Menu

3 nápady na ozdoby do vlasov na bežný deň

Takto si vytvoríme uvoľnený alebo elegantný look.

Home » Krása » 3 nápady na ozdoby do vlasov na bežný deň - 11.2020

Či už cop, drdol alebo aj rozpustené vlasy: jednoduché vlasové štýly sa teraz môžu tešiť z upgradu s ozdobami do vlasov. Pretože, to čo bolo dlho vyhradené iba pre dievčatá, sa teraz oslavuje na medzinárodných predvádzacích mólach a na beauty blogoch.  Hovoríme o pestrých a lesklých sponkách, gumičkách a čelenkách do vlasov. Dajú sa pomocou nich vytvárať pekné účesy bez námahy a podľa chuti.

Či tón v tóne pri korienkoch vlasov, na jednej strane cestičky alebo rozmiestnené farebne pomiešané gumičky na celej vrchnej časti hlavy: dovolené je skoro všetko. Na iných sa vám tento look síce páči, ale zatiaľ ste nenašli odvahu nosiť skutočne výrazné doplnky? Tak potom tu nájdete inšpiráciu a tipy, ako správne použiť tieto fashion kúsky bez toho, aby to pôsobilo prehnane. Pestré hrubé zamatové gumičky do vlasov alebo štýlové sponky: v dm nájdete tie správne vlasové doplnky pre každý štýl.

3 pekné doplnky do vlasov a ako ich môžete upraviť

Čelenky do vlasov

Devízou je nosiť ich hrubé: pretože čelenky do vlasov teraz môžu viac ako len držať. Momentálne sú žiadané na bežné nosenie aj počas všedného dňa najmä vyplnené modely zo zamatu. Na večer v koktailovom bare existujú aj extravagantnejšie modely s perlami alebo štrasom. Alebo sa vám viac páči zopnutý variant z hodvábu? Isté je: taký veľký výber ako tu teraz je, tu ešte nebol.

Tip na styling: obzvlášť dobre sa čelenky vynímajú vo zvlnených rozpustených vlasov. K tomu potiahnite pútec stredom hlavy – a už je blogerský look hotový. Ale pozornosť pritiahnete aj v uhladenom sleek looku alebo chvoste.  Ak je čelenka nablýskaná, tak je lepšie, ak je outfit trochu striedmejší. Pekné je, ak farby ozdôb vo vlasoch ladia s oblečením.

Sponky

Doteraz ste sponky používali iba ako malých pomocníkov na spevnenie účesov? Čas na kreatívne bezúčelové použitie! Najmä v zlatej, ružovej alebo striebornej farbe sa dá táto nenápadná ozdoba do vlasov z dm použiť ako výrazná dekorácia. Perfektné pre všetkých, ktorí si  iba pomaly zvykajú na farbu, štras a perly.

Tip na styling: ak sú sponky usporiadané do tvaru trojuholníka, môžu byť  iba obratom ruky zmenené na štýlový, ale jednoduchý hrebeň do vlasov. Pritom dajte dva široké pruhy vrchných vlasov dozadu a sponkami upevnite najskôr rovno, potom doľava a doprava, kým nevznikne trojuholník. Ešte jednoduchšie sú takzvané „side stripes“: pritom učešte cestičku nabok a „hrubšiu“ stranu upevnite 5-10 sponkami.

Scrunchies gumičky

Fanúšikovia zopnutých vlasov pozor: práve prichádza vaša nová obľúbená ozdoba do vlasov. Pretože, či už v drdole vyčesanom dohora, uvoľnenom chvoste alebo aj v napevno učesanom chvoste: gumičky do vlasov z deväťdesiatych rokov skrášlia každý akokoľvek jednoduchý účes. A najlepšie je: látka na gumičke k tomu ochráni štruktúru vlasov a je prevenciou záhybu na účese.

Tip na styling: závisí to výlučne od príležitosti a vašej nálady. Máte chuť na uvoľnený look? Potom sa k vášmu štýlu hodí chvost učesaný nadol s voľne nasadenou gumičkou. Ak však máte chuť na návrat do deväťdesiatych rokov a zvládnete to aj po stránke outfitu, je ideálnym doplnkom dohora vyčesaný chvost s hrubou gumičkou.

Hore
OKViac informácií