Active Beauty
Starostlivosť o dieťa v zime: Čo potrebuje jemná pokožka

Ochrana pred mrazom

Starostlivosť o dieťa v zime: Čo potrebuje jemná pokožka

Hneď ako teplota klesne, citlivá detská pokožka potrebuje extra dávku starostlivosti. Je to preto, že bábätká reagujú na vplyvy prostredia citlivejšie ako dospelí, pretože ich vlastná ochranná bariéra pokožky ešte nie je úplne vyvinutá. Správna starostlivosť o bábätko - krok za krokom:

Blaženosť vo vani: aby bolo kúpanie pre rodičov a dieťa nádherným zážitkom

Bábätká sa cítia dobre vo vlažnej (36 až 37 °C) vani. Aby sa citlivé detičky neochladili, dbajte na to, aby bola teplota v miestnosti príjemná a teplá, t. j. aspoň 23 °C. Dôležité je pripraviť všetko vopred, pretože kúpeľ by mal trvať len päť až desať minút. Na malé telíčko stačí pol čajovej lyžičky umývacieho gélu. Prípravok najprv rozotrite medzi dlaňami a potom jemnými krúživými pohybmi očistite pokožku hlavy a telo.

Starostlivosť s krémom a olejom: Upokojujúca starostlivosť o citlivú detskú pokožku

Po kúpeli je dôležité pokožku dieťaťa opäť zvlhčiť. Napriek tomu platí, že menej je viac. Medzi dlaňami zohrejte tri až päť kvapiek detského oleja a rozotrite ho po celom tele. Špeciálny program je potrebný pri podráždenej pokožke v oblasti plienok, neurodermatitíde alebo ekzémoch. Drsné oblasti pokožky sa ošetrujú krémami a pleťovými vodami šetrnými k pokožke, ktoré obsahujú ako účinné látky oxidy zinku a nechtík lekársky.

Tip na podráždenú pokožku na zadku a nohách: Nechajte malé deti niekoľko minút šliapať nahé.

Ochrana pred slnkom, vetrom a chladom: dobré vybavenie do každého počasia

Detská pokožka je menej odolná voči priamemu slnečnému žiareniu, vetru a chladu ako pokožka dospelých. Optimálne ju chránia krémy proti vetru a poveternostným vplyvom - odporúčané od vonkajšej teploty 3 °C. Obsahujú rastlinné oleje, ktoré sú podobné lipidovej štruktúre pokožky, a tak sa integrujú do existujúceho prirodzeného ochranného filmu. Jemné prípravky s harmančekom, panthenolom a nechtíkom lekárskym chránia pokožku pred vysúšaním. Stačí naniesť malé množstvo na všetky exponované miesta tela.