Active Beauty
Oči ako panda? Vyberte si tú najlepšiu maskaru

Už sa nič nerozmazáva

Oči ako panda? Vyberte si tú najlepšiu maskaru

Najlepšia maskara je tá, ktorá sa pri nanášaní nedrobí, nedráždi oči, neotláča sa v okolí očí, čiže nevytvára efekt očí pandy a dlho vydrží. Na čo by sme sa pri výbere maskary v dm mali zamerať:

Okrem maskary dokáže mihalnice krásne zvýrazniť lifting mihalníc a o krásny otvorený pohľad sa zas postará permanentný make-up. Naše mihalnice však zažiaria úžasne len vtedy, ak budú tmavé, dlhé a budú pôsobiť husto. Ako teda nájdem pre seba tú správnu maskaru?

Rozmazaná farba, zlepené mihalnice, nevzhľadné fľaky či oči ako panda: mnoho žien si už prešlo sklamaniami z rôznych maskár. No ďalšie nemusí nastať: v dm nájdete tú najlepšiu maskaru, akú ste kedy mali:

Oči ako panda už nehrozia: vyberte si tú najlepšiu maskaru

Problém č. 1: keď sa vytvárajú hrudky

Najčastejším problémom pri maskarách je, že po nanesení farby sa na mihalniciach vytvoria hrudky. Prečo je to tak? Pretože kvalita aj tej najlepšie maskary z dm závisí vždy od kvality kefky, ktorou sa nanáša farba na mihalnice. Ak na mihalniciach vytvorí farba z maskary malé hrudky, znamená to, že na kefku sa s najväčšou pravdepodobnosťou zachytilo príliš veľa farby.

Ako sa dá problém vyriešiť: používajte maskary s gumeným aplikátorom. Celkovo sa ním naberá menej farby a okrem toho sa dá veľmi ľahko obtrieť o hrdlo fľaštičky.  

Problém č. 2: keď sa maskara pri nanášaní rozmazáva

Ak sa vám ihneď po nanesení maskary objavia pod očami čierne kruhy (tzv. oči pandy), môže byť problém v konzistencii vašej maskary. Produkty, ktoré sú obohatené o ošetrujúce zložky ako aj rastové elixíry, majú obvykle mastnejšiu konzistenciu, vďaka čomu sa potom, samozrejme, ľahšie rozmazávajú.

Ako sa dá problém vyriešiť: buď presedlajte na iný produkt alebo skúste tento jednoduchý trik: na oblasť pokožky pod očami naneste vrstvu transparentného púdru a nemusíte ním vôbec šetriť. Púder zohrá úlohu pijaku, absorbuje nadbytočnú farbu a zabráni jej rozmazávaniu. Keď si nanesiete maskaru a necháte uschnúť farbu na mihalniciach, potom dôkladne rozotrite púdrovú vrstvu veľkým štetcom.

Čo tiež pomáha preventívne: používajte na starostlivosť o oči namiesto výrobkov s obsahom oleja skôr hydratačné produkty a pred samotným nanášaním maskary ich nechajte do pleti dôkladne vsiaknuť. Alebo jednoducho použite vodoodolnú maskaru. Vďaka jej konzistencii sa táto prakticky nerozmazáva.

Problém č. 3: čierne odtlačky na viečkach

Ak farba z maskary neskončí len na mihalniciach, ale zostane odtlačená aj vo forme čiernych fliačikov aj na očných viečkach, to vie teda pekne naštvať. Našťastie sa to dá riešiť.

Ako sa dá problém vyriešiť: maskara sa žiaľ často odtláča kvôli tomu, že kefka na nanášanie farby je príliš objemná. Pri kúpe maskary dbajte preto na to, aby mala maskara dlhú, tenkú kefku s krátkymi štetinkami. Farbu potom nanesiete omnoho precíznejšie.

Problém č. 4: keď zlepené mihalnice vyzerajú ako mušie nohy

Najlepšia maskara je tá, ktorá zvýrazní každú jednu mihalnicu namiesto toho, aby mihalnice zlepila tak, že budia dojem muších nôh. Celkový look potom nepôsobí prirodzene, mihalnice naopak vyzerajú ako umelé.

Ako sa dá problém vyriešiť: aby mihalnice nepôsobili umelo, opäť je dôležité, aby ste si zvolili maskaru s vhodnou kefkou. Mala by byť čo možno najdlhšia, no nie s príliš hustými štetinkami. Lepeniu mihalníc tiež zamedzí aj maskara s gumenou kefkou a rozšírenou špičkou. Pracuje na rovnakom princípe ako hrebeň, po zafarbení oddelí od seba mihalnice.

Problém č. 5: kontaktné šošovky alebo radšej bez: maskara nesmie dráždiť oči

Kvalitné maskary sú zásadne oftalmologicky testované. Ak by však mal takýto výrobok vyvolávať v očiach pocit pálenia alebo spôsobovať začervenanie na pokožke, nemá žiadny význam ho používať.  

Ako sa dá problém vyriešiť: v princípe platí: dlhšie ako tri mesiace od otvorenia by sa nemala používať žiadna maskara. Ak máte citlivé oči, choďte radšej na istotu a zaobstarajte si prírodnú maskaru, ktorá z veľkej časti neobsahuje chemické zložky.

Problém č. 6: keď mihalniciam chýba objem

Každá žena túži po objemných a vytočených „wow“ mihalniciach. No realitou sú často tenké a krátko pôsobiace mihalnice. Priali by ste si dosiahnuť väčší objem a osobitý výraz?

Ako sa dá problém vyriešiť: siahnite po špeciálnom produkte na zväčšenie objemu mihalníc, ktorý obsahuje malé vlákna (napríklad z celulózy), ktoré sa prichytia na mihalnice tak, že mihalnice potom pôsobia husto a celkovo sa postarajú o výraznejší look.

Inak ale platí: ak ste tú správnu maskaru pre seba už objavili, nemáte čo riešiť. Dbajte však o to, aby ste si farbu na mihalnice naniesli maximálne v troch vrstvách (každá ďalšia vrstva už bude pôsobiť „preplácane“) a po nanesení každej vrstvy nechajte farbu poriadne vyschnúť. A potom už len: zaklipkajte svojimi krásnymi „wow“ mihalnicami.