Menu

Farbenie vlasov v štýle color-blocking

Color-blocking je trend sezóny v mejkape. Funguje podľa nasledovného návodu.

Home » Krása » Farbenie vlasov v štýle color-blocking - 04.2019

Po farebnom oblečení či mejkape sa smú aj vlasy ponoriť do mora farieb. Pri color-blockingu neprepožičiavate vlasom len jeden nový farebný odtieň, ale hneď niekoľko, keďže ide o použitie nezvyčajných farebných kombinácií. Nerobte si však starosti, nikto nemusí natrvalo chodiť po svete s krikľavofarebnými vlasmi, koniec koncov v súčasnosti už máme dostatok možností na vyskúšanie.

 

Farebné spreje sa používajú jednoducho:

Nastriekajte a nechajte vyschnúť – hotovo. Ťažké to môže byť len pri jednotlivých prameňoch vlasov, keďže byť presná nie je pri tejto metóde také jednoduché.

Kto chce cielene zvýrazniť niektoré pramene, nech siahne po kriede na vlasy:

Nanášanie síce zaberie trochu času, zato je však vydarené striedanie farieb zaručené. Kto chce mať farbu dlhšie než na jedno umytie vlasov, odporúčame siahnuť po tónovaní resp. po vymývacích farbách na vlasy (tzv. washout).

Ktoré farby možno na vlasoch kombinovať pri color-blockingu?

V princípe všetko, čo sa páči. Dbať by ste však mali na to, aby farby ladili s vaším vlastným tónom pleti. Ak na to chcete ísť opatrne, môžete vyskúšať techniku underlights, pri ktorej vlasy navrchu zostanú neutrálne a rôzne farby nájdete len v spodných vrstvách vlasov. Efekt tak bude viditeľný až na druhý pohľad. Dámy s výnimočnou odvahou si rozdelia vlasy presne v strede a vľavo môžu nosiť kontrastnú farbu k pravej polovici.

Hore
OKViac informácií