnú elasticitu.

Avšak červený melón nie je skvelý len na suchú a zrelú pokožku. Z účinných látok melónového oleja môže profitovať aj zmiešaná pleť s nepatrnými nečistotami, neupcháva totiž póry, naopak, preukázateľne ich zmenšuje. Kyselina linolová, ktorú olej obsahuje, sa tiež pýši výraznými protizápalovými účinkami a pomáha prinavrátiť rovnováhu nečistej pleti.

Melón má čo ponúknuť aj vlasom. Jeho esencia dodáva vlasom nový lesk. Olej z melónových semienok v spreji sa krásne vzdušne ovíja okolo vlasových vlákien, ošetruje ich a chráni ich pred UV žiarením.

Melónovo-ružová v úlohe trendy farby

Či na nechtoch, lícach alebo perách, melónovo-ružová je top farba leta. Aj keď sa do nej zamilujete, zvýraznite si ňou buď len oči alebo len pery: inak by look pôsobil až príliš preťažene.
Mimochodom: Aj v oblasti módnych trendov sa toto leto riadime heslom „Nebojíme sa farieb!“, pretože krikľavé odtiene patria aj naďalej k najväčším trendom.

Melónová vôňa

Len sotva môže niečo viac pripomínať pohodové voňavé leto ako sladká a svieža vôňa melónu. V parfumoch sa táto ovocná nóta často kombinuje okrem iného s jazmínom, vanilkou, pižmom, santalovým drevom, ružou, mandarínkou a bergamotom. Dámy, ktoré sa rozhodnú práve pre túto vôňu, si môžu užívať jej povznášajúce účinky a tiež uvoľňujúci a vitalizujúci pocit.