Menu

Farba zmeny: žltá

Žltá znamená zmenu, radosť zo života a rozkvitnutie kreativity a múdrosti.

Home » Krása » Farba zmeny: žltá - 03.2020

Ak jestvuje farba, ktorá symbolizuje zmenu, je to práve žltá. Žltú nosia tí, ktorí majú odvahu byť iní a chcú zaujať. Žltá dodáva odvahu a zásobuje elánom na nové výzvy. Je nielen dôkazom sebavedomia – táto farba s wow efektom ho aj posilňuje. Aj tretia čakra solar plexus, nachádzajúca sa nad pupkom, má pridelenú žltú farbu.

Teda máte dostatok dôvodov, aby ste túto jar vlastnili aspoň jeden žltý kus odevu a aj inými cestami nechali do života vojsť trochu viac slnka. Nemusíte sa obávať krikľavého statusu farby, lebo žltá pristane všetkým! A pre trochu viac dobrej nálady stačí dodať módny akcent.

V každom prípade by ste mali trochu dbať na vhodný farebný odtieň. Svetlejšie typy pleti nech siahnu radšej po jemnejších odtieňoch žltej ako je pastelová žltá alebo maslovožltá. V príliš krikľavom farebnom odtieni by mohli raz-dva vyzerať veľmi bledo. Tmavší typ pokožky alebo hnedastá pokožka znesie výborne aj silnejšiu žltú, ako je farba slnka, horčicovožltá, zlatožltá a citrónovožltá.

Nie je však potrebné dbať len na odtieň pleti, aj farebný typ zohráva úlohu. Studené farbené typy (letný a zimný typ) by mali siahať po chladnejších odtieňoch žltej ako sú citrusové a pastelové odtiene. Teplé farebné typy (jarný a jesenný typ) majú radi žltú farbu s menším podielom červenej.

 

„Sú maliari, ktorí robia zo slnka žltú škvrnu. Ale sú iní, ktorí vďaka svojmu umeniu a múdrosti dokážu zo žltej farby urobiť slnko.“

Pablo Picasso, maliar a sochár

 

Hore
OKViac informácií