Active Beauty
Profi tipy ako si pilovať nechty

Manikúra 101

Profi tipy ako si pilovať nechty

Aby sa nechty nelámali, netrhali a neštiepili, je potrebná správna technika. Odborník vysvetľuje najšetrnejší spôsob pilovania a tvarovania nechtov. Predstavujeme aj trendový tvar nechtov 2023.

Pilovanie nechtov - ako to urobiť bez lámania

Najšetrnejším nástrojom na skrátenie nechtov je určite pilník. Nožnice na nechty alebo podobné nástroje rýchlo ohýbajú nechty. Na domáce použitie sú najvhodnejšie jemné modely pilníkov, ako sú brúsny papier alebo sklenené pilníky. Pilník umiestnite do vodorovnej polohy a ťahajte ním v jednom smere bez vyvíjania tlaku, potom ho položte a proces zopakujte. Pilovanie tam a späť trhá materiál mozoľov a robí necht krehkým a zraniteľným.

Odstránenie kožičky - čo odporúča odborníčka

"Odstrihávanie je zastarané," hovorí manikérka. Namiesto toho kožičku mierne zjemnite, priložte manikúrovú tyčinku alebo iný nástroj pred kožu a jemne zatlačte dozadu. Potom nechty ošetrite olejčekom a krémom a proces opakujte raz týždenne. "Odporúčam však navštíviť kozmetický salón," zdôrazňuje odborníčka. "Pri ich odstraňovaní totiž môžete urobiť veľa vecí zle."

Toto sú dva tajné tipy na krásne a dlhé nechty

  • "Vyživujte, vyživujte, vyživujte," hovorí odborníčka na manikúru, "najlepšie olejmi a sérami na nechty, ktoré obsahujú keratín, pretože ten dodáva nechtom potrebný stavebný materiál na spevnenie." Dobre ošetrené nechty sú pružnejšie, a preto sa menej lámu.
  • Krása vychádza zvnútra: Vyvážená, zdravá strava so zeleninou bohatou na železo, ako je brokolica, a zdrojmi zinku, ako sú tekvicové semienka, podporuje zdravý rast nechtov.

Trend-Report: Toto je trendový tvar nechtov na jeseň 2023

Najhorúcejší súčasný štýl? Jednoznačne extravagantné ihličkové nechty, ktoré nosí napríklad Selena Gomez. Typické pre tento vzhľad: gélové nechty vyčnievajú minimálne jeden centimeter za končeky prstov a sú špicaté. "Samozrejme, existujú aj kratšie varianty, ktoré dobre fungujú s prírodnými alebo tenkými nechtami," vysvetľuje manikérka. Na tento účel pilujte od stredu nechtu smerom von, pričom pilník umiestnite pod uhlom pod okraj nechtu.