Menu

Fitnes na blogoch

Kto sa udržiava fit, môže rozprávať aj v sociálnych mediách.

Home » Inšpirácia » Fitnes na blogoch - 02.2017

Nedá sa povedať, že by surfovanie po internete bolo príliš športové. Ale môže byť odrazovou doskou. Motiváciou, ktorú potrebujeme, aby sme vybalili podložku na cvičenie jogy, postavili sa na domáci trenažér alebo si obuli bežecké topánky. Niektoré blogy a kontá na Instagrame sa momentálne tešia veľkej obľube. Máte z čoho vyberať.

Jóga na lajknutie

Si krásna práve taká, aká si. Heslo Nude Yoga Girl je inšpirujúce. A také sú aj jej fotky. Vďaka jemným estetickým čiernobielym snímkam je táto 25-ročná dievčina na Instagrame obľúbená u približne pól milióna sledovateľov. Aj keď je na nich úplne nahá, na Instagrame ju nezablokovali, pretože na fotkách, ktoré si sama perfektne nasvietila, nevidieť žiadne pikantné miesta. Na svojej stránke chce prepojiť dve vášne, jogu a fotografovanie, a inšpirovať tak ľudí k väčšiemu telesnému sebavedomiu.

Skvelé obrázky a veľa ásan nájdete aj na instagramovej stránke Talie Grace Perez, alias talia_sutra, ktorá praktizuje jogu od svojich šiestich rokov. Presťahovala sa z New Yorku do Jeruzalemu, pracuje ako učiteľka jogy a svojimi zručnosťami zapôsobila na viac ako 200 000 odberateľov.

Menej umelecké sú stránky od Beach Yoga Girl Kerri Verna. Jej outdoorových jogových výziev na pláži a v horách sa zúčastňuje približne milión fanúšikov a do svojich príspevkov rada pridáva štipku humoru. A takisto všetky od Rachel Brathen, ktorej zážitky sledujú dva milióny ľudí. Teraz sa môžeme tejto švédskej autorke bestsellerov, motivačnej trénerke a medzinárodnej učiteľke jogy prizerať nielen pri tréningu pri mori, ale obdivovať aj jej rastúce bruško. Rachel je totiž tehotná.

Jogový životný štýl nájdeme aj v Rakúsku. Ju Schneeberger z Grazu založila blog Ju Yogi a okrem jogy sa zaoberá aj témami ako trvalá udržateľnosť, vegánstvo a radosť zo života. Táto mladá grafická dizajnérka je, samozrejme, aj na Instagrame.

Fitnes na lajknutie

Či už v posilňovni, na bežeckej dráhe, alebo pri basketbale: modelka Victoria‘s Secret Izabel Goulart rada ukazuje, že vysnívané telo je výsledkom tvrdej práce. Táto Brazílčanka pravidelne prezentuje na Instagrame svojim približne trom miliónom sledovateľov fotky a videá svojich workoutov.

Jej kolegyňa zo sociálnych médií Djane Hannah Bronfman jazdí na koňoch, loví ryby, hrá tenis alebo trénuje na balančnej podložke. Jej pestrý športový program prilákal už viac ako 300 000 pravidelných pozorovateľov.

And we back @brendanfallis Stop making me beg you to do this! I know you love it! #hbfit 🌊💙 #sundaysareforlovers

A photo posted by Hannah Bronfman (@hannahbronfman) on

 

Coolové fotky z fitnes štúdia, ale aj z turistík zdieľa trénerka Natalie Uhling, ktorá vyvinula svoj vlastný fitnes program – NuUFit. Sú k nemu aj motivačné texty a kopa ženskej energie.

Chuť na tréning pri baletnej tyči u vás nabudí Misty Copeland, sólistka Divadla Amerického baletu, ktorá na Instagrame zverejňuje pod menom mistyonpointe inšpirujúce tanečné fotografie, a Mary Helen Bowers, takisto profesionálna tanečnica, ktorej tréningu sa môžete zúčastniť na YouTube, na jej blogu a Instagrame. Obzvlášť sladké sú fotky, na ktorých do cvičenia vtiahla svoju malú dcéru.

 

Street style, #BalletBeautifulStyle ❤️ #BalletBeautiful #pointe #dance 📷 @michaelbeauplet

Ein von Mary Helen Bowers (@balletbeautiful) gepostetes Foto am

V Rakúsku zažívajú rozkvet instagramové stránky od Julie a Stephanie Bässler, ktoré ukazujú, že sixpack môže vyzerať skvelo aj u žien. Tieto dvojičky z Mistelbachu trénujú už štyri roky a o svoje úspechy sa dnes delia s viac ako 100 000 sledovateľmi. Predtým boli znepokojujúco chudé, dnes sú fit, silné a vo svojej koži sa cítia omnoho lepšie. Ich zásada je: Define your own beauty. Alebo ako vraví Stephanie: „Kto rozhoduje o tom, do akej veľkosti nohavíc sa máš zmestiť? Kto ti vraví, koľko kíl je pri tvojej výške akurát? Kto stanovuje perfektnú postavu? Kto určuje, aké miery vyzerajú najestetickejšie? Kto udáva, aký vysoký máš mať podiel tuku? Koľko musíš mať svalovej hmoty? Celkom jednoduché – len TY sama.“

Ľudia radi navštevujú aj fitnes blog od Klary Fuchs. 22-ročná študentka športu v Grazi bola vo svojom detstve lyžiarka a tanečnica a v mladosti triatlonistka. Dnes sa o svoje znalosti delí s deťmi ako trénerka štajerského triatlonového spolku a so svojimi sledovateľmi ako blogerka a instagramerka. Na jej sympaticky upravených stránkach nájdete témy ako šport, sebadôvera alebo zdravá výživa.

Beh na lajknutie

 

Edith Zuschmann: Registrovať sa a ísť si zabehať

Z dlhej chvíle, pretože sa zranila na Bostonskom maratóne 2010 a od behania si musela dať pauzu, začala Janae Jacobs písať svoj blog. Tam rozpráva o svojom živote v role manželky, matky, nevlastnej matky a chovateľky psa. A, samozrejme, o bežeckom športe. Aj na svojom instagramovom účte úspešne mieša rodinné fotky s tréningovými: inšpiruje takmer 40 000 sledovateľov.

Tiež nemecká atlétka Gesa Krause nechá ľudí na Instagrame zakaždým nahliadnuť do svojho súkromného života. Na jej konte sa dozviete predovšetkým čo-to o jej tréningu a stravovacích návykoch. Špeciálna disciplína tejto 24-ročnej majsterky Európy 2016 je prekážkový beh na 3 000 metrov, v ktorom je od minulého roku aj držiteľkou nemeckého rekordu.

 

 

Na horách a na maratónoch a často aj v sprievode svojej husky sučky Ley je Salzburčanka Birgit, ktorá prevádzkuje blog na ultramaedchen.at pod heslom „Beh, cesty a hory – všetko, čo potrebuje bláznivá ženská“ a je zastúpená aj na Instagrame. Pre bežcov sú zaujímavé jej bežecké oznamy. Tie nájdete aj u športovej novinárky bývajúcej v Klagenfurte, u Edith Zuschman n, ktorá svoj blog Running Zuschi venovala „Príbehom z prírody & záležitostiam okolo behu“. Menej známa, ale rovnako nadšená bežkyňa je Carina, motion dizajnérka, ktorá so svojím priateľom brázdi v 30-ročnom starom VW Westfalia Panamerickú magistrálu a na svoj blog pridáva nápomocné tipy na behanie. Oplatí sa vidieť aj jej fotky z ciest na Instagrame. Tie nájdete aj u športovej novinárky bývajúcej v Klagenfurte, u Edith Zuschmann, ktorá svoj blog Running Zuschi venovala „Príbehom z prírody & záležitostiam okolo behu“. Na jej stránke nájdete tipy na cestovanie, objednávky a termíny, ako aj bežecké. A neustále pribúdajú aj fotky na Instagrame. Aj viacnásobnú rakúsku majsterku Elisabeth Niedereder nájdete na obľúbenej sociálnej platforme: so štýlovými fotkami a inšpirujúcimi videami, ktoré motivujú, aby ste si obuli bežeckú obuv a možno pri behu spravili aj pár vlastných fotiek na svoje konto.

Turistika na lajknutieVodné športy na lajknutie
Hore
OKViac informácií