Menu

Hrubokožci & bradáči

Tipy pre mužov.

Home » Starostlivosť » Hrubokožci & bradáči - 10.2016

Novinky zo sveta kozmetiky pre mužov na pleť, bradu a vôňu.

Kozmetický trh pre mužov razantne rastie. Ešte rýchlejšie ako fúzy pánov, aspoň sa tak zdá. Čoraz väčší dopyt je po výrobkoch, ktoré ošetrujú mužskú pleť a hydratujú ju, dostávajú bradu do formy a príjemne voňajú. Pre mužov je pri kozmetických výrobkoch najdôležitejšia znášanlivosť, hneď po nej vôňa a účinnosť. Radi používajú výrobky 2, 3 alebo 5 v 1. Ale pre odlišnú štruktúru pleti potrebujú muži iné látky ako ženy. Vyberte si.

Citlivá pleť

Ani robustná, hrubá mužská pleť nie je chránená pred podráždením. Podľa jednej ankety sa 57 % mužov sťažuje na citlivú pleť. Experti to nepripisujú iba holeniu, ale aj nevyváženému životnému štýlu. Nové šetrné výrobky sú špeciálne zladené s potrebami mužov a ponúkajú aj starostlivosť, ktorá sa zaobíde úplne bez alkoholu.

BUCH TIPP Balea MEN balzam po holení

Balzam po holení, obsahujúci aloe vera a provitamín B5, upokojuje pokožku po holení a dodáva jej potrebnú vlhkosť. Výsledkom je zdravo vyzerajúca pokožka.

Starostlivosť o bradu

Či už je trojdenná, týždenná, alebo staršia. Každý fúz na tvári treba ošetriť, inak dôjde k napätiu, svrbeniu alebo zdrsneniu pokožky. V súčasnosti existuje veľký výber krémov, gélov a kúpacích mliek, šampónov či olejov, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre bradáčov. S nimi sa pleť pod bradou hydratuje a redukuje sa svrbenie.

Hydratácia

Chlad, teplo, pravidelné holenie, výrobky s obsahom alkoholu a mydlá, to všetko je pre pleť výzva, na ktorú reaguje vysušením. Hydratačný krém chráni pokožku pred vysušením a pomáha ukladať vzácnu vlhkosť. Dôležité je dbať na výber hydratačného krému podľa typu pleti.

BUCH TIPP Balea MEN zvlhčujúci krém

Krém pre mužov dodáva dlhotrvajúcu vlhkosť – až do 24 hodín. Intenzívna starostlivosť o pleť vylepšuje stav pokožky a zanecháva na nej svieži pocit.

Pánske vône

Jasne rozpoznateľná mužskosť je tu veľmi žiadaná. Aromatické korenené a ostré arómy, ktoré majú náznak citrónového a orientálneho rázu, budú naše nosy vždy vnímať.

Správna starostlivosť o bradu

5 krokov k perfektnej brade

Ako sa správne starať o bradu? Takto:

Krok 1. Umývanie: Brada by sa mala umývať každý deň, inak môže dôjsť k podráždeniu. Najlepšie je umývať si bradu pri každodennom sprchovaní. Veľmi vhodné sú šampóny vyvinuté špeciálne na bradu. Dodatočný kondicionér hydratuje pokožku pod bradou. Potom bradu osušte suchým uterákom.
Krok 2. Strihanie: Len pravidelne strihaná brada rastie rovnomerne a vyzerá pestovaná. Použiť môžete buď nožničky na bradu, alebo špeciálny trimer na bradu.
Krok 3. Česanie: Aj brada sa chce česať. Bradu češte 1 x denne v smere rastu. To zabráni aj dieram na brade. Dobre sa hodí drevený hrebeň alebo čisto špeciálny hrebeň na bradu.
Krok 4. Ošetrenie: Tu prichádza na rad jemné tonikum alebo olej na bradu. Vďaka nim budú fúzy pekne jemné a odbúra sa svrbenie.
Krok 5. Styling: Vosk na bradu alebo balzam dodajú brade podperu a formu a chránia fúzy pred vysušením.
Kto je vlastne holič?

Barbieri včerajška až dneška.

Barbershops. Množia sa ako huby po daždi. Ale odkiaľ pochádzajú? A kým sú?

Začiatky

Svoj pôvod majú v stredoveku. Vtedy sa im nedostalo úcty a vysmievali sa im, že sú „ránhojiči“. Trhali zuby, starali sa o bradu a nechty a o vonkajší vzhľad.
Neskôr, v 18. storočí, sa starostlivosť o vlasy vykryštalizovala viac na ústredné záležitosti barbierov. Pre mužov bolo ošetrenie vlasov príjemným týždenným rituálom na uvoľnenie. Iba pre mužov! Barbershops sa vyvinuli do sociálnych centier stretávania sa. Pilo sa, rozprávalo a popri tom sa strihali vlasy, trimovala sa brada a olejovali sa kučery. Táto nádherná tradícia upadala až do polovice 20. storočia, formovali sa dnes známi „holiči“, ktorí obsluhovali aj mužov, aj ženy.

ein kunde im barbershop

For Men Only!

Až v uplynulých rokoch sa vyvinul opäť „nový“ druh barbershops. Voňajú tam špeciálne výrobky, zariadenie je v štýle 20. až 50. rokov a široká ponuka piva, whiskey a i. poteší zákazníkov. Barbershops chcú svojou ponukou uniknúť z hektiky bežných dní a ponúknuť mužovi oázu pokoja.

Barbershops na Slovensku

Prevažná časť barbierskej scény sa na Slovensku odohráva v Bratislave. Čistých barbershops, čiže barbershops určených výhradne mužom, nie je na Slovensku tak veľa. Niektoré vlasové štúdiá (prípadne tetovacie štúdiá) majú v každom prípade v obchode svoj vlastný malý barbershop.

MMG Freedom Námestie 1. mája, Bratislava

Gentlemans world Hraničná 20/B, 821 05 Bratislava, Tatracentrum, Hodžovo námestie 4, 811 06 Bratislava

Salón de Paris Dolná 31, 974 01 Banská Bystrica

Kaderníctvo Daxia Trolejbusová 1, 043 49 Košice

 

Hore
OKViac informácií