Menu

Predstavujeme bio potraviny

Inšpirujme sa bio Rakúskom.

Home » Inšpirácia » Udržateľnosť » Predstavujeme bio potraviny - 09.2016

Bio je viac ako len módny výstrelok. Bio je spôsob života. Spôsob života, kde je hlavným cieľom udržateľnosť. Presne ako v dm.

Šetriť prírodné zdroje a myslieť v súvislostiach – tak funguje biologické poľnohospodárstvo. Preto sa na biofarmách nepoužívajú umelé hnojivá a základom je rozmanitosť odrôd, výživná pôda a recyklácia, napríklad vo forme kompostu. Tým sa aktivujú samoregulačné mechanizmy v prírode a do tohto kolobehu sa podľa možnosti nezasahuje.

Dopyt stúpa

Výsledky analýzy trhu asociácie AMA ukazujú: Čoraz viac ľudí zaraďuje do svojho jedálnička podľa možnosti neošetrené a prírodné potraviny. Dopyt rastie ako nikdy predtým a bio sa stalo životným štýlom. Spotrebitelia biopotravín sa nezameriavajú len na ich chuť, záleží im aj na tom, aby pre svoje telo urobili niečo dobré. Svoju úlohu zohráva aj snaha sprísniť kontroly, budovať udržateľné poľnohospodárstvo a chrániť životné prostredie. V oblasti biopotravín môže byť naším vzorom Rakúsko – každý šiesty poľnohospodársky podnik má vlastnú biofarmu.

Eine Familie. Die Frau schiebt eine Scheibtruhe, in der ein Kind sitzt, der Vater geht nebenher mit einem Spaten und bio-Karotten in der Hand

Veľký. Dopyt po biologicky pestovaných potravinách stále rastie.

Komplexné myslenie

Zodpovedne zaobchádzať s prírodnými zdrojmi a vždy myslieť na to, aký dosah to bude mať na celok. To nie je len filozofia biopoľnohospodárstva, ale aj filozofia dm drogerie markt. Dávame si záležať na šetrnom a udržateľnom zaobchádzaní so životným prostredím. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sieť dm sa stala prvým obchodníkom v Rakúsku s ponukou sortimentu biopotravín. Ďalší významný krok v ústrety udržateľnosti nastal v apríli 2015, keď sme na trh uviedli našu značku dmBio. 25. vlastná značka firmy ponúka široký sortiment bioproduktov za rozumné ceny.

dmBio produkty dostanete vo všetkých dm predajniach.

Certifikované produkty

Sortiment s viac ako 340 výrobkami je skutočne bohatý a neustále ho rozširujeme. U nás nájdete všetko od detských výživ, štiav a ovocných marmelád cez  obilniny, akými sú bulgur alebo kuskus, až po nízkokalorické pochúťky ako ryžové alebo špaldové chlebíčky. Všetky výrobky pochádzajú z biologického poľnohospodárstva a ich výrobcovia sú testovaní podľa IFS Foods (International Featured Standards). Pečať kvality reprezentuje jednotný štandard kvality potravín a výrobkov.
Myslíme aj na vegetariánov a vegánov, ktorí si z ponuky výrobkov dmBio tiež určite vyberú lahodnú a udržateľnú alternatívu. Napríklad vegetariánske klobásky, tofu, vegetariánska cibuľová nátierka alebo dmBio ovsený nápoj Natur bez cukru, ktorý výborne chutí čistý alebo primiešaný do krupičnej kaše či müsli. Ľudia s intoleranciou si môžu vybrať zo širokej palety výrobkov bez laktózy, lepku alebo fruktózy v špeciálne označených regáloch.

BUCH TIPP Jednotne

Pečať IFS reprezentuje zjednotené štandardy kvality výrobkov. Pod skratkou IFS sa skrýva „International Food Standards“. Ďalšie informácie nájdete na internetovej stránke IFS.

Fantastický recept na biohummus a dôvody, prečo začať žiť bioživot:Čítať ďalej

Vlastnoručne vyrobený Bio-Hummus

Lahodný hummus, ktorého základom sú výrobky dmBio. Podľa receptu blogerky Kathie.

selbstgemachter Hummus

Potrebujeme. 1 pohár uvareného cícera (cca 250 g) dmBio 1 PL sezamovej pasty tahini dmBio 1 strúčik cesnaku 1 PL olivového oleja 1 limetku 1/2 ČL mletého koriandra soľ a čierne korenie na dochutenie

Príprava:

Cícer nasypte do sitka a opláchnite. Olúpte cesnak a nasekajte ho nahrubo. Následne všetky prísady vložte do mixéra a vypracujte hladkú kašu. Ak je hummus príliš hutný, jednoducho pridajte trošku cícerového nálevu. Dochuťte soľou, čiernym korením a limetkovou šťavou a ešte raz premixujte. Dobrú chuť!

BUCH TIPP Tri dobré dôvody pre dmBio

Prvý. dmBio, to je pestrosť značiek a príťažlivá a aktuálna ponuka za rozumné ceny.

Druhý. Suroviny na výrobu dmBio produktov pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva a zodpovedajú požiadavkám Nariadenia Rady EÚ o ekologickej výrobe. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne nebezpečné technológie, ako chemické ošetrenie rastlín alebo génová technika.

Tretí. Receptúry, zloženie a tiež návrh balenia dmBio výrobkov sú výlučne dielom dm a starostlivo vybraných partnerov.

Výrobky dmBio so značkou Naturland

Značka Naturland je synonymom najvyšších štandardov a najlepšej ekokvality. Vychádza z požiadaviek Nariadenia Rady EÚ o ekologickej výrobe. dm drogerie markt stavilo na dlhoročné skúsenosti renomovaného certifikačného strediska a spolupracuje s Naturland na ďalšom rozvoji sortimentu biopotravín. Cieľom je ponúkať vysokokvalitné výrobky pri súčasnej podpore ekologického poľnohospodárstva v regióne i na celom svete. K prvým výrobkom dmBio s označením Naturland patrí dmBio kuskus, dmBio trvanlivé mlieko 3,5 % a 1,5 % a dmBio ghee.

Hore
OKViac informácií