Active Beauty
Beach waves: ako na plážový vzhľad

Tipy na vysnívané vlny

Beach waves: ako na plážový vzhľad

Jemné vlny, perfektná trvácnosť a zopár highlightov: snívate o beach waves, ako po dni strávenom pri mori? Pomocou našich tipov sa vám podarí vytvoriť plážový vzhľad aj doma.

Chcete sa cítiť ako na pláži, aj keď ste v meste? Tento pocit si môžete privodiť aspoň účesom. Pretože pekné beach waves, s ktorými vyzeráte ako keby ste strávili deň pri mori, si dokážete vytvoriť aj doma. Trik: vlasy sú len jemne zvlnené a presne správne rozstrapatené, aby ste bez veľkej námahy dosiahli účes, ktorý pôsobí letne nedbalo. Dáme vám tipy, ako sa podarí surférsky vzhľad vlasov pomocou žehličky na vlasy, ale aj bez nej.

Krok za krokom k pekným beach waves

  1. Na noc zapliesť vrkoče

Najjednoduchšou metódou, ako si sami doma spraviť beach waves, je zapliesť si na noc vrkoče. Tu ale platí: menej je viac. Dva alebo tri vrkoče stačia na dosiahnutie prirodzene vyzerajúceho pohybu vo vlasoch.

Ak chcete mať intenzívnejšie vlny, môžete si vlasy navlhčiť soľným sprejom, napríklad od značky Langhaarmädchen. Ráno si zapletené vrkoče rozpleťte a zafixujte púdrom na objem od značky Balea alebo lakom na vlasy.  Ak chcete mať vlasy lesklé, môžete ešte podľa potreby použiť aj sprej s leskom.

  1. Beach waves so žehličkou na vlasy

Pekné beach waves si viete vytvoriť aj doma, jednoducho, pomocou žehličky na vlasy. K tomu odporúčame: oddeliť široké pramene vlasov, žehličku položiť ďalej od korienkov a raz ju otočiť okolo vlastnej osi a stiahnuť smerom dolu. Takto upraviť celé vlasy. Potom prstami alebo riedkym hrebeňom rozstrapatiť a poprípade zafixovať lakom na vlasy alebo opäť púdrom.

Tip: beach waves môžu byť pokojne trochu neupravené a divoké, takže radšej nepoužívajte produkt, ktorý vlasy príliš spevní alebo zlepí.

  1. Soľný sprej, púder na objem alebo fixačný sprej s leskom

Soľný sprej dodá vlasom viac štruktúry a pevnosti a potom vyzerajú, akoby ich na pláži usušil vietor. Aj púder na objem je ideálnym produktom na styling beach waves, pretože ním nedosiahnete iba objem, ale môžete vytvoriť jednotlivé akcenty a dodať vzhľadu určitú nedbalosť.

Kvôli drsnej štruktúre beach waves sa môže stať, že vlasy budú pôsobiť matne. Tu pomôže fixačný sprej s leskom.

Prirodzené kučery alebo krátke vlasy: ako dosiahnuť beach waves

Prirodzené kučery: Prirodzene kučeravé vlasy majú svoju vlastnú hlavu. Ak sú vlasy prirodzene kučeravé, mali by ste radšej pracovať s týmito prirodzenými kučerami, ako sa snažiť dať im iný tvar napríklad pomocou žehličky na vlasy.

Rovné vlasy: Pri veľmi rovných vlasoch môžu byť kučery, resp. vlny, na začiatku o niečo silnejšie, pretože sa časom trochu vyrovnajú.

Krátke vlasy: Krátke vlasy môžete pokojne upraviť divoko, aby beach waves nepôsobili príliš poslušne.

Dlhé vlasy: Pri dlhých vlasoch sa dá, čo sa týka beach waves, urobiť veľa. Aj tu sa odporúča urobiť zvlnenie o trochu intenzívnejšie, aby sa vlasy časom menej vyrovnali.