Active Beauty
Microblading: toto musíte vedieť pred zákrokom

Trend pre perfektné obočie

Microblading: toto musíte vedieť pred zákrokom

Zobudiť sa už ráno s dokonalým obočím. Deň čo deň. To znie dobre, však? S microbladingom sa tento sen stane skutočnosťou! No pred tým, ako sa na to dáte, je pár vecí, o ktorých by ste mali vedieť.

Hviezdy našej tváre? Samozrejme, obočie! Trháme z neho chĺpky, tvarujeme ho, farbíme a neustále na to hľadáme správne nástroje. No celé sa to dá vyriešiť aj oveľa jednoduchšie - microbladingom! Ak sa vám teraz vybavili hrubé pruhy permanentného make-upu 90. rokov, túto myšlienku rovno odožeňte. Pretože microblading s tým nemá naozaj nič spoločné. Táto metóda vám na tvári vyčarí prirodzený, no dokonalý look – stačí sa držať týchto užitočných bodov.

Čo je microblading?

Microblading pochádza z ázijského sveta a je v podstate moderným variantom permanentného make-upu. Aký je medzi nimi rozdiel? Obočie sa tetuje manuálne rukou, nie pigmentovacím prístrojom. Ale pozor, nezamieňať: aj metóda „microshadingu“ sa vykonáva prístrojom a je v podstate ďalším vývojovým stupňom permanentného make-upu, pri ktorej sa do vrstvy pokožky vpichujú farebné pigmenty.
 
Microblading pracuje s úplne odlišným prístrojom: tzv. „bladom“ alebo čepieľkou. Vyzerá ako skalpel a zaručí super prirodzený výsledok. Čepieľka robí do povrchových vrstiev kože jemné a tenké zárezy v tvare chĺpkov obočia, do stôp ktorých sa následne aplikuje pigment. Nakreslené chĺpky sú tak jemné, že sa len ťažko dajú rozoznať od tých pravých a prirodzených. Výsledok: úžasne prirodzený a krásny!

Pre koho je microblading vhodný ?

Chceli by ste sa ráno budiť s perfektným obočím? A nadobro sa vzdať večného dokresľovania a dofarbovania? Microblading je potom pre vás to pravé orechové! Táto metóda je tiež ideálna pre ľudí, ktorých trápi vypadávanie chĺpkov alebo pre chorobu o chĺpky prišli.  

Avšak: ak túžite po veľmi svetlom výsledku, potom radšej od microbladingu upustite. Aj tehotné a dojčiace ženy by si mali radšej trošku počkať, ak sa rozhodli pre tento zákrok

.

Microblading: čo treba vedieť pred zákrokom

Štúdio  

Doprajte si dostatok času na výber toho správneho štúdia! Uistite sa, že sa vložíte do rúk profesionálov a určite si pred jeho návštevou preštudujte referencie. A nemá niekto z vášho okolia tiež skúsenosti s microbladingom? Profi štúdio vám vždy ponúkne najprv úvodnú konzultáciu, kde vám objasní všetky prípadné otázky.

Dokonale vymerané

Vôbec sa nemusíte obávať, bez vášho pričinenia sa tetovať nezačne. Predtým, ako sa čepieľky pustia do práce, odborník na microblading vám precízne vymeria tvár a vyberie vám dokonalý tvar a aj farbu obočia. Náčrt obočia si môžete samozrejme starostlivo prezrieť a požiadať o úpravu podľa vlastných predstáv.
 

Finančná stránka

Ruku na srdce: cenovo výhodné ponuky majú vždy nejaký háčik. Stavte teda radšej na kvalitu -  koniec koncov, výsledok microbladingu je niečo, čo na vás každý ihneď zbadá. Musíte počítať s pár sto eurami, ale mnoho žien vám s istotou povie: za cenu dlhodobo krásneho obočia sa táto investícia rozhodne oplatí.


Kedy na to

Mnoho odborníkov je presvedčených, že tento zákrok nie je vhodné podstupovať v lete, iní sú zas názoru, že microblading je možné bez problémov absolvovať aj počas leta. Faktom je: je jedno, či v zime, alebo v lete – výdatné dávky slnečných lúčov, kúpanie alebo dovolenka pri mori nie sú veru po microbladingu najlepším nápadom. Najlepšie urobíte, ak si necháte poradiť odborníkmi v štúdiu, ktorému dôverujete.
 

Bolesť

Vnímanie bolesti ako aj reakcie na ňu sa líšia od človeka k človeku. Mnohé ženy sa však zhodnú v jednom: áno, microblading dosť bolí. Bolesť sa dá prirovnať k tej pri tetovaní. Po dvojhodinovom zákroku budete určite šťastní, keď to budete mať za sebou.


Pred a po - ako si na to zvyknúť

Žiadna panika! Prvý pohľad po zákroku do zrkadla môže byť takým jemným šokom, pretože nové obočie vám zo začiatku môže pripadať ako príliš hrubé a tmavšie než po akom ste túžili. Avšak nerobte si starosti: týždeň po microbladingu nové obočie vybledne zhruba o 40% a stratí aj cca 15% svojej šírky. Zahojí sa aj začervenaná pokožka a opuchy. Uvidíte, najneskôr do 28 dní budete svoje nové obočie jednoducho milovať.


Nielen jedno sedenie 

Rovno to na vás vybalíme: ak túžite naozaj po wow obočí, druhé sedenie je nevyhnutné, obočie potrebuje takú finálnu šmrncovnú bodku. Pretože 40-60% všetkých farebných pigmentov po prvom zákroku vybledne. Druhé sedenie by ste mali absolvovať štyri až šesť týždňov po prvom. Niekedy je za účelom dosiahnutia dokonalého výsledku dokonca nutné absolvovať aj tretie sedenie.


Starostlivosť po zákroku

Ak túžite po krásnom a dlhotrvajúcom výsledku microbladingu, vyhýbajte sa po dobu prvých ôsmych až desiatich dní po zákroku dlhodobejšiemu kontaktu s vodou, chlórovanou vodou, nenavštevujte solárium, saunu, neopaľujte sa, športujte len zľahka, aby ste sa veľmi nespotili, a tiež sa na nejaký čas vzdajte make-upu. Ak sa vám začne vo fáze hojenia pokožka lúpať, za žiadnych okolností si ju neškriabte a ani neodlupujte!  


Ako dlho vydrží microblading

Obočie by malo po microbladingu, konkrétne pod druhom sedení, vydržať pekné a upravené najmenej po dobu deviatich mesiacov, mnohí majú skúsenosť, že microblading vydrží na obočí aj dva roky. Žiaľ, nikomu sa nedá predpovedať, koľko vydrží práve jeho výsledok, je to skutočne veľmi individuálne. Mastná pleť napríklad lepšie absorbuje farbu, rozhodujúci je tiež metabolizmus, ako aj životospráva jednotlivca.
 

Náš tip: 

Ak chcete vedieť, ako dosiahnuť perfektné obočie aj bez microbladingu, pokračujte na www.mojadm.sk.