Prírodný lifting tváre: Päť metód tvárovej gymnastiky a masáže tváre

1. Tvárová gymnastika

Cieľom je posilniť tvárové svaly a stimulovať krvný obeh. Tým sa dosiahne krásny lesk a stimuluje sa tvorba kolagénu a elastínu. Zlepšuje sa tak pevnosť a pružnosť pokožky. Ak si chcete cvičenie vyskúšať na vlastnej koži, spíslai sme návod na tri jednoduché cviky.

2. Po gymnastike: tvárová joga

Podobne ako pri joge celého tela sa cielené cvičenia kombinujú s relaxačnými masážnymi technikami. Poznáte napríklad Anastasiu Goron, zakladateľku "allyoucanface"? Na YouTube a Instagrame nájdete množštvo jej tutoriálov. Ako sa dostanete do formy s jogou tváre? Pomocou každodenných tréningov tvárovej jogy.

3. Tvárová masáž Gua Sha

Masáž Gua Sha pochádza z tradičnej čínskej medicíny (TCM). Doslova znamená "škrabanie" (Gua) a "začervenanie" (Sha). Tradične sa na túto očistnú terapiu používali porcelánové lyžičky. Dnes sa na kozmetickú masáž tváre používajú najmä nástroje z liečivých kameňov: ruženín má údajne chladivý a vyrovnávajúci účinok, nefrit detoxikuje a upokojuje zápaly, obsidián bojuje proti začervenaniu, ametyst čistí pleť.

4. Akupresúra tváre

Akupresúra je masážna technika, ktorá tiež pochádza z TČM. Body na meridiánoch sa stimulujú tlakom prstov, čím sa dosahujú uvoľňujúce alebo stimulačné účinky. Počas tejto masáže tváre nechajte ukazováky kĺzať po tvári malými krúživými pohybmi. Tlak nechajte zvýšiť a potom opäť znížiť. Viete, kde sú na tvári zastúpené body našich orgánov?

5. Pomalá masáž: lymfodrenáž

Lymfodrenáž je jemný, veľmi pomalý typ masáže. Je to jedna z terapií, ktorá sa používa na odvodnenie lymfy v tkanivách. Ideálna je po operáciách, úrazoch alebo pri zadržiavaní vody, ale napríklad aj na zníženie opuchov v oblasti očí. Krúživé, hladiace a pumpujúce pohyby stimulujú čerpanie ciev a lymfatických kanálov. Doprajte si ju v salónoch alebo doma, ak si osvojíte základné pohyby.