Active Beauty
Vianočné nechty: Najkrajšie manikúry na sviatočné dni

Vianoce

Vianočné nechty: Najkrajšie manikúry na sviatočné dni

Počas týchto štyroch adventných týždňov si plnými dúškami užívame sviatočnú atmosféru a samozrejme ju dolaďujeme aj sviatočnou manikúrou. A práve tieto tri „nails looky“ sú tieto Vianoce in. Či už ste začiatočníčky alebo skúsené nail-art dizajnérky, každá si tu jednoducho nájde ten svoj look.

Vianočné nechty: Jednoduchý sviatočný „ombré look“

Dobrý podkladový lak vyplní ryhy na nechte, chráni ho pred zafarbením a tiež sa postará o jeho hladký povrch. Naneste na nechty dve vrstvy bieleho laku a nechajte ho dobre zaschnúť. Podľa toho, aké sú vaše preferencie, naneste opatrne malou hubkou na končeky nechtov červený, zlatý alebo vianočnezelený lak na nechty. Postup zopakujte, pričom výsledkom by mal byť krásne viditeľný farebný prechod. Ak sa vám aj podarí malá farebná nehôdka, nič si z toho nerobte, poľahky sa dá odstrániť vatovou tyčinkou namočenou do odlakovača. Máte rady všetko extra trblietavé? V tom prípade si ako vrchný lak zvoľte lak s trblietavými čiastočkami.

Mani ako umenie: Candy Cane nechty

Podľa toho, pre aký variant sa rozhodnete, môže byť tento nail art look buď decentne vianočný alebo absolútne vianočné „wow“, ktoré upúta každé oko. Ak ste skôr na jemné a decentné, nalakujte si všetky nechty okrem prstenníka klasickým červeným lakom. Prstenník si nalakujte nabielo a lak nechajte dobre zaschnúť. Vezmite si tenký zdobiaci štetec na nechty (prípadne tenučký štetec na očné tiene), namočte ho do červeného laku a naneste na biely necht červené diagonálne prúžky. Hrubšie línie v menšom počte budú pre začiatočníčky šťastnejšou voľbou. V tomto kroku je dôležité, aby ste červený lak nechali na nechte dobre zaschnúť (asi 10 minút), inak by sa mohlo stať, že sa pri nanášaní vrchného laku dizajn rozmaže. Ak je pre vás namaľovať voľnou rukou línie príliš ťažký oriešok, pomôžte si lepiacou páskou. Predtým, ako však na necht nalepíte pásku, určite ho pretrite rýchloschnúcim lakom a ten nechajte dobre zaschnúť. V opačnom prípade sa páska môže odlepiť a strhnúť so sebou aj vrstvu laku. Pásku teda nalepte šikmo na necht a do voľného priestoru medzi dve pásky naneste červený lak, pričom po nafarbení pásku hneď opatrne odlepte. Ak chcete naozaj supervianočný look, všetky nechty si nalakujte v dizajne „candy cane“, vianočné lízanky sú neodolateľné, však? A aby úžasný dizajn aj dlho vydržal, použite na nechty kvalitný vrchný lak.

Vianočná manikúra – károvaný vzor

Na vianočnú manikúru v štýle „káro“ budete potrebovať tri laky na nechty v rôznych farbách. Nám sa zdá úžasná práve kombinácia zlatej, červenej a zelenej. V prípade, že ste skôr na o čosi neutrálnejšie farby, čo tak béžová, červená a čierna? Aj tu sa dá experimentovať, károvaný môže byť napríklad len jeden necht. Všetky nechty nalakujte základnou farbou a nechajte dobre zaschnúť. Potom namočte zdobiaci štetec do laku ďalšej farby, podľa vlastnej voľby a pozdĺž nechtu jemne vľavo od jeho stredu naneste čo možno najtenšiu a najrovnejšiu líniu. Cez ňu potom nakreslite mierne vyššie od stredu nechtu priečnu líniu. Lak nechajte dobre zaschnúť a ide sa na tretiu farbu. Dvomi priečnymi líniami rozdeľte necht na tretiny a vianočný look je hotový. Pred nanesením vrchného laku počkajte, kým vytvorený dizajn dobre zaschne, aby sa nerozmazal pod vrstvou vrchného laku. Ak sa rozhodnete pre matný vrchný lak, výsledný efekt bude nielen vianočný, ale aj mimoriadne elegantný.

Vianočné nechty: s týmito produktami všetko pôjde ľahko

Sýty farebný výsledok

Gélový lak na nechty, odtieň 02 DAMN glam od essence cosmetics

Kúpiť online na mojadm.sk

Posilňuje nechty každou vrstvou

Lak na nechty Super Shine & Stay, odtieň 790 Dark Green od trend !t up

Kúpiť online na mojadm.sk

Perfektne krycia vrstva

Lak na nechty, odtieň 60 really red od essie

Kúpiť online na mojadm.sk

Bezchybný až 6 dní?

Lak na nechty Easy & Speedy, odtieň 270 od trend !t up

Kúpiť online na mojadm.sk