Menu

Ako pripraviť vlasy na chlad

Máte fádne vlasy bez lesku a navyše vám nesedí účes?

Home » Krása » Ako pripraviť vlasy na chlad - 09.2019

Blíži sa jeseň, teploty klesajú a tak, ako každý rok, začína obdobie sucha pre pokožku a vlasy. Tak ako pokožka, aj vlasy potrebujú počas prechodného obdobia bohatú starostlivosť. Striedanie teplého prostredia vo vnútri a studeného vonkajšieho prostredia, vlasy ešte viac stresuje. Tie sú navyše po lete stále vysušené slanou vodou a slnkom.

Ak sú vlasy vysušené, slamené a bez lesku, prvú pomoc im poskytnú regenerujúce šampóny, balzamy a kúry. Vlasy znova vyživia a opadnutým prameňom dodajú silnejšiu štruktúru a taktiež hodvábny lesk. Proti štiepeniu pôsobí ako malý zázrak napríklad mandľový olej, vmasírovaný do končekov vlasov.

Majú vlasy dostatok vlhkosti, no nie sú bohaté? Druhý dych im dodá starostlivosť znútra. Popri výžive bohatej na bielkoviny s vysokým podielom celozrnných produktov možno prijímať aj výživové doplnky, vyvinuté špeciálne pre vlasy. Na rast vlasov a tiež na ich posilnenie priaznivo pôsobí zinok, biotín, selén, kyselina kremičitá a vitamíny skupiny B – čiastočne obsiahnuté sú napríklad v kapsulách na vitálne vlasy od Mivolis.

Tento problém pozná každá žena, ktorá nosí čiapku: Keď si zložíte pokrývku z hlavy, stoja vám vlasy dupkom. Pôsobením suchého prekúreného vzduchu a ľahkého trenia čiapky sa vlasy elektricky nabijú. Vzdorovité vlasy skrotíte najlepšie pomocou produktov proti elektrizovaniu vlasov. Pôsobenie týchto stylingových sprejov aktivujete fénovaním.

A čo, ak ráno nestíhate alebo nemáte chuť umývať si vlasy? Účes vám oživí suchý šampón. Udržíte tak krok s vlasovými trendmi, lebo tento klasický produkt starostlivosti o vlasy je opäť veľmi obľúbený. Obzvlášť v nadchádzajúcom studenom ročnom období.

Hore
OKViac informácií