Active Beauty
Tvárová joga: Strečingové cvičenia na uvoľnenie

Chceme pružnosť

Tvárová joga: Strečingové cvičenia na uvoľnenie

To, čo je už dlho známe na hodinách mimiky a herectva, dala Japonka Fumiko Takatsu na papier, v knižnej podobe. Konkrétne fakt, že joga tváre je ďalším vývojom tvárovej gymnastiky. Cielené cvičenia a uvoľňujúce masáže spevňujú a posilňujú svalstvo tváre. Vďaka cvičeniu mimiky tváre si človek navyše viac uvedomuje svoj výraz tváre v každodenných situáciách.

Čo dokáže tvárová joga?

Tvárová joga je dokonalá anti-aging metóda, ktorú možno jednoducho praktizovať aj svojpomocne v pohodlí domova. Preťažené svaly, napríklad v dôsledku žuvania na jednej strane alebo krčenia čela, sa dajú uvoľniť masážou. Zanedbané časti, napríklad okolo očí alebo kútikov úst, by sa mali cvičením natoľko aktivovať, až sa podvihnú. V dlhodobom horizonte sa dá masážami vyrovnať aj jemná asymetria v tvári. Človek si začne lepšie uvedomovať svoju mimiku, čo má vplyv na celkový vzhľad tváre.

Tak ako každý tréningový program, aj tvárová joga si vyžaduje určitú dávku trpezlivosti a vytrvalosti. Každé jedno cvičenie by sa malo opakovať päť- až desaťkrát (denne si na to treba vyhradiť tak 10 až 15 minút) v priebehu aspoň dvoch až troch týždňov. Až potom sa môžu dostaviť prvé badateľné úspechy.

Aké sú plusy tvárovej jogy?

  • pokožka je vypnutá
  • zmierňujú sa vrásky okolo očí
  • miznú tmavé kruhy pod očami a vačky
  • posilňujú sa tvárové a lícne svaly
  • celkový vzhľad tváre pôsobí ružovkasto a dobre prekrvene

Ako začať s tvárovou jogou?

Prvý krok: optimálna príprava. Najprv si dôkladne umyte ruky a vyčistite tvár. Na znásobenie pozitívneho účinku potom následne môžete použiť spevňujúce alebo posilňujúce hydratačné sérum s vitamínmi.

1. Cvičenie: Redukcia vačkov pod očami

Pre svieži vzhľad: Prsty si jemne priložte pod oči. Pozrite sa hore a teraz sa pokúste vytiahnuť spodné viečko smerom nahor. Pocítite mierne napätie v kruhovom svale oka.

2. Cvičenie: Napnite ústa a líca

Aby sa vám podarilo stiahnuť partie okolo úst a líc: Na oba kútiky úst položte prostredníky. Ukazovák zase na krídlo nosa a prstenník jemne položte pod kútiky úst. Prstami jemne prechádzajte smerom k ušiam. Pritom prstami vyvíjajte jemný tlak (ako na titulnom obrázku článku).

3. Cvičenie: Anti-Aging pre oči

Aby bola pokožka okolo očí vyhladená: Položte prostredník na vnútornú stranu viečka a ukazovák na vonkajší kútik oka. Na obe tieto miesta vyvíjajte ľahký tlak.

Všetky cvičenia opakujte 3-4 krát.