Očné tiene sú skutočne multitalent. Dodajú tvári výraz, zvýraznia farbu očí a dokážu zamaskovať prípadné nerovnomerné sfarbenie pleti. Takže pusťme sa do toho, s nádhernými očnými tieňmi najrôznejších textúr od krémových až po púdrové, s trblietavými čiastočkami či bez nich, lesklé alebo matné.

Kým si však nanesiete tiene, je tu pár odporúčaní, ktoré je dobré dodržať, aby ste zamedzili usadeniu očných tieňov do záhybov na viečku, prípadne, aby ste eliminovali efekt pandích očí.

Ako správne nanášať očné tiene z dm

Krok 1: Čistenie

Aby očné tiene z dm na viečku dobre držali, pleť by ste mali pred ich nanášaním dobre odmastiť čistiacim tonikom. Stačí naniesť trochu na odličovací tampón a jemne ním pretrieť obe viečka. Odstránite tým prípadné zvyšky make-upu a viečka sú tak pripravené na krok číslo 2.


Krok 2: Podklad pri nanášaní očných tieňov 

Dobrá podkladová báza slúži na to, aby očné viečka pripravila na nanesenie tieňov. Primer výborne priľne na viečka, neutralizuje tón pokožky a zintenzívni farbu očných tieňov. V závislosti od vašich preferencií sa nanáša na viečka prstami, štetcom alebo aplikátorom na tiene, priamo na odmastené a odlíčené očné viečka. Po nanesení nechajte bázu dobre vyschnúť.


Krok 3: Nanášanie očných tieňov  

Každá paletka očných tieňov obsahuje odtiene, dokonale zladené v rôznych farebných prevedeniach. Ak túžite dosiahnuť krásne hlboký pohľad, vždy najprv veľkým guľatým štetcom naneste na celé viečko svetlejší tón a dobre ho zapracujte. Nakoľko štetec na očné tiene je mimoriadne objemný, je na nanášanie očných tieňov ako stvorený.