Active Beauty
Výživy a spol.: nápady na recykláciu pohárov

dm GREEN IDEAS

Výživy a spol.: nápady na recykláciu pohárov

Premeňte staré na nové: použité sklo má veľký potenciál na opätovné použitie - a to so štýlom. Či už ide o módne nádoby na uskladnenie, s láskou konzervovaný džem alebo vázy na kvety DIY, použité poháre sú vďaka upcyklácii oveľa lepšie doma ako v kontajneri na použité sklo. Tu sú naše návrhy na udržateľné a dekoratívne opätovné použitie!
Keby neboli také chutné! Detské poháre, v ktorých je už pripravený chutný obsah. Ovocné zmesi s jablkami, jahodami alebo hruškami, ako aj slané verzie so zeleninou, rybami a mäsom: detičky milujú detskú výživu vo všetkých možných variantoch. Rodičia môžu využiť aj praktické jedlá - rýchlo ohriate, aby sa doma nestrácali časom, alebo jednoducho ako občerstvenie na cestách. Jedinou obavou je hora odpadového skla, ktorá sa hromadí. Aby ste znížili množstvo odpadu, ponúkame vám niekoľko skvelých nápadov na recykláciu pohárov všetkých veľkostí.

Upcyklácia na hrdinov skladovania

Poznáte dokonale zorganizované úložné priestory? Teraz môžete mať jeden taký aj vy - bez toho, aby ste museli míňať ďalšie peniaze na úložné nádoby. Stačí, ak umyjete použité nádoby, naplníte ich príslušnými surovinami a označíte ich čitateľným štítkom. Uzatvárateľné nádoby sú vhodné najmä na skladovanie korenia, múky, orechov, müsli a mnohých ďalších potravín. Tento úložný priestor je trvalo udržateľný nielen vďaka opätovnému použitiu skrutkovacích pohárov a upcyklácii na trendovú úložnú plechovku, ktorá prispieva k modernému dizajnu kuchyne. Priehľadný obal umožňuje zistiť stav naplnenia, skrutkovací uzáver zabezpečuje dlhšiu trvanlivosť a chráni pred potravinovými moľmi. Odteraz si kupujte len to, čo naozaj potrebujete. Predovšetkým sa tak zabráni vzniku zbytočného odpadu.

Zavariť si radosť

Poháre s detskou výživou a podobne sú ideálne na konzervovanie džemu. Nič sa nevyrovná domácemu džemu s láskyplne navrhnutými etiketami. Je to tiež pekný nápad na darček, ktorý si môžeme pripraviť na Vianoce. Najlepšie je pripraviť ho v lete a potom na Vianoce prekvapiť svojich blízkych domácimi džemami a čatní.
Na svoje si tu prídu aj fanúšikovia prípravy jedál. Ak si chcete pripraviť jedlo na týždeň dopredu, malé zaváracie poháre sú ideálne na prípravu dezertov v pohároch, dipov, dresingov a iných príloh. Sugo na cestoviny, ryžový nákyp s ovocným pyré alebo nátierky z vlastnej výroby - vneste radosť do obedňajšej prestávky a inšpirujte svojich kolegov!

DIY-dekorácie zo starého skla

Stratili ste skrutkovací uzáver? Žiadny problém, jednoducho použite nádobu ako štýlovú vázu na kvety.
Fľaštičky sa dobre hodia aj ako lampáše. S trochou akrylového laku a šnúrky môžete pohárom dodať individuálny vzhľad. Tento nápad môžete rozšíriť aj na iné recyklované sklo. Výsledkom je kreatívna dekorácia stola pre vašich hostí. Krásny obraz, keď sa navzájom kombinujú rôzne vázy a lampáše. Takto funguje atmosférická a udržateľná dekoratívna mágia!

Dobre vedieť:

Črepiny prinášajú šťastie - ale nie životnému prostrediu. Výroba skla je nákladná a vyžaduje si veľa energie. Aby sa to oplatilo, musí sa pohár použiť opakovane až 20-krát (!). Samotný materiál teda nie je udržateľný, ale môžeme k nemu zaujať udržateľný prístup.