Menu

Cushion mejkap: Zázračný vankúšik

Špongia ako pomôcka pri maľovaní.

Home » Krása » Cushion mejkap: Zázračný vankúšik - 10.2017

Najnovší trend z mekky beauty výrobkov, Kórey: cushion mejkap. Zvonku vyzerá ako púder. Keď ho otvoríte, pripomína navlhčovač poštových známok.

Princíp a fungovanie mejkapu cushion (=vankúšik) je však veľmi jednoduchý. Je to tekutý mejkap nasiaknutý v akejsi hubke. Vždy, keď hubku stlačíte, uvoľní sa mejkap. Vďaka tomu ho dávkujete skutočne toľko, koľko potrebujete.

Tip: Ženy s veľmi mastnou pleťou by mali radšej siahnuť po mejkape so zmatňujúcim efektom. Výborný je napríklad minerálny mejkap.

Skvelý na cesty

Cushion mejkap je ľahký ako tekutý mejkap, praktický ako kompaktný púder a vďaka čistému dávkovaniu je ideálny na cesty. Prsty špinavé od mejkapu sú minulosťou. Väčšina týchto mejkapov obsahuje aj ochranný faktor. Cushion sa však príliš nehodí pre tie, ktoré vyžadujú vysoké krytie a korekciu všetkých nedokonalostí pleti.

Keďže sa dávkuje rovnomerne, môžete jeho kryciu schopnosť optimálne regulovať. Penovým vankúšikom jemne poklepete po tvári – nerozotierate mejkap tak ako obvykle. Prípadné začervenané miesta tak môžete jednoducho cielene prekryť. Na záver vankúšikom jednoducho prejdete aj po okrajoch tváre.

Vďaka tomu, že tento princíp tak výborne funguje, prichádzajú na trh už aj rúže, lícenky a očné linky cushion.

 

 

 5 faktov o mejkapoch cushion

  • Vďaka automatickému dávkovaniu farebných pigmentov je použitie výrobkov cushion ľahké ako hračka.
  • Keďže väčšina z nich má vysoký obsah vlhkosti, majú príjemný chladivý efekt.
  • Vďaka svojej krémovej textúre nezanechávajú mejkapy cushion žiadne hrudky. To isté platí aj pre rúže a očné tiene cushion.
  • Ak chcete naniesť ešte tenšiu vrstvu mejkapu, siahnite po plochom štetci, ktorý sa taktiež výborne hodí na aplikáciu mejkapu.
  • Bez zvyškov v balení. Vďaka mechanizmu cushion využijete tento krémový mejkap do poslednej kvapky.
Hore
OKViac informácií