Active Beauty
Krásne lesklé vlasy: 5 zaručených rád od expertky
Text: Margret Hoffmann, Carolina Forstner

So shiny!

Krásne lesklé vlasy: 5 zaručených rád od expertky

Zdravé a lesklé vlasy – ktorá žena by si také nepriala. O radu sme požiadali odborníčku. A výsledok? 5 tipov na hodvábne lesklú korunu krásy.

Lesklé vlasy žiaria zdravím a pôsobia naozaj atraktívne. Pretože keď sa ligoce koruna krásy, sviežejšie a upravenejšie potom pôsobí aj celkový vzhľad. A čerešnička na torte? Pri krásne sa trblietajúcich vlasoch nádherne vynikne aj orosený vzhľad pleti. Vlasy však nežiaria samy od seba, dokážu však brilantne odrážať svetlo.

Aby vlasy získali ten správny hodvábny lesk, vlasová kutikula musí byť uzavretá a hladká. Vlasy odrážajú dopadajúce svetlo len vtedy, ak je ich povrch neporušený a ak je štruktúra vlasových vláken správne vyhladená. Tieto dva predpoklady sa postarajú o nádherný lesk vo vlasoch.


Dokonalý lesk vlasov v 5 krokoch

Krok 1: Studený oplach vlasov

Šampón sa pri umývaní vlasov postará o ich vyčistenie. Otvára vlasovú kutikulu a odstraňuje usadeniny a zvyšky stylingových prípravkov. Tiež zbavuje pokožku hlavy mazu a odumretých čiastočiek kože. Studený oplach zmyje z vlasov zvyšky šampónu a vlasová kutikula sa znovu uzavrie. Vedomie, že prúd studenej vody stimuluje krvný obeh pokožky hlavy a rovnako podporuje rast vlasov, učiní tento mrazivý šok znesiteľnejším.


Krok 2: Kondicionér pre wow lesk vo vlasoch

Potom, čo vlasy opláchneme studenou vodou, prichádza na scénu kondicionér, ktorý vlasy krásne zapečatí. Zároveň ich vyživí a hydratuje. A príjemný vedľajší efekt? Vlasy sú poddajné, pružné a ľahko sa rozčesávajú. Špeciálne zložky prípravku, ako napríklad tekutý hodváb, prenikajú hlboko do vlasových vlákien a transformujú lámavé a suché vlasy na znovu krásne vlasy plné lesku. Vlasové kúry na pravidelnej báze tento efekt len zosilnia. Ak patríte k tým, ktorí majú väčšinou naponáhlo, skúste leave-in kondicionéry, sú totiž bezoplachové a ich účinok je trvalý.


Krok 3: Fénovať? Ale prosím s termoochranou!

Termoochrana vlasov je nevyhnutná, či už si vlasy chcete len vyfénovať alebo si svoje stylingové sny chcete splniť pomocou žehličky či kulmy. Horúci vzduch z fénu totiž vlasy vysušuje a vlasy potom pôsobia vyčerpane, bez lesku a lámu sa. V najhoršom prípade môže dokonca dôjsť k štiepeniu končekov či lámaniu vlasov.

Spreje na ochranu vlasov pred teplom alebo stylingové krémy obsahujú ošetrujúce zložky, ako je panthenol a keratín, a preto vlasy nielen ošetria, ale prispejú aj k znovunavráteniu lesku do vlasov. Ďalším dobrým tipom je fénovať vlasy vždy ideálne s použitím difuzéra a vždy v smere rastu vlasov, vlasy sa tak krásne upokoja. Ak si pomôžete okrúhlou kefou, lesklým vlasom dodáte dodatočne aj krásny objem.

Krok 4: Kefy na vlasy pre krásne lesklý zážitok

Nemusí to byť hneď práve 100 ťahov kefou, ale každodenný rituál česania vlasov plochou kefou dodá vlasom, predovšetkým dlhým vlasom, lesk. Zatiaľ čo kefy s umelými štetinkami sú vhodné na rozčesávanie vlasov (začnite vždy končekmi vlasov a následne sa pomaly prepracujte až ku korienkom), kefy so štetinami z prírodných materiálov dokážu pričarovať do vlasov neodolateľný lesk. Prírodné diviačie alebo kozie štetiny mimoriadne šetrne uhladia vonkajšiu vrstvu vlasu. A odborníčka na vlasy nám prezradila ešte jedno: Určite nezabúdať kefu pravidelne čistiť jemným šampónom, kefu tak zbavíme zvyškov mazu a tiež z nej odstránime zvyšky prípravkov.

Krok 5: Lesklé, lesklejšie, glossing!

Farbené vlasy potrebujú, čo do dodania lesku, poriadnu dávku podpory. Najmä odfarbené vlasy sú často veľmi namáhané a matné bez lesku. Preto ich poteší, ak im dodáme lesk. Doprajte teda svojim vlasom pravidelne profesionálny glossing. Semipermanentné farebné aplikácie osviežia farbu, výdatne vlasy hydratujú a uzatvárajú vlasovú kutikulu. Je dobré vedieť, že glossingové prípravky sú pre prirodzené nefarbené vlasy dostupné aj v bezfarebných variantoch.