Menu

Farbenie obočia: 4 veci, ktoré musíte vedieť

Týchto 5 faktov o farbení obočia by ste mali vedieť vopred.

Home » Krása » Mejkap » Farbenie obočia: 4 veci, ktoré musíte vedieť - 04.2020

Či už boy brows alebo power obočie: Nech už ho nazývate akokoľvek, výrazné obočie je stále rovnako moderné. Ak vás príroda neobdarila perfektným tvarom obočia, môžete si poľahky pomôcť a obočie si zafarbiť alebo dať zafarbiť.

Existuje už mnoho brow bars, ktoré sa špecializujú na farbenie a tvarovanie obočia či kozmetické salóny, kde si ho môžete nechať nafarbiť profesionálmi, ak sama nechcete použiť súpravu na obočie. Akokoľvek sa rozhodnete, vopred vám odpovieme na najdôležitejšie otázky.

 

4 fakty, ktoré by ste mali vedieť pred farbením obočia

 

Kedy by som si mala farbiť obočie?

Ak nie ste spokojná s aktuálnou farbou vášho obočia alebo sa vám pomaly zunovalo jeho ranné vylepšovanie ceruzkou, tak farbenie obočia ponúka riešenie na dlhšie. Ďalšie plus: Chĺpky obočia sú krátke a pravidelne vypadávajú, resp. rýchlo dorastajú, a teda pravidelné farbenie nie je problém.

 

Ako si vyberiem správnu farbu na obočie?

Či blond, hnedá alebo ryšavá, farba obočia by sa nemala priveľmi odlišovať od vašej prirodzenej farby vlasov. Ibaže by ste chceli zámerne dosiahnuť kontrastný look. Najmä u svetlých blond vlasov sa odporúča farbiť maximálne o dva odtiene tmavšie ako je vlastná farba vlasov pre dosiahnutie prirodzeného výsledku. V prípade hnedých vlasov sa toho nedá veľa pokaziť, no i tu by sa mala farba obočia orientovať podľa farby vlasov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ako často je potrebné obočie farbiť?

Podľa toho, kedy si obočie farbíte a ako rýchlo vám rastie. Počas dlhšej dovolenky pri mori sú vlasy a pleť viac vystavované slnečnému žiareniu, preto farba vybledne rýchlejšie než v zime. Ale v priemere farba vydrží asi tri týždne.

 

Ako dlho trvá farbenie obočia?

Či už v kaderníctve, v kozmetickom štúdiu alebo doma: Farbenie obočia nezaberá veľa času a popri obsahových látkach to závisí predovšetkým aj od želaného výsledku. V závislosti od želanej intenzity farby sa predlžuje aj čas pôsobenia. V zásade by však farba nemala pôsobiť dlhšie než 5-10 minút.

Tip: Obočie by ste si mali vytrhať až po farbení, inak by sa mohla farba uložiť v otvorených póroch.

Hore
OKViac informácií