Menu

Dekoratívna kozmetika: ako s jedným produktom dokázať viac

Rúž na pery naniesť ako lícenku a maskaru použiť na korienky vlasov?

Home » Krása » Dekoratívna kozmetika: ako s jedným produktom dokázať viac - 09.2020

Kozmetický stolík je plný a kozmetická taštička praská vo švíkoch? Nemusí to tak byť! Vedeli ste, že rúž na pery sa dá použiť ako lícenka a očné tiene na rôzne účely? A existuje viac takýchto 2 v 1 produktov.

Maskara ako očná linka, púder na obočie ako očné tiene a vhodná farba rúžu ako lícenka? Funkčnosť týchto produktov sa dá veľmi ľahko zmeniť a tým sa stávajú adeptmi na všestranné použitie v kúpeľňovej skrinke a na osvieženie na cestách. Šetria miesto, čas a peniaze a okrem toho je zábavné skúšať, ako by sa dali použiť! Vzali sme si pod lupu najväčšie multitalenty a otestovali sme pre vás rôzne funkcie.

Rúž na pery, očný tieň a maskara: tieto produkty sú skutočnými multitalentmi

  1. Rúž na pery

Ako lícenka: extra krémovú lícenku si môžete ušetriť, jednoducho na líca ako lícenku naneste rúž. Pomocou lesklého rúžu na pery okrem toho nahradíte ešte aj rozjasňovač!

Ako očný tieň: či už hravá ružová, zvodná hnedá alebo jemná telová. Naneste svoj obľúbený rúž na pery na očné viečka, neoľutujete to. Na viečkach výborne vyzerajú aj klasické červené tóny.

Tip od profesionála: prostredníctvom vhodnej podkladovej bázy pod očné tiene sa ani pri lesklom výzore určite nič nepokazí.

Ako očná linka: tmavým rúžom na pery sa dá pomocou šikmého štetca vykresliť skvelý oblúk.

  1. Očný tieň

Pozor, teraz prichádza skutočný MULTITALENT. Podľa farby sa dajú očné tiene použiť úplne na všetko.

Ako púder na obočie: tmavá alebo sivastá hnedá s malým podielom oranžovej, alebo aj sýta čierna, ktorou si bežne vyčarujete Smokey Eyes, sa super hodia ako púder na obočie. Dôležité: farbu prispôsobte farbe svojho obočia.

Ako bronzer: matný či lesklý. Hnedé očné tiene s ľahkým nádychom oranžovej alebo červenej sa super hodia ako bronzer.

Mimochodom, funguje to aj naopak: mejkap na opálenú pleť je skutočne žiarivý až keď aj oči žiaria v podobných farbách ako pleť. Či už používate lesklý alebo matný bronzer, naneste ho aj na horné očné viečko a na spodný okraj mihalníc. Tým všetko nádherne zjednotíte.

Ako kontúrka: čím je farba chladnejšia (teda čím je podiel oranžovej menší), tým lepšie sa dá matnými hnedými očnými tieňmi kontúrovať.

Ako lícenka: rýchly tip – všetky ružové, červené a hnedé tóny z vašej paletky očných tieňov sa dajú veľmi ľahko naniesť ako lícenka a okamžite na tvári vyčaria svieži vzhľad!

Ako rozjasňovač: zlatý, strieborný alebo ružový. Trblietavé očné tiene sa perfektne hodia ako rozjasňovač na lícach, v očných kútikoch a pod obočím. A nemusí sa ani lesknúť – aj biele alebo telové očné tiene opticky vyčarujú rozjasnenie.

  1. Maskara

Ako očná linka: každému sa to už stalo – len nedávno ste si kúpili gélovú očnú linku a už je zase vyschnutá. S tým je teraz koniec: ako očnú linku použite jednoducho vašu maskaru! Potrebujete k tomu iba šikmo zastrúhaný štetec, ktorým by ste mohli nabrať farbu zo štetky maskary a ktorou by ste mohli namaľovať linku – hotovo!

Ako gél na obočie: to, čo zafixuje mihalnice, udrží na uzde aj obočie. Tu jednoducho iba dbajte na správnu farbu, aby obočie nebolo príliš tmavé. Ak si obočie nechcete ešte extra maľovať púdrom alebo ceruzkou, ušetríte si dokonca ešte jeden krok, pretože gél a maskara automaticky vyčarujú väčšiu plnosť.

Na korienky vlasov: kto má dnes čas behať každých pár týždňov ku kaderníčke? Riešenie: skryť odrasty – rýchly variant. Tento trik funguje najlepšie pri tmavých vlasoch a svetlých alebo sivých korienkoch. Pred použitím maskaru poriadne utrite, aby na hlave neskončilo príliš veľa produktu.

  1. Ceruzka na obočie

Ako ceruzka na oči: tyčinky na obočie sú väčšinou trochu tvrdšie ako ceruzky na oči, inak sa tieto dva produkty od seba veľmi nelíšia. To sa dá veľmi ľahko vyriešiť tak, že špičku ceruzky napríklad krátko zohrejete rukou alebo fénom.

Ako ceruzka na pery: teplé hnedé tóny, najlepšie, ak nie sú veľmi tmavé, sa optimálne prispôsobia farbe pier a hravo nahradia ceruzku na pery.

Hore
OKViac informácií