Menu

Zbohom vysokým teplotám

Starostlivosť o vlasy v lete.

Home » Krása » Zbohom vysokým teplotám - 08.2018

Počas horúcich letných dní je sušenie vlasov fénom a vyrovnávanie žehličkou nie tou najlepšou voľbou. Zverte svoje vlasy jednoducho čerstvému vánku.

Tridsať stupňov v tieni v kombinácii s horúcim vzduchom zo sušiča vlasov? Dá sa tomu vyhnúť. Skúste si v lete nechať vlasy skrátka usušiť na vzduchu. Navyše to aj šetrí čas. Aby aj napriek tomu vyzerali upravene a získali trochu textúry, použite prípravky, ktoré vykúzlia dokonalý styling z rôznych typov vlasov. Krémy na kučery, spreje na plážové vlny a arganový olej sa hodia na jemne zvlnené alebo rovné vlasy. Výrazné kučery dokonale skrotí stylingová pena na kučeravé vlasy.

Všetky tieto prípravky sa aplikujú do vlhkých vlasov. Na ešte intenzívnejšie zvýraznenie vĺn zapracujte prípravok do vlasov rukami. Na konečný výsledok má veľký vplyv aj typ použitých kozmetických prípravkov. Najvhodnejšie sú šampóny, ktoré vlasy intenzívne hydratujú. Chemicky ošetrovaným vlasom doprajte o niečo výživnejšiu starostlivosť. Po umytí šampónom môžete pokojne aplikovať ošetrujúce oleje. Rovnako dôležité je použiť po umytí kondicionér. Ten uzavrie povrchovú vrstvu vlasov, vďaka čomu budú lesklé a uhladené.

Tip: Pravidelná aplikácia vlasovej masky raz týždenne pomôže aj so sušením vlasov na vzduchu. Mokré vlasy sú ešte náchylnejšie na trenie. Preto by ste pri ich sušení mali dbať na to, aby ste ich nepoškodili trením uteráka. To by totiž mohlo narušiť ich povrchovú vrstvu – akoby ste medzi prstami treli jedľovú šišku. Vlasy budú drsné a bez života.

Aj z tohto dôvodu nie je vhodné ísť spať s mokrými vlasmi. Ideálne je dôkladne vytlačiť vodu z vlasov smerom zhora nadol a následne ich jemne utierať uterákom, až kým sú len zľahka vlhké.

Tri letné turban účesy

Tieto turban účesy sú ideálne vtedy, keď vlasy máte vlasy ešte jemne vlhké. Pomocou jednotlivých krokov to ľahko zvládnete!

Tipy na produkty

Hore
OKViac informácií