Active Beauty
5 TikTok beauty trendov, vďaka ktorým budeme ešte krajšie

TikTok trendy

5 TikTok beauty trendov, vďaka ktorým budeme ešte krajšie

TikTok trendy sú často značne absurdné a ani tanečné videá teda nie sú vždy každému po chuti. Avšak čo sa týka líčenia a vlasového stylingu, tak to nám platformy sociálnych médií majú čo ponúknuť. Ponúkame vám tie naj beauty trendy, čo tak si ich vyskúšať?   


Ok, povedzme si úprimne, TikTok videá, ktoré sa umiestnili na prvých 10 priečkach, na nás môžu  pôsobiť trochu rozpačito: striekanie bábätiek vodou, obrusovanie si zubov pilníkom na nechty, kocky ľadu vo vagíne..  Ale je cieľovkou TikTok trendov len generácia Z? Ani náhodou! V pestrej záplave absurdných videí sa tu totiž dajú nájsť aj fakt geniálne beauty triky a tipy na líčenie, o ktorých sme predtým ani len neslýchali. No čo na to poviete?  

5 Tiktok beauty trendov 

Narúžovať sa očnými tieňmi?  

Hľadáte konkrétnu farbu rúžu, ktorá dokonale sekne k vášmu tónu pleti? Alebo možno chcete harmóniu farieb vyšperkovať do takej miery, že oči a pery zažiaria rovnakým odtieňom? Vďaka najnovšiemu TikTok trendu je to super easy. Namiesto bežného rúžu jednoducho siahneme po  očných tieňoch. A ten výber farieb! No skrátka nevyčerpateľný. A samotné nanášanie tieňov je pre každého úplná malina. Jednoducho si stačí zvoliť farbu, naniesť očné tiene na pery a jemne ich pretrieť transparentným leskom. Hotovo!  

 #soapbrows: TikTok trend pre dokonalé obočie   

Počuli ste už niekedy o „mydlovom obočí“? Nie? No tak sa o ňom dopočujete teraz: soapbrows či mydlové obočie je typ stylingu, pri ktorom sa obočie tvaruje pomocou mydla. A to úplne jednoducho. Namiesto špeciálneho gélu na obočie jednoducho vezmete malú špirálovitú kefku, ktorú navlhčíte a niekoľkokrát ňou prejdete po mydle (najlepšie je na to použiť prírodné mydlo, dostupné v dm). Potom už stačí len vyčesať obočie do požadovaného tvaru a nechať ho vyschnúť. Et voilà: vďaka tomuto stylingu budete mať dokonale upravené obočie po celý deň.    

Viac zažiariť sa už ani nedá  

Ak nejaké TikTok video dostane viac ako 800 000 lajkov, niečo na ňom proste musí byť. Ako napríklad taký skrášľovací wow tip od Lenkalul: tá si štedro nanesie červený rúž na líca, bradu a čelo. Ďalej všetko dôkladne zapracuje a „na rúžovú podkladovú bázu“ nanesie nakoniec jemnú vrstvu korektora. Zaujíma vás, ako bude vyzerať výsledok? Ten uvidíme, keď skončí video. Pleť je krásne ružovkasto rozžiarená a pôsobí vďaka tomu tak sviežo ako po hodinovej prechádzke lesom. Proste wow!   

TikTok super trik na vlasový styling: Máte poruke staré tričko?  

Všetci snívame o poddajných vlasoch snov, zdravých, ktoré vyžarujú silu. A presne preto teraz pohľadáme v skrini staré tričko, ktoré odteraz bude fungovať ako uterák. Tak to aspoň robia kočky z TikToku: čerstvo umyté vlasy vysušia pomocou trička, nedrhnú ich dosucha uterákom. Efekt: bavlnené tričká mimoriadne dobre sajú a nezaťažujú vlasy, nakoľko povrch materiálu, z ktorého sú vyrobené, je mäkký a hladký.  

Umelo vytvorené kruhy pod očami? To vážne?  

Keď si Sara Carstensová na svojom videu načmárala modro-fialovou kajalkou pod oči tmavé kruhy, nikto ani len netušil, že sa z jej počinu na TikToku raz vykľuje nový trend. Umelo vytvorené kruhy pod očami sú aktuálne posledným virálnym výkrikom. Či už tento trend napodobňovať alebo nie, to je na každom z nás.
Otázka vkusu. Koniec koncov so sebou však hashtag „Darkcircles“ nesie aj niečo milé. A síce: kruhy pod očami sú prirodzené a my by sme ich mali akceptovať. 
A trochu viac #bodypositivity (a k tomu veľký žmurk) ulahodí každému – či už na TikToku alebo v reálnom živote.