Menu

Aby sme sa nepotili

Ako predísť poteniu.

Home » Krása » Aby sme sa nepotili - 08.2017

Ktorý dezodorant si vybrať? Už samotná ponuka rôznych foriem a textúr vám može spôsobiť vrásky na čele. Preto sme zhrnuli všetky metódy, aby ste leto zvládli pekne voňavé.

Úloha dezodorantov je zrejmá už z pôvodného významu slova. Po latinsky znamená „preč so zápachom“. To môžete dosiahnuť najrôznejšími spôsobmi. Pre vnútorné vyrovnávanie teploty tela je potenie nevyhnutné. Telo schladí až odparovanie tekutín na povrchu pokožky. Pritom je pot sám osebe bez zápachu. Typický pach, ktorý vnímame často ako nepríjemný, vzniká až rozkladom baktérií na pokožke. A dezodorant bojuje práve proti týmto baktériám.

V zásade rozlišujeme medzi dvoma druhmi dezodorantov: po prvé sú to také, ktoré neutralizujú alebo prekrývajú zápach potu pomocou vonných a iných látok, ako je soľ alebo éterické oleje, alebo dodatočne bránia nárastu baktérií. A potom sú takzvané antitranspiranty, ktoré zužujú potné žľazy a bránia potu, aby vôbec vystúpil na povrch.

Rozhodnúť sa pre ten správny dezodorant nie je také ľahké. Sprej alebo guľôčka, stick alebo krém, gél alebo minerálne kryštáliky, dezodorant alebo antitranspirant? Príroda alebo chémia? Vôňa, áno či nie? S hliníkovými soľami, ktoré momentálne upodozrievajú, že sú rakovinotvorné, alebo radšej bez nich? Alebo hneď siahnuť po alternatívnej metóde?

Dezodoranty existujú vo všetkých formách a textúrach a s rôznymi princípmi účinku. Na nasledujúcej strane vám ponúkame smerovník cez deo-labyrint. Už sa nebudete môcť vyhovárať, že ste nenašli ten správny produkt.

Tipy proti poteniu

1: Pravidelné sprchovanie sa je vždy tým najlepším prostriedkom, ako začať boj s potom.

2: Šport alebo pravidelné návštevy sauny trénujú prirodzený ochladzujúci systém tela, čím sa redukuje potenie v stave pokoja.

3: Správne oblečenie. Vyhnite sa syntetickým látkam a stavte radšej na prírodné materiály (bavlna, plátno, vlna). Tie síce vstrebávajú pot, ale nezintenzívňujú jeho nepríjemný zápach.

4: V lete zvoľte vzdušné a predovšetkým svetlé oblečenie. Čím tmavšie oblečenie, tým sa človek viac potí.

5: Namiesto alkoholu alebo kávy siahnite radšej po vode alebo vlažnom čaji. Tie nepodporujú potenie.

Aký dezodorant je pre mňa ten správny?

 

Spreje a iné

 

Citovo založený. Deosprej bez obsahu hliníka od NIVEA fresh comfort so sviežou vôňou ponúka trvácnu ochranu a nezanecháva biele stopy na oblečení.
Úplne čistý. Pure deo guľôčka od BOROTALCO neobsahuje hliníkové soli a efektívne chráni až 48 hodín pred potom a telesným zápachom.
Jednoduchý a efektívny. Ošetrujúci deostick vodná ľalia od CD sa s výťažkami z vodných ľalií postará o príjemne osviežujúci pocit na pokožke.
Krásne krémový. Extra Dry deokrém od BALEA uchráni podpazušie od potenia až 24 hodín.

 

Prírodný

Žiadne keby a ale. Citrusová deo guľôčka od WELEDA chráni pred zápachom prírodným spôsobom pomocou éterických olejov a zachováva tak regulujúcu funkciu pokožky.

 

Ošetrujúci

Pre citlivky. Deosprej SEBAMED Balsam Deospray sensitive s aloe vera dodáva vlhkosť. pH hodnota 5,5 podporuje prirodzenú ochrannú funkciu pokožky.

 

Suchý

Antitranspirant
Hliníkové soli zužujú potné žľazy a bránia poteniu.

S neutrálnou vôňou. Mineral Pure Active antitranspirant od GARNIER pôsobí antibakteriálne a bráni tvorbe zlých zápachov.

 

 

Čistý

Ani bez sporných hliníkových solí nestojí dobrej vôni nič v ceste.
Soľný kryštál. Pure Spirit Kristall Deo Stick od SANTE bráni vzniku baktérií tvoriacich zápach bez toho, aby narúšal funkciu potných žliaz

 

Iné

Dobre schované. Citlivé tampóny do podpazušia od BALEA sa celkom jednoducho nalepia na oblečenie. Pôsobia proti potu a fľakom.
Jemný pre bábätká. Baby púder od BABYLOVE s výťažkom z nechtíka a jojobovým olejom vstrebáva nadbytočnú vlhkosť v

podpazuší.
Unisex. Deostick PLAYBOY Play it sexy chráni pred telesným zápachom dlho a spoľahlivo.

Hore
OKViac informácií