Active Beauty
8 tipov pre viac energie

Dostatok energie na každý deň

8 tipov pre viac energie

Uvoľnenie, rovnováha, pokoj a spokojnosť sú liekmi pre viac energie. S týmito tipmi pre viac energie bude život počas bežného dňa ľahší.

Spánok

Pravidelný čas spánku pomáha opäť doplniť zásoby energie. Ak doprajete svojmu telu cez noc dostatok odpočinku, pomáhate mu regenerovať sa. Spánok je základ energie a sily.

Osviežte ducha

Každú hodinu a pol vstaňte a choďte približne na desať minút von, prídete tak na iné myšlienky. Denné svetlo a čerstvý vzduch podporia túto krátku fázu uvoľnenia.

Zbavte sa záťaže

Nevyriešené záležitosti, ale aj konflikty dokážu narušiť vlastnú rovnováhu. Ak si napíšete zoznam so všetkými rušivými vecami a krok za krokom ich vybavíte, čoskoro sa znova dostanete do rovnováhy.

 Vychutnávajte si pohyb

Mal by vás baviť, nie vytvárať stres navyše. Preto jednoducho zahrňte šport do zábavných aktivít s priateľmi alebo rodinou. Pre každé ročné obdobie si nájdite aktivity, ktoré vás udržia fit a urobia vám radosť.

Nechajte sa inšpirovať

Možnosťou je čítanie kníh a biografií. Príbehy veľkých ľudí spôsobia, že skúmaním a objavovaním sa môžeme v živote inšpirovať a získať viac motivácie.

Správne jesť

Výživa má veľké pôsobenie na všeobecnú spokojnosť. Cestoviny alebo vyprážané jedlá sa premenia veľmi rýchlo na cukor a tým pádom sa starajú a krátky prísun energie. Potom príde opäť únava, keďže sa cukor v tele rýchlo opäť spaľuje. Takže je vhodné jesť zeleninu, vlákninu, ovocie a obilniny.

Tip: Tu nájdete skvelé jesenné recepty z obilnín.

Bavte sa

Niekedy si musíme pripomínať, že v živote nie sú len povinnosti. Smiech odbúrava napätie a dodáva tak novú radosť zo života a energiu. Je jedno, čo, kde a s kým: Hlavne, že je to zábava!

Ostať bdelý

Vône z aromatických olejov ako citrón, pomaranč, rozmarín, bazalka alebo mäta prebudia ducha. Jednoducho nakvapkajte pár kvapiek do vonnej lampy a budete sa cítiť opäť sviežo.