Active Beauty
Microblading: Čo potrebujem vedieť pred zákrokom?
Text: Linda Freutel

Trend perfektného obočia

Microblading: Čo potrebujem vedieť pred zákrokom?

Budiť sa ráno s dokonalým obočím. Každý deň. Znie to príliš krásne? S microbladingom sa vám tento sen splní! Predtým však musíte vedieť niekoľko vecí.

Hviezdy našej tváre? Samozrejme, obočie! Trháme, tvarujeme, farbíme a večne hľadáme tie správne nástroje. Celá vec je však oveľa jednoduchšia - s microbladingom! Ak máte na mysli hrubé tyčinky permanentného make-upu z 90. rokov, mali by ste túto myšlienku okamžite zavrhnúť. Pretože microblading s tým už nemá nič spoločné. Táto technika prešla obrovským vývojom a teraz umožňuje vytvoriť prirodzený, ale dokonalý vzhľad - ak dodržíte niekoľko bodov.

Čo je to microblading?

Microblading pochádza z Ázie a je modernou verziou permanentného make-upu. Rozdiel je v tom, že sa nevykonáva pomocou pigmentačného stroja, ale ručne. Nezamieňajte si ich: "Microshading" sa tiež vykonáva pomocou prístroja a je viac-menej ďalším vývojom permanentného make-upu, pri ktorom sa farebné pigmenty vpichujú pod kožu.

Microblading sa vykonáva pomocou úplne iného zariadenia: takzvanej čepele. Vyzerá ako skalpel a umožňuje dosiahnuť mimoriadne prirodzený výsledok. Pomocou čepele sa do pokožky vyškriabu jemné zárezy v podobe chĺpkov obočia, ktoré sa potom vyplnia farebnými pigmentmi. Nakreslené chĺpky sú také jemné, že ich možno len ťažko rozoznať od skutočných chĺpkov. Výsledok je úplne prirodzený a krásny!

Je microblading vhodný aj pre mňa?

Chcete sa ráno zobudiť s dokonalým obočím? Obísť sa bez večného sledovania a pudrovania? Potom je microblading určený pre vás! Zákrok je ideálny aj pre ľudí, ktorí trpia vypadávaním vlasov alebo im vlasy vypadávajú v dôsledku choroby.
Kedy nie: Ak chcete veľmi nenápadný výsledok, microblading nie je pre vás. So zákrokom by mali počkať aj tehotné ženy a dojčiace matky.

Microblading: čo mám vedieť, kým sa objednám na zákrok?

Štúdio

Pri hľadaní štúdia si doprajte čas. Pýtajte sa okolia, sledujte referencie či zdieľané fotky. Profesionálne štúdio by vám malo vždy ponúknuť úvodnú konzultáciu, po ktorej vám bude všetko jasné.


Zlatý rez

Nebojte sa, obočie neuvidíte po prvýkrát až na tvári. Pred spustením čepielok bude vaša tvár presne zmeraná a softvér vám vyberie dokonalý tvar a farbu obočia. Zaznamenaný návrh si samozrejme môžete vopred pozrieť a pozmeniť, čo nebude sedieť.


Cena

Úprimne povedané, výrazne lacnejšie ponuky majú vždy háčik. Radšej choďte na kvalitu – koniec koncov, je to niečo, na čo sa budete pozerať ešte dlho. Musíte rátať s pár stovkami eur, no za trvalo krásne obočie to rozhodne stojí.


Ročné obdobie

Niektorí odborníci neodporúčajú zákrok v lete, iní tvrdia, že microblading v lete je možný bez váhania. V skutočnosti nezáleží na tom, či je leto alebo zima – rozsiahle opaľovanie a kúpanie či dovolenka sa po kúre v žiadnom prípade neodporúča. Najlepšie je nechať si poradiť v štúdiu, ktoré ste si vybrali.


Bolesti

Ako všetci vieme, pocit bolesti sa u každého človeka líši. Mnohí sa však zhodujú: áno, microblading trochu bolí. Bolesť je porovnateľná s tetovaním. Po dvojhodinovom ošetrení ste určite radi, že ho máte za sebou.


Pred a po zmene

Nepodliehajte panike! Prvý pohľad do zrkadla môže byť trochu šokujúci, pretože nové obočie sa spočiatku zdá byť hustejšie a tmavšie, než si želáte. Nemusíte sa však obávať: do týždňa po ošetrení sa stratí približne 40 % farby a 15 % šírky. Začervenanie a opuch sa tiež zahoja. Najneskôr po 28 dňoch budete svoje nové obočie milovať.


Viac ako jeden termín

Rovno hovoríme, že na dosiahnutie dokonalého obočia je potrebná druhá schôdzka, aby ste mohli obočie dokončiť. Po prvom ošetrení totiž vybledne 40-60 % farebných pigmentov. Druhé stretnutie sa zvyčajne uskutoční po štyroch až šiestich týždňoch. Niekedy je na dosiahnutie dokonalého výsledku potrebné aj tretie sedenie.


Starostlivosť po

Pre dlhotrvajúci krásny výsledok sa počas prvých ôsmich až desiatich dní po microbladingu zdržte trvalého kontaktu s vodou, soláriom, saunou, opaľovaním, chlórovanou vodou, športom alebo silným potením a líčením. Ak sa koža počas hojenia začne olupovať, neškriabte ju ani nestrhávajte!


Trvanlivosť

Microblading obočia by mal vydržať minimálne deväť mesiacov po druhej návšteve a u mnohých dokonca až dva roky. Bohužiaľ, nikto nedokáže presne predpovedať, ako dlho bude výsledok skutočne trvať, pretože sa to líši od typu k typu. Napríklad mastná pleť absorbuje farbu rýchlejšie a rozhodujúci je aj individuálny metabolizmus a životný štýl.