Active Beauty
Domáce farbenie blond melíru: takto to vyjde
Text: Susanne Kainhofer

Ahoj slnko!

Domáce farbenie blond melíru: takto to vyjde

Dá sa spraviť si blond melír aj doma? Ale pravdaže. So šikovnosťou a našimi tipmi môžete blond melír vykúzliť aj doma.

Je čas na závan čerstvého vzduchu vo farbe vlasov, ale zmena celej hlavy je príliš? Potom sú blond melíry riešením vašej túžby po novom stylingu. Vyčarujú letné odlesky a zároveň dodajú hnedým vlasom viac ľahkosti. Od jemných blond melírov až po mohutné melíry - všetko je možné! A to najlepšie na tom je, že s trochou zručnosti si ich môžete veľmi ľahko zafarbiť aj sami. Predtým, ako sa do toho pustíme, by sme mali mať na pamäti niekoľko tipov:

Domáce farbenie blond melíru: 5 otázok a odpovedí

Aký typ blond sa mi hodí?

Nie je blond ako blond. Paleta farieb pre blond melír siaha od medovej blond po zlatú, popolavú, karamelovú a platinovú blond. Pred pridaním melíru do vlasov by ste si mali dôkladne premyslieť, aký efekt chcete dosiahnuť. Najmä pre prirodzený výsledok je dôležité, aby ste si pred farbením určili vlastný tón pleti: teplé odtiene zvýraznia tmavšie typy, studené odtiene lichotia bledej pleti.

Môžem odfarbovať len pôvodné vlasy, alebo aj farbené?

Ak chcete zosvetliť svoju prirodzenú farbu vlasov, máte jasnú výhodu, pretože sú neošetrené. Najmä na hnedých vlasoch vyzerajú blond melíry mimoriadne prirodzene a ležérne. Na vlasy, ktoré už boli farbené, je lepšie nechať pracovať len profesionála, pretože ten dokáže najlepšie posúdiť chemickú reakciu na bielenie. Len tak sa vyhnete farebným nehodám, pri ktorých blond pramene získajú nevzhľadný žltý odtieň alebo v horšom prípade dokonca zozelenejú.

Ako ťažká je práca s peroxidom?

Domáce produkty na zvýraznenie zvyčajne obsahujú špeciálny štetec, ktorý uľahčuje aplikáciu. Ak sa necítite sebaisto pri prvom nanášaní melírov, najlepšie je požiadať o pomoc blízkeho priateľa. Tip: Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam, vyskúšajte bielenie vopred na jednom prameni.

Melír a trvalá - zničím si vlasy?

Trvalá ondulácia a farbenie sú chemické procesy, ktoré môžu zmeniť štruktúru vlasov, napadnúť ich a zničiť. Preto sa neodporúča kombinovať blond melír s trvalou onduláciou. Ak sa bez nej stále nechcete zaobísť, mali by ste si medzi chemickými procedúrami dať aspoň dvoj- až trojtýždňovú prestávku. V tomto prípade jednoznačne platí, dvakrát čakaj, raz zasahuj.

Farbia sa blond pramene hneď od korienkov?

Áno, na dosiahnutie prirodzeného výsledku sa jednotlivé pramene farbia smerom od korienkov - len tak sa dosiahne požadovaný štruktúrovaný efekt, ktorý opticky dodá vlasom väčší objem.

Domáce farbenie blond melíru: na toto určite nezabudnúť

  • Farbu by ste mali použiť ihneď po zmiešaní a nemali by ste ju uchovávať, pretože len tak zaručíte krásny výsledok.
  • Pramene vlasov s nanesenou blond farbou by sa v žiadnom prípade nemali zakrývať hliníkovou fóliou alebo potravinovou fóliou, pretože inak sa zásaditá látka obsiahnutá vo farbe neodparí a môže vlasy vážne poškodiť.
  • Pred farbením vlasov sa odporúča obliecť si staré tričko, pretože farebné škvrny nevybielia len vlasy, ale aj vlákna látky.
  • Nezabudnite nosiť rukavice, ktoré sú súčasťou výrobku.
  • Čerstvo zafarbené vlasy teraz ocenia extra porciu hydratácie pomocou kondicionéru alebo masky na vlasy.