Active Beauty
Odstraňovanie chĺpkov v intímnej oblasti: výhody a nevýhody všetkých metód

Bikini zóna

Odstraňovanie chĺpkov v intímnej oblasti: výhody a nevýhody všetkých metód

Odstraňovanie chĺpkov v intímnej oblasti - existuje mnoho metód. Ale ktorá je tá správna? To je úplne individuálne. Poznáme výhody a nevýhody holenia, voskovania, cukrovania, epilácie, depilačného krému a IPL.

Holenie

Výhody: Rýchle a nekomplikované. Holenie je klasická metóda odstraňovania chĺpkov v intímnych oblastiach. Je to rýchle, lacné a so správnou žiletkou aj udržateľné. Táto metóda je tiež úplne bezbolestná.
Nachteile: Citlivú pokožku často trápia zarastajúce chĺpky, ranky po holení v oblasti genitálií, podráždená pokožka a akoby popáleniny od žiletky. V závislosti od individuálneho rastu chĺpkov tiež pomerne rýchlo dorastajú. Aby ste dosiahli hladkú pokožku, je potrebné sa holiť niekoľkokrát týždenne.

Pre jemné, pohodlné oholenie

Holiaci strojček na intímne partie od Gillette Venus

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Depilácia voskom

Výhody: Dlhšie bez chĺpkov - to je prísľub voskovej depilácie. Výsledky tejto metódy odstraňovania chĺpkov v intímnej oblasti pretrvávajú niekoľko týždňov. Navyše, čím častejšie ošetrenie opakujete, tým dorastá stále menej a tenších chĺpkov.
Nevýhody: Depilácia intímnych partií je naozaj časovo náročná - či už sa o ňu pokúsite sami alebo pôjdete do štúdia. Voskovanie mnohí vnímajú ako bolestivé, aj keď s každým ošetrením je šklbanie menšie. Mnoho ľudí po depilácii voskom bojuje aj so zarastajúcimi chĺpkami.

S mandľovým olejom a vôňou lesného ovocia

„Depilačné pásiky so studeným voskom" od Balea

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Depilácia cukrovou pastou

Výhody: metóda veľmi podobná depilácii voskom, ale jemnejšia - táto metóda odstraňovania chĺpkov bola obľúbená už v starovekom Egypte. Cukrová pasta sa vyrába len z prírodných zložiek, preto je k pokožke oveľa šetrnejšia ako vosk. K zarastaniu chĺpkov dochádza len zriedka, pretože chĺpky sa odstraňujú v smere rastu. Rovnako ako pri depilácii voskom chĺpky dorastajú až štyri týždne po ošetrení.
Nevýhody: Pri depilácii cukrom sa depiluje vždy len veľmi malá oblasť. Keďže pasta priľne horšie ako vosk, je potrebné tú istú oblasť prechádzať častejšie.

Epilácia

Výhody: Pri epilácii sa chĺpky vytrhávajú spolu s korienkami. Pokožka preto zostáva dlho hladká. Aplikácia je veľmi nenáročná a pri dlhodobom používaní epilátora aj finančne nenáročná. Po niekoľkých aplikáciách sa chĺpky začnú zjemňovať.
Nevýhody: Epilácia nie je pre slabé povahy, keďže nadstavec vytrháva všetky chĺpky jednotlivo ako pinzeta. Keďže v intímnej oblasti rastú chĺpky oveľa silnejšie ako na nohách, ošetrenie je tam bolestivejšie. Na epiláciu si však zvyknete.

S ošetrujúcou ružovou vodou

„Depilačná cukrová pasta“ od Purity Vision

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Depilačné krémy

Upozornenie: Nie všetky depilačné krémy sú vhodné na použitie v oblasti genitálií. Používajte len výrobky, ktoré sú špeciálne určené pre intímnu oblasť.
Výhody: Chemikálie v depilačnom kréme ničia keratínové vlákna a zanechávajú pokožku bez chĺpkov. Ošetrenie je úplne bezbolestné.
Nevýhody: Pri tejto metóde však korienky chĺpkov zostávajú nepoškodené, čo znamená, že výsledok vydrží len o niečo dlhšie ako pri holení. Citlivá pokožka môže citlivo reagovať na depilačný krém. Pred aplikáciou na intímnu oblasť by ste znášanlivosť krému mali vyskúšať na inej časti tela, napr. na ruke.

Pre citlivú pokožku

„Depilačný krém na intímne partie“ od NO HAIR CREW

Kúpiť teraz na mojadm.sk.

IPL

Výhody: IPL využíva impulzy svetla na odstránenie korienkov chĺpkov. Aplikácia v oblasti genitálií tiež nie je problematická. Z dlhodobého hľadiska by aplikácia mala zabezpečiť, že chĺpky budú dorastať len málo alebo vôbec. IPL nie je bolestivá. Pokožka je po ošetrení zvyčajne len trochu teplá.
Nevýhody: Pri IPL nie je pokožka okamžite bez chĺpkov. Prístroj IPL sa musí používať niekoľko týždňov, aby sa znížil rast chĺpkov. Prístroje IPL na domáce použitie tiež nie sú lacné.