Active Beauty
Vianočná manikúra vyčarovaná doma

V hlavnej úlohe

Vianočná manikúra vyčarovaná doma

Iskrivé trblietky a očarujúco žiarivé farby. Vianočne ladené nechty sa k novembru a decembru hodia minimálne tak, ako Last Christmas, Pelíšky a horúce jabĺčko. Poďte na nich.
Nechtový dizajn sa neustále mení: Raz sú in „Indie nails“, inokedy zas nálepky na ozdobenie nechtov alebo sú nechty ponímané ako umelecké dielo. Jeden trend je však aktuálny rok čo rok, minimálne na jeden mesiac: Vianočný nechtový dizajn. Jednak navodí sviatočnú náladu a jednak upúta každý pohľad, keď sa bude krásne vynímať na vianočných fotografiách. Pre všetky trblietavé looky platí jedno: Lak na nechty dlhšie vydrží a prežije aj sviatočné dni len s dobrým podkladom a patričnou ochranou.

7 rád na prípravu tej najkrajšej vianočnej manikúry

1. Príprava nechtov je základ

Najmä pri tmavších a červených odtieňoch laku na nechty je extrémne dôležité nanesenie podkladového laku. Posilňuje nechty a predlžuje trvácnosť farebného laku, zároveň umožňuje jeho šetrnejšie odstránenie. Pred lakovaním upravte celé nechtové lôžko a odstráňte nepotrebnú kožtičku, aby nechty pôsobili upravene.
 

2. Výber farieb je snáď jasný, ale predsa len:

Za sviatočné farby sa najmä vo vianočnom čase považujú červená, smaragdovo zelená a zlatá. Ak je to na vás priveľa, zvoľte ako podklad menej výraznú farbu – odtiene béžovej a hnedej.
 

3. Veľkolepé ligotanie, trblietanie a jas pre všetky straky

Iskrivé nechty čaro svetielok vianočného stromčeka či rozsvietených ulíc možno neprekonajú, ale minimálne vám ich pripomenú pri každom pohľade na ruky. Trblietavou vrstvou alebo ozdobnými kamienkami rozohráte veľmi zaujímavú hru.

4. Vianočná trikolóra

Potrebujete 3 farebné laky na nechty – už nebudeme opakovať, ktoré sa k Vianociam hodia najviac.
Krok 1: nalakujte nechty tmavou farbou, nechajte vyschnúť.
Krok 2: na časť každého nechtu nalepte samolepiaci pásik, nechty pretrite iným lakom a nechajte preschnúť.
Krok 3: odlepte pôvodný pásik, a nový nalepte na ďalšiu časť každého nechtu. a nechty potom prelakujte lakom tretej farby.
Hotovo, hravé a veselé!


5. Vyhrajte sa s farebnou špičkou, bodkami alebo nepravidelnosťou

Pretrite trblietavým lakom iba jeden necht na každej ruke. Dozdobte farebné nechty špičkou v štýle francúzskej manikúry – pokojne inej farby. Pre najkreatívnejšie vyžitie odporúčame aj zdobiace pero.


6. Vytrápite sa, tak nech manikúra vydrží

O extra trvácnosť – najmä pri farebnom laku – sa postará viacero tenších vrstiev laku. Vždy po namaľovaní nechajte lak na nechtoch dobre zaschnúť a zapečaťte ho povrchovým lakom. Nechty potom zostanú krásne celé dni – žiadne zlupovanie farby ani škrabance.


7. Raz budete chcieť trblietky aj odlakovať

Trblietavý lak sa odstraňuje o niečo náročnejšie, než ten netrblietavý. Vatový tampón namočte do odlakovača, priložte ho na zhruba minútku na necht a nechajte ho pôsobiť. Následne lak z nechtu silným ťahom zotrite. Alebo nalakujte nechty neutrálnym lakom (bez trblietok) a po pár minútach odstráňte naraz oba laky.