Menu

Spevňujúci jarný program

Zbaviť sa pomarančovej pokožky a postarať sa aj o chodidlá. Po zime nás čaká kopa práce.

Home » Krása » Spevňujúci jarný program - 05.2017

Leto sa opäť priblížilo závratnou rýchlosťou. Siahame po čoraz ľahších a priliehavejších šatách, zo skríň vyťahujeme sandále a naše telá čoraz viac vystavujeme na obdiv. No… nie vždy s radosťou. Niekedy naša pokožka nie je taká pevná, ako by sme si želali. Často býva popraskaná, prípadne so známkami pomarančovej pokožky. Možno nie je taká svieža a čistá, ako by sme si predstavovali. Priznajme si… naše nechty tiež už vyzerali aj lepšie. Zimný spánok sa však pomaly chýli ku koncu. Ak sa vo svojej koži necítime dobre, je najvyšší čas začať s tým niečo robiť.

Malá útecha: nie ste v tom samy. Zhruba 80 % všetkých žien bojuje s menšími či väčšími nedostatkami. Dá sa ich však ľahko zbaviť. Celulitídu však žiaľ nemožno zlikvidovať len pomocou krémov. Spevňujúce telové mlieka a anticelulitídne krémy však môžu vzhľad pleti aspoň opticky zlepšiť. Čo pomáha a funguje? Masáž rukami alebo masážnymi kefami celulitíde nedá šancu. Nezabúdajte však: šport a zdravá strava by mali byť pevnou súčasťou vášho jarného regeneračného programu. Môžete krémovať a masírovať dňom i nocou. Z dlhodobého hľadiska sa želaný efekt nedostaví, ak si nedoprajete dostatok pohybu a kvalitnú stravu.

Neľútostné tukové vankúšiky

Naša pokožka je veľmi flexibilný orgán. Vďaka kolagénu a elastickým vláknam sa dokáže extrémne rozpínať. V mladosti sú tieto vlákna veľmi pružné a vzájomne pevne prepojené. Akoby zapadali jedno do druhého. Približne v 30. roku života však začnú tieto vlákna ochabovať, čo vedie k strate pružnosti, a to najmä v problematických partiách, akými sú stehná, zadoček a bruško. Stres, fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu a nedostatok spánku tento proces ešte urýchľujú. Je zaujímavé, že k strate elasticity pokožky prispieva aj nadmerný pobyt na slnku. Najmä UV-A žiarenie dokáže preniknúť až do kolagénových vláken a poškodiť ich. Elasticita väzív má svoje opodstatnenie. Počas tehotenstva sa stará o to, aby sa pokožka mohla rozpínať toľko, koľko je potrebné. Túto poddajnosť zneužívajú aj tukové bunky a prenikajú do priestoru medzi jednotlivými vláknami. Len čo sa tam pohodlne usídlia, začnú postupovať do horných vrstiev pokožky a môžu dokonca brániť dostatočnému prekrveniu a prúdeniu lymfy. Tento proces sa dá pozorovať prakticky voľným okom. Tak totiž dochádza aj k vzniku pomarančovej pokožky.

BUCH TIPP Klasická masáž
  1. Cenné oleje. Cyprusový a citrónový olej v telovom oleji ALVERDE Cellulite podporuje detoxikáciu pokožky, rozmarínový a borievkový olej zlepšuje jej prekrvenie.
  2. Efektívna starostlivosť. Masážna rukavica EBELIN sa stará o stimulujúci peelingový efekt a podporuje prekrvenie pokožky.
  3. Výsledky za krátky čas. Spevňujúce telové mlieko Q10 & Energy od BALEA spevní a vyhladí pokožku už za dva týždne, vďaka čomu sa budete cítiť skvele.
BUCH TIPP Starostlivosť o nohy

Osviežujúci kúpeľ. Starostlivosť pre suché a unavené nohy BALEA kúpeľ na nohy Urea ponúka šetrné a zároveň ošetrujúce čistenie.

Fascie pre napnutú pleť

Čo sú vlastne tie fascie a ako ich môžeme trénovať?

Čo napína pleť

 

Hladká ako hodváb

Spevniť pokožku pomocou krémov je ťažké. Aby ste totiž dosiahli želaný efekt, účinné látky musia preniknúť hlboko pod kožu – až k tukovým bunkám. To je však nemožné. Napriek tomu sa vďaka krémom dokážeme priblížiť k splneniu nášho sna o hebkej pokožke. Nové výrobky vytvorené na základe najnovších vedeckých poznatkov obsahujú komplexy účinných látok na báze kofeínu a zeleného čaju, koenzýmu Q10 alebo fytohormónov zo sóje alebo ďateliny lúčnej. Tieto látky pomáhajú spevniť pokožku a zlepšujú jej vzhľad.

Okrem toho zvyšujú tvorbu kolagénu. Ak ich teda budete používať často a hojne, vaša pokožka bude skutočne hladšia a pevnejšia. Výrobky s obsahom kofeínu je najlepšie aplikovať ráno alebo pred športovaním. Látková premena v pokožke vtedy beží na plné obrátky, čo podporuje aj účinok týchto prípravkov.

Ďalším kľúčom ku krajšej a zdravšej pokožke je hydratácia. Čím hydratovanejšie, tým hladšie. Poskytnite svojim kritickým partiám extra porciu vlhkosti, napríklad vo forme kyseliny hyalurónovej alebo aloe vera, a uvidíte, že budú ihneď pôsobiť omnoho pevnejšie. Účinok krémov, olejov a telových mliek je však lepší, keď sa staráte aj o prekrvenie pokožky a podporujete látkovú premenu.

Najlepšie výsledky prináša, samozrejme, šport, ale pomôcť môžu aj rozličné masáže – rukami alebo masážnymi kefami. Pomocou týchto masážnych techník alebo lymfodrenáže môžete okrem prekrvenia zlepšiť prúdenie lymfy. Ako je známe, práve to pomáha vylučovaniu škodlivých látok a usadenín. Masáž, rovnako ako kozmetické prípravky, účinkuje na vrchné vrstvy pokožky a prispieva k jej vyhladeniu.

Posilnenie obranyschopnosti

Bavorský kňaz a liečiteľ Sebastian Kneipp vypracoval zásady klasickej masáže masážnou kefou, ktorá jednoduchým spôsobom a efektívne zlepšuje vzhľad pleti a posilňuje celý organizmus. Pri pravidelnom masírovaní pomáha zmierniť známky celulitídy. Jemným trením sa rozšíria póry, čo pomáha odkysleniu organizmu. Tento spôsob masáže zlepšuje krvný obeh a štruktúru pokožky. Tá je po masáži na dotyk teplá a neuveriteľne jemná.

Ak si po masáži masážnou kefou doprajete aj striedavú sprchu, podporíte nielen prekrvenie, ale posilníte aj svoj imunitný systém.

Takto funguje klasická masáž masážnou kefou

Všetko, čo potrebujete, je masážna kefa zvolená podľa typu vašej pokožky. Môžete si vybrať z rôznych druhov s rozlične hrubými štetinami. Masáž touto kefou by ste si mali dopriať trikrát do týždňa po dobu piatich až desiatich minút, ideálne ráno a na suchej pokožke. Masírujte v dlhých pruhoch smerom k srdcu. Nepohybujte kefou sem a tam, môže to viesť k podráždeniu pokožky. Snažte sa tiež na kefu príliš netlačiť. Keď počas masáže pokožka jemne sčervenie, robíte to správne. Začnite pri chodidlách a pomaly postupujte smerom nahor. Na záver premasírujte paže a ruky.

Zhrnutie – Fit a napnuté do leta v štyroch krokoch

1. Vyhladzujúce mlieka a anticelulitídne krémy ako aj masážne kefky vyhlásia boj nedokonalostiam pokožky.
2. Šport a zdravá strava sú samozrejmosťou, najlepšie s nimi začať hneď!
3. Vyhýbajte sa stresu, fajčeniu, alkoholu a príliš veľa slnku, pokožka sa vám poďakuje.
4. Hydratujte namáhanú pokožku. Napríklad pomocou kyseliny hyalurónovej alebo aloe vera.

Nezabudnite na nohy!

 

Upravené chodidlá

Počas zimy ani pri najlepšej vôli nestíhame všetky procedúry, ktoré by sme chceli. Často zanedbávame práve tie časti tela, ktoré zostanú skryté pod vrstvami teplého oblečenia, napríklad naše chodidlá. Zrohovatená pokožka, drobné pľuzgiere, zhrubnuté nechty a olúpaný lak – kým naše chodidlá začneme opäť vystavovať na obdiv v sandáloch, potrebujú komplexnú starostlivosť. Stačí chvíľa a opäť budú vyzerať príťažlivo. Tak poďme na to.

Tip: Každý večer si nakrémujte chodidlá, natiahnite si bavlnené ponožky a šup do postele.

Príjemná starostlivosť o nohy

Krok 1.: Najprv chodidlá ponorte do teplého kúpeľa. Teplota vody by nemala presiahnuť 38 °C a kúpeľ by nemal trvať dlhšie ako desať minút. Vtedy bude vaša pokožka dokonale zmäkčená a pripravená na ďalší krok. S trochou oleja alebo kúpeľovej soli doprajete pokožke nôh jedinečnú starostlivosť už počas kúpeľa.
Krok 2.: Peeling. Ak máte chuť, doprajte si navyše aj peeling chodidiel. Tak totiž najlepšie odstránite odumreté bunky. Následne si chodidlá dôkladne osušte.
Krok 3.: Dajme sa do práce. Pomocou pemzy alebo pilníka na chodidlá odstráňte zrohovatenú pokožku, ktorá sa vám na chodidlách vytvorila počas zimy. Vaše chodidlá zostanú krásne jemné a hebké.
Krok 4.: Teraz vaše chodidlá potrebujú poriadnu dávku starostlivosti. Hodí sa mať poruke výživný alebo hydratačný krém a ošetrujúci olej. Na suchú a drsnú pokožku veľmi priaznivo pôsobí napríklad urea alebo aloe vera.
Krok 5.: Teraz sú na rade nechty. Ten správny tvar najjednoduchšie vytvoríte pomocou klieštikov na nechty. Tu platí zásada – vždy skracovať rovnobežne s bruškom prsta. Po skrátení môžete nechty zaobliť pilníkom a jemnú kožu okolo nechtov upraviť paličkami z ružového dreva.
Krok 6.: Je čas pridať farbu. Odporúčame naniesť najprv vrstvu bezfarebného podkladového laku, ktorým prekryjete prípadné neestetické zafarbenie nechtov. Následne nechty nalakujte farbou podľa svojej nálady. A je to.

Hore
OKViac informácií